Lursoft news

Latvijas Avīze: Vēlēšanu gads palīdz

2014. gada 8. septembris

Poligrāfijas nozare pēdējos gados ir bijusi Latvijas paraugbērns – investē iekārtās, ražo produktus ar pievienoto vērtību, apgūst eksporta tirgus kā rietumu, tā austrumu pusē, audzē apgrozījumu un peļņu. Un, kaut arī situācijas saasināšanās austrumu pusē lielākoties tieši neietekmē nozares uzņēmumu darbību, pastarpināti konflikta sekas izjūt poligrāfijas uzņēmumi, kas pievērsušies iepakojuma, etiķešu ražošanai un kas ražo vietējiem Latvijas pārtikas rūpniekiem, kuriem savukārt daļa eksporta tirgu atrodas Krievijas teritorijā. Riski, kas saistīti ar Krievijas tirgu, katram uzņēmumam ir individuāli. Piemēram, alkoholisko dzērienu ražotājs “Latvijas balzams”, kuram šobrīd Krievijas tirgus ir atvērts, 90% etiķešu iegādājas no vietējiem piegādātājiem. “Līdz ar to ģeopolitiskie jautājumi šo aspektu neskar,” norāda “Latvijas balzama” pārstāve Dana Hasana.

Poligrāfijas nozares apgrozījums 2012. gadā bija 300 miljoni eiro, pagājušajā gadā nozare ir pieaugusi par 12% – līdz 336 miljoniem eiro, liecina Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas apkopotā informācija. Nozares eksports veido gandrīz 70% no kopējā apgrozījuma. Arī nozares uzņēmumu tops atspoguļo veiksmīgā gada rezultātus, lielākā daļa ir strādājusi ar ļoti solīdu pieaugumu. 

Rakstā publicēts arī Latvijas lielāko poligrāfijas uzņēmumu saraksts.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/09/08/velesanu-gads-palidz

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.