Lursoft news

Sarūk uzņēmumu vidējais pamatkapitāla apjoms

2011. gada 14. marts

Drīzumā apritēs gads, kopš Latvijā uzņēmējiem ir iespēja reģistrēt mazkapitāla SIA, kuru pamatkapitāls var būt arī 1 Ls, tādēļ Lursoft apkopojis uzņēmumu reģistrētā pamatkapitāla dinamiku, lai noskaidrotu, kā samazināta pamatkapitāla SIA reģistrēšana ietekmējusi uzņēmumu kopējā un vidējā reģistrētā pamatkapitāla apjomu Latvijā.

Analizējot uzņēmumu reģistrētā pamatkapitāla apjomu pēdējos desmit gados, redzams, ka vislielākais uzņēmumu kopējais reģistrētais pamatkapitāls fiksēts 2005.gadā, kad tas sastādīja 606,2 milj. latu, savukārt visievērojamākais kritums bijis pērn, kad pamatkapitāla kopsumma saruka par 38,19%.

Attēlā atainotie dati uzskatāmi parāda, ka pēdējos desmit gados tendence bijusi viļņveidīga un pēc straujākiem kritumiem sekojis ievērojams pamatkapitāla apjoma pieaugums.

Uzņēmumu vidējais pamatkapitāls

Analizējot datus jāņem vērā ne tikai kopējais reģistrētā pamatkapitāla apjoms, bet arī konkrētajā gadā nodibināto uzņēmumu skaits, tādejādi iegūstot informāciju par vidējo viena uzņēmuma reģistrēto pamatkapitālu*.

Salīdzinot ar 2009.gadu, kad vidējais viena uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls sastādīja 34 884 latus, pērn rādītājs sarucis par 57,50%. Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā reģistrētais vidējais viena uzņēmuma pamatkapitāls bijis zemākais kopš 1991.gada, kaut arī dibināto uzņēmumu skaits bijis viens no lielākajiem. 2010.gadā reģistrēts 13 421 jauns uzņēmums, kas ir augstākais rādītājs kopš 1994.gada.

Papildu informācija:

Uzņēmumu reģistrētā pamatkapitāla dinamika: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Uznemumu-registreta-pamatkapitala-dinamika&id=55

 

* Apkopotajos datos iekļauti arī uzņēmumi, kuriem saskaņā ar likumu pamatkapitāls nav jāreģistrē.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*