Lursoft news

Lursoft: 30.aprīlis – termiņš gada pārskatu iesniegšanai LR Uzņēmumu reģistrā

2008. gada 29. aprīlis

29.04.2008. SIA „Lursoft IT” (Lursoft) sadarbībā ar LR Uzņēmumu reģistru (UR) informē uzņēmējus, ka 2008.gada 30.aprīlis ir beigu termiņš, lai gada pārskatu iesniegtu UR.

Līdz 29.04.2008. UR gada pārskatus ir iesnieguši 21074 uzņēmumi. Lursoft par saviem līdzekļiem šobrīd ir digitalizējis 10901 uzņēmuma 2007.gada pārskatus un līdz ar to ar šiem gada pārskatiem interesenti jau var iepazīties Lursoft datu bāzēs Internetā.

Lursoft informē, ka pagājušajā gadā gada pārskatus par 2006.gadu kopsummā UR iesniedza 62933 uzņēmumi.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām gada pārskati UR bija jāiesniedz līdz š.g. 31.martam. Savukārt uzņēmumiem un komersantiem gada pārskatu iesniegšanas termiņš UR beidzās 30.aprīlī. Tiem uzņēmumiem un komersantiem, kuru bilances kopsumma ir viens miljons latu, neto apgrozījums 2,4 miljoni latu un vidējais darbinieku skaits 250, gada pārskats jāiesniedz līdz 31.jūlijam (jāatbilst divi no trim minētajiem kritērijiem).

Kā jau iepriekš UR ir informējis, tad savlaicīgu gada pārskatu neiesniegšanas gadījumā, likums paredz uzņēmumam piemērot administratīvo sodu. Gada pārskatu likums paredz, ka uzņēmumiem pārskati līdz 30.aprīlim ir jāiesniedz gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan arī UR.

Vienlaikus jāatzīmē, ka gada pārskati nav jāiesniedz individuālajiem uzņēmumiem, ģimenes uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, individuālajiem komersantiem, ja to gada ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem nepārsniedz 200 000 latu pārskata gada sākumā.

Lursoft informē, ka elektroniski apstrādāti gada pārskati pieejami Internetā, t.i.:

  • bez maksas Uzņēmēja Palīga abonementiem par uzņēmumu, kuros attiecīgajai amatpersonai (lietotājam) ir pārstāvības tiesības, sīkāk skat. http://www.lursoft.lv/?a=112
  • Lielajiem un Mazajiem abonementiem, sīkāk skat. http://www.lursoft.lv/?a=29
  • AS „Hansabanka” internetbankas hanzanet lietotājiem. Šajā gadījumā, lietotājam jāieiet attiecīgās Internetbankas mājas lapā un jāievada lietotāja kodi, ko izsniegusi banka. Tad Internetbankā piereģistrējieties uz kopīgi ar Lursoft veidoto e-pakalpojumu un skatiet kolonnu Maksas pakalpojumi.

Lursoft informē, ka par uzņēmumu finanšu rādītājiem interesenti var iegūt informāciju arī, nosūtot no mobilā tālruņa īsziņu. Sīkāk par īsziņas noformēšanu un operatoru servisa numuriem, varat uzzināt: http://www.lursoft.lv/?a=93.

Papildus informācija:

Uzņēmēja Palīga abonements: http://www.lursoft.lv/?a=112
Lursoft WAP pakalpojumi: http://www.lursoft.lv/wap/
Lursoft datu bāzes: http://www.lursoft.lv/
Lursoft abonēšanas centrs: http://www.lursoft.lv/?a=29
Lursoft statistika: http://www.lursoft.lv/stat/
Mobilie pakalpojumi: http://www.lursoft.lv/?a=92&v=lv