Lursoft news

Latvijas Avīze: Peļņa uz iedzīvotāju rēķina

2014. gada 7. jūlijs

Pēdējos 15 gados Latvijā visvairāk pelnījuši monopoli vai oligopoli, tie ir uzņēmumi, kas ilgu laiku bijuši vai nu vienīgie nozarē, vai darbojušies divu trīs tirgus dalībnieku sastāvā, pārdodot noteiktu preci vai pakalpojumu. Tā, piemēram, pirmajā pelnītāju topa vietā atrodas Latvijas Mobilais telefons, kas dibināts 1992. gadā, savukārt tā lielākais konkurents Latvijā Tele2 reģistrēts trīs gadus vēlāk, un ilgu laiku uzņēmumi šādā tandēmā arī darbojās Latvijas tirgū, līdz 2005. gadā darbību sāka trešais mobilo sakaru operators mūsu valstī – Bite. Un, lai arī pēdējos gados, augot konkurencei, Latvijas Mobilā telefona ieņēmumi rūk, uzņēmuma rentabilitāte ir ļoti solīda, piemēram, 2012. gadā tā bija virs 20%.

Lursoft un laikraksta Latvijas Avīze veiktais pētījums parāda, ka trešajā vietā ierindojies vēl viens telekomunikāciju uzņēmums Lattelecom, kas ļoti ilgus gadus bijis vienīgais fiksēto sakaru nodrošinātājs Latvijā.

Otrās vietas īpašnieks ar 664,8 miljoniem eiro peļņas 15 gados ir Latvijas valsts meži, kas apsaimnieko valsts mežu teritorijas. Valsts zaļā zelta un viena no svarīgākajiem dabas resursiem apsaimniekošana ļāvusi uzņēmumam daudzus gadus pēc kārtas strādāt ar stabilu un ievērojamu peļņu. Sarakstā ir vēl daži mežsaimniecības un kokapstrādes uzņēmumi: Vika Wood, Foran Real Estate un Stora Enso Latvija. Diemžēl neviens no šiem uzņēmumiem nepieder Latvijas uzņēmējiem, un tas liek pārdomāt situāciju, jo izrādās, ka paši neesam bijuši spējīgi gūt solīdus ienākumus no savas valsts resursiem.

Pētījuma ietvaros publicēts saraksts ar pelnošākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas pēdējo 15 gadu laikā uzrādījuši vislielāko peļņu.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/07/07/pelna-uz-iedzivotaju-rekina

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*