Lursoft news

Latvijas Avīze: Neiet biznesā? Jāiet politikā!

2014. gada 4. septembris

Teiciens “Neiet biznesā? Jāiet politikā!” attiecas arī uz topošās Saeimas deputātu kandidātiem. Te gan jāatzīmē, ka jo ilgāk deputāta kandidāts darbojies politikā, jo sakārtotāka uzņēmējdarbības vide tam apkārt, t.i., uzņēmumu daļas pārrakstītas uz dzīvesbiedru, bērnu, vecāku un arī attālāku radinieku vārdiem. No vienas puses, cilvēka darbība uzņēmējdarbībā var liecināt par to, cik veiksmīgi viņš ir spējīgs darboties konkurences apstākļos, no otras puses, ņemot vērā Latvijas specifiku, bieži vien lielā politika ir platforma, no kuras uzņemt apgriezienus savam biznesam, kas bez atbilstošas piešprices nav dzīvotspējīgs. Tajā pašā laikā daudzas personības, kuras sevi realizējušas veiksmīgā biznesā, lielajā politikā nemaz neraujas.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 12. Saeimas vēlēšanām beidzās 5. augustā, un Centrālajā vēlēšanu komisijā tika iesniegti 13 partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti, kurus papildina pašu kandidātu par sevi sniegtā divu veidu informācija.

Obligātā, bez kuras norādīšanas kandidāts nemaz nevar startēt vēlēšanās (vārds, uzvārds, personas kods, pilsonība, vecums, likumā noteiktie ierobežojumi, piemēram, sodāmība utt.), šī informācija tiek rūpīgi pārbaudīta. Un otra veida informācija, par kuras patiesumu atbild pats iesniedzējs (kandidāta izglītība, ģimenes stāvoklis, tautība, aizdevumi, parādi, īpašumi utt.).

Pārbaudot pašu kandidātu sniegtās ziņas par savu mantisko stāvokli un salīdzinot ar Lursoft datubāzē atrodamajām ziņām, nākas secināt, ka vairāki topošie likumdevēji šo procesu interpretē diezgan brīvi

 

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/09/04/neiet-biznesa-jaiet-politika

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*