Lursoft news

Janvārī eksports pieaudzis par 51,3 %

2011. gada 15. marts

Lai arī apjomu ziņā ārējā tirdzniecība 2011. gada janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ir samazinājusies, ko pamatā noteica sezonāls raksturs, tomēr gada pieauguma temps joprojām ir ļoti augsts. Šā gada janvārī eksports pieaudzis par 51,3 % salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2009. gadā, bet imports attiecīgi – par 35,9 %. Tomēr turpmākajos mēnešos ir sagaidāms eksporta un importa pieauguma tempu kritums, kas saistīts ar augstāku bāzi pagājušajā gadā, jo tieši sākot ar pagājušā gada martu ārējā tirdzniecība uzņēma straujus apgriezienus.

Labos eksporta rādītājus šā gada janvārī pamatā nodrošinājušas divas eksporta grupas: minerālproduktu eksports (kāpums gada laikā 2 reizes) un melno metālu eksports (3,5 reizes). Imports gada laikā visstraujāk audzis satiksmes līdzekļiem (2,4 reizes) un melnajiem metāliem (2 reizes). Arī citās lielākajās eksporta un importa grupās pieauguma tempi ir augsti.

 

Informāciju sagatavoja: LR Finanšu ministrija

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.