Blog

TOP 100 lielākie vietējā kapitāla uzņēmumi

2023. gada 16. novembris

Tuvojoties Latvijas valsts svētkiem, Lursoft apkopojis TOP 100 lielākos vietējā kapitāla uzņēmumus, sarakstā iekļaujot sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA), kuru dalībnieki un patiesie labuma guvēji ir Latvijas valstspiederīgie.

Lursoft pētījuma dati liecina, ka Latvijā reģistrēti 132 tūkstoši SIA, no tiem 87,2% ir vietējā kapitāla uzņēmumi. Analizējot datus par TOP 100 lielākajām vietējā kapitāla SIA, redzams, ka to pienesums pagājušajā gadā bijis ievērojams. Sarakstā iekļuvušie uzņēmumi gada laikā palielinājuši apgrozījumu par 20,13%, tam 2022. gadā sasniedzot 8,45 miljardus eiro. Neskatoties uz apgrozījuma pieaugumu, uzņēmumu peļņa gan sarukusi par 11,96%, samazinoties līdz 430,22 milj. EUR. TOP 100 lielākās vietējā kapitāla SIA aizvadītajā gadā nodokļos valsts kopbudžetā samaksājušas 660,74 milj. EUR un ar darba vietām nodrošinājušas 46,56 tūkstošus darbinieku.

Teju puse no visiem – tirgotāji

Trešā daļa no TOP 100 lielākajām vietējā kapitāla sabiedrībām ar ierobežotu darbību saistījušas ar vairumtirdzniecību, bet vēl 15 uzņēmumi aptver mazumtirdzniecības nozari, liecina Lursoft pētījuma dati.

Tirdzniecības nozari pārstāv arī TOP 100 saraksta 1. vietā esošais uzņēmums SIA “DEPO DIY”. Tirgotājs nākamā gada izskaņā atzīmēs savu 20 gadu darbības jubileju. Šo gadu laikā SIA “DEPO DIY” sekmīgi attīstījis savu darbību, pērn sasniedzot jau 336,20 milj. EUR apgrozījumu. Lursoft Multi atskaites dati liecina, ka pērn, salīdzinot ar 2021. gadu, SIA “DEPO DIY” apgrozījums palielinājies par 28,95% un tirgotājs pēc nodokļu nomaksas 2022. gadā guvis 16,65 milj. EUR peļņu. Lursoft izziņā esošā informācija liecina, ka pagājušajā gadā SIA “DEPO DIY” nodokļu iemaksās valsts kopbudžetā samaksājis 55,96 milj. EUR, tostarp 13,47 milj. EUR valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 6,51 milj. EUR iedzīvotāju ienākuma nodoklī.

“Kopš Krievijas kara sākuma Ukrainā uzņēmums pārtrauca sadarbību ar Krievijas un Baltkrievijas piegādātājiem, aizstājot šo piegādātāju preces ar analogiem no citiem tirgiem, tai skaitā ar Ukrainas ražotājiem. Tā rezultātā Ukrainas preču apgrozījums “Depo” veikalu tīklā 2022. gadā pieauga divas reizes,” teikts SIA “DEPO DIY” vadības ziņojumā. Arvien ciešāk uzņēmums sadarbojas ar Latvijas piegādātājiem, kuru īpatsvars SIA “DEPO DIY” kopējā apgrozījumā pērn sasniedza 39%, Lietuvā – 24%, Igaunijā – 23%, tādējādi stiprinot Latvijas eksportu un veicinot arī mazo un vidējo Latvijas uzņēmumu iespējas ieiet kaimiņvalstu tirgos.

SIA “DEPO DIY” turpina strādāt pie uzņēmuma tālākas komercdarbības izaugsmes, konsekventi realizējot savu stratēģiju, nodrošinot pircējiem plašāko sortimentu mājai, dārzam, remontam un būvei vienkopus.

Attīstoties “Depo” veikalu tīklam Baltijā, aizvadītajā gadā arī pieauga darbinieku skaits uzņēmuma grupā, kopumā 2022. gada beigās sasniedzot 3041 strādājošo. Latvijā pagājušā gada beigās uzņēmumā strādāja 1942 darbinieki, no tiem 40% uzņēmumā bija nostrādājuši jau vairāk nekā 5 gadus.

TOP 100 lielāko vietējā kapitāla uzņēmumu sarakstā iekļauti 100% vietējā kapitāla uzņēmumi, kuru patiesie labuma guvēji ir Latvijas valstspiederīgie. Atlases veikšanas brīdī (07.11.2023) uzņēmumam nedrīkstēja būt apturēta saimnieciskā darbība, uzsākts likvidācijas vai maksātnespējas process, kā arī reģistrēta darbības izbeigšana. Uzņēmumu TOP 100 sarakstā sarindoti pēc lielākā apgrozījuma 2022. gadā.

Vairāk nekā 300 milj. EUR liels apgrozījums 2022. gadā reģistrēts vēl trīs sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kuru kapitāldaļu turētāji 100% apmērā ir Latvijas valstspiederīgie. Otrs lielākais to vidū ir SIA “Mikrotīkls”.

Datu komunikāciju sistēmu ražotāja SIA “Mikrotīkls” apgrozījums pērn, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājies par 10,76%, liecina Lursoft pieejamais gada pārskats. 2022. gadā SIA “Mikrotīkls” apgrozīja 334,3 milj. EUR, pēc nodokļu nomaksas gūstot 85,78 milj. EUR peļņu (peļņa 2021. gadā – 90,58 milj. EUR).

Aizvadītajā gadā Arnim Riekstiņam un Džonam Martinam Tallijam piederošais SIA “Mikrotīkls” nodokļu iemaksās valsts kopbudžetā samaksājis 9,13 milj. EUR. Lursoft pieejamā informācija rāda, ka uzņēmums ar darba vietām nodrošinājis 354 darbiniekus.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA “Mikrotīkls” norādījis, ka 2022. gadā turpinājās pieprasījuma pieaugums pēc augstas veiktspējas datu pārraides iekārtām. Lai to apmierinātu, gada pirmajā pusē uzņēmums laida pārdošanā virkni inovatīvu produktu, tostarp ātrjaudīgus maršrutētājus un augstas caurlaidības komutatorus ar 100 Gbp pieslēgumvietām, kā arī nākamās paaudzes 60 GHz ierīces bezvadu pārraidei ar 802.11 ay standarta atbalstu. 2022. gada otrajā pusē SIA “Mikrotīkls” laida tirgū jaunus piekļuves punktus ar 802.11 ax Wave2 standarta atbalstu un dažādas iekārtas lietu interneta vajadzībām.

“Covid-19 pandēmijas radītie pārrāvumi globālajās pusvadītāju, mikročipu un citu ražošanai nepieciešamo komponenšu piegāžu ķēdēs 2021. gada otrajā pusē izraisīja ražošanas aizkavēšanos un apgrūtināja pasūtījumu izpildi pārskata gadā, īpaši tā pirmajā pusē. Kopā ar piegādātājiem intensīvi strādājot pie komponenšu pieejamības uzlabošanas un alternatīvu izmantošanas, uzņēmumam pārskata perioda otrajā pusē izdevās ievērojami palielināt ražošanas un pasūtījumu izpildes piegādes tempus, tomēr ražošanas pārrāvumi un Ukrainā notiekošā karadarbība noveda pie apgrozījuma un peļņas samazinājuma,” norādījis SIA “Mikrotīkls”.

SIA “Mikrotīkls” norādījis, ka, analizējot pieprasījuma izmaiņas dažādās produktu grupās, kā arī saņemot informāciju no izplatītājiem, redzams pieprasījuma palielinājums LTE/5G un platjoslas optisko tīklu atbalstošu produktu segmentā, attiecīgi samazinoties pieprasījumam bezvadu 2.4/5GHz fiksēto pieslēgumu grupā. Šogad uzņēmums plāno būtiski atjaunot produkcijas klāstu, izmantojot jaunākās paaudzes WiFi6 tehnoloģijas, kā arī paplašināt produktu portfeli ar jauniem LTE/5G un platjoslas optisko tīklu atbalstošiem produktu modeļiem.

No TOP 100 sarakstā iekļuvušajiem uzņēmumiem vairāk nekā 300 milj. EUR liels apgrozījums pagājušajā gadā bijis arī SIA “PATA” un SIA “TOLMETS”. SIA “PATA” gadījumā apgrozījums gada laikā audzis par 18,21%, sasniedzot 334,04 milj. EUR, savukārt SIA “TOLMETS” apgrozījums, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājies par 7,62%, sarūkot līdz 309,58 milj. EUR. Vladimiram Carkovam, Jurijam Homutovam un Robertam Ivanovam piederošais atkritumu un lūžņu vairumtirgotājs, šķirotu materiālu pārstrādes uzņēmums SIA “TOLMETS” iesniegtajā gada pārskatā norādījis, ka 2022. gadā tā saimnieciskā darbība bijusi lielā mērā nestabila, kas saistīts ar tirgus apstākļiem. Pasaulē pastāvošās situācijas nenoteiktības apstākļos iepērkamo metāllūžņu apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par aptuveni 18%.

Bez SIA “TOLMETS” Liepāja TOP sarakstā pārstāvēta ar vēl pieciem uzņēmumiem, liecina Lursoft pētījuma dati. Sarakstā iekļuvuši arī SIA “LVAGROO”, LSEZ SIA V. Biļuka komercfirma “Evija”, SIA “GETIC”, SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” un SIA LSEZ “Liepaja bulk terminal Ltd”. Kopumā TOP 100 lielāko vietējā kapitāla uzņēmumu sarakstā atrodami 14 uzņēmumi no Kurzemes.

Neskaitot Rīgu, vēl vairāk uzņēmumu sarakstā pārstāvēts vien no Pierīgas reģiona. Tie kopskaitā ir 17 uzņēmumi, no kuriem lielākais ir TOP 100 lielāko vietējā kapitāla SIA saraksta galvgalī esošais SIA “DEPO DIY”, kura juridiskā adrese reģistrēta Ropažu novadā, savukārt otrs lielākais ir SIA “PATA”.

TOP 100 lielāko vietējā kapitāla SIA pirmajā desmitniekā atrodams arī viens uzņēmums no Zemgales. Tas ir minerālmēslu, augu aizsardzības līdzekļu, graudaugu un sēklu vairumtirgotājs SIA “Elagro Trade”, kura lielākais kapitāldaļu turētājs ir Paškausku ģimenei piederošais AS “Agrolats Holding”. Lursoft Multi atskaites dati liecina, ka 2022. gadā SIA “Elagro Trade” apgrozījums jau pārsniedza 200 milj. EUR, palielinoties līdz 210,01 milj. EUR, savukārt peļņa pēc nodokļiem pieauga līdz 4,41 milj. EUR. Uzņēmums reģistrēts 2010. gadā un tā pamatkapitālu veido 4,51 milj. EUR. Bez SIA “Elagro Trade” Zemgali TOP 100 sarakstā pārstāv vēl 9 uzņēmumi, savukārt Vidzeme pārstāvēta ar 5, bet Latgale ar 4 uzņēmumiem.

Lielākais vietējā kapitāla uzņēmums Vidzemē ir  Egilam Butkam piederošais mazumtirdzniecības uzņēmums SIA “Firma Madara 89”, kas starp visām vietējā kapitāla sabiedrībām ar ierobežotu atbildību 2022. gadā uzrādījis 10. lielāko apgrozījumu. Pērn tirgotāja apgrozījums audzis līdz 188,94 milj. EUR, bet peļņa pēc nodokļu nomaksas sasniedza 12,3 milj. EUR. Lursoft dati liecina, ka šobrīd SIA “Firma Madara 89” ir reģistrētas 135 aktīvas struktūrvienības.

Līderu TOP 10 nav atrodams neviens no Latgales novada vietējā kapitāla uzņēmumiem, secinājis Lursoft. No četriem šī reģiona uzņēmumiem, kas ierindojušies starp TOP 100, augstākajā pozīcijā (43. vieta) atrodas SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”. 2001. gadā reģistrētā gaļas pārstrādes uzņēmuma apgrozījums pērn pieaudzis līdz 62,67 milj. EUR, bet peļņa līdz 1,21 milj. EUR. Gada pārskatā esošā informācija liecina, ka 43,15 milj. EUR no SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” pagājušā gada apgrozījuma veidojis vietējais tirgus, savukārt lielākās eksporta valstis bijušas Igaunija (6,19 milj. EUR), Lietuva (5,96 milj. EUR) un Vācija (4,94 milj. EUR).

Vairāk nekā 46,5 tūkstoši darba vietu

Lursoft apkopotais TOP 100 lielāko vietējā kapitāla uzņēmumu saraksts apliecina, ka arī vietējie uzņēmēji spējīgi sekmīgi attīstīties, apgūt ārvalstu tirgus un piedāvāt pieprasītus produktus un pakalpojumus. Lursoft pētījuma dati rāda, ka TOP 100 lielākās vietējā kapitāla sabiedrības ar ierobežotu atbildību pagājušajā gadā nodarbinājušas vairāk nekā 46,5 tūkstošus darbinieku.

TOP 100 lielāko vietējā kapitāla uzņēmumu sarakstā iekļuvušas arī 11 valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības. No tām SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” un Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” arī ierindojas pirmajās vietās pēc lielākā darbinieku skaita, taču blakus iepriekš nosauktajiem atrodami arī privātā kapitāla uzņēmumi SIA “Kreiss” un SIA “Lenoka”. Lursoft izziņas dati atklāj, ka pagājušajā gadā kravu pārvadātājs SIA “Kreiss” ar darba vietām nodrošinājis jau 2532 darbiniekus. Uzņēmums valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās pērn samaksājis 11,59 milj. EUR, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 5,46 milj. EUR.

Kravu pārvadātājs SIA “Kreiss” 2022. gadā turpinājis pārskatīt iekšējos procesus un strādājis pie iekšējās efektivitātes paaugstināšanas, samazinot visu operatīvo izmaksu īpatsvaru par 2%. Iesniegtajā gada pārskatā SIA “Kreiss” norādījis, ka 2022. gada pirmajā pusē Eiropas un skandināvu valstu uzņēmumu darbību ierobežojumu rezultātā SIA “Kreiss” brīžiem bija nestabils un nenoteikts pārvadājumu apjoms. Pārvadājumu plūsmu un virzienus ietekmēja arī Krievijas iebrukums Ukrainā.

Salīdzinot ar 2021. gadu, kad SIA “Kreiss” apgrozīja 167,22 milj. EUR, pērn uzņēmuma apgrozījums audzis par 26,22%, sasniedzot 211,06 milj. EUR. Līdz ar apgrozījumu palielinājusies arī SIA “Kreiss” peļņa, kas pagājušajā gadā sasniegusi 25,56 milj. EUR pēc nodokļu nomaksas. Balstoties uz Lursoft Multi atskaites datiem, aizvadītā gada apgrozījuma un peļņas rezultāts ir augstākie visā SIA “Kreiss” darbības vēsturē.

Pagājušajā gadā SIA “Kreiss” nodibinājis meitas uzņēmumu Vācijā, kā arī iegādājies 100% uzņēmuma  kapitāldaļas Lielbritānijā, tādējādi turpinot uzsākto kursu uz pamatdarbības efektivizēšanu.

Vairāk nekā 1000 darbinieki pagājušajā gadā bijuši 11 sarakstā iekļuvušajiem uzņēmumiem, savukārt tikai desmit uzņēmumos darbinieku skaits bijis mazāks par 10.

Liels skaits ar vērā ņemamu pieredzi

Apskatot datus par TOP 100 sarakstā iekļuvušo uzņēmumu dibināšanas gadiem, redzams, ka vērā ņemams skaits uzņēmumu, kopskaitā 41, reģistrēti vēl pirms 2000. gada. To vidū ir seši uzņēmumi, kas reģistrēti 1991. gadā – SIA “Rīgas ūdens”, SIA “Reaton”, SIA “Gaujas koks”, SIA “TILTS” un SIA “ACBR”.

Tikmēr jaunākais no visiem TOP 100 sarakstā iekļuvušajiem ir vairumtirgotājs SIA “CCLM” no Jelgavas novada, kas dibināts 2020. gadā. Lai arī uzņēmuma darbības ilgums ir vien pāris gadi, Mārtiņam Medainim piederošais SIA “CCLM” pērn sasniedzis jau 32,16 milj. EUR apgrozījumu un 613,6 tūkst. EUR peļņu. Jāpiemin, ka SIA “CCLM” ir Mārtiņam Medainim vienīgais piederošais uzņēmums. Arī iepriekš uzņēmējam nav piederējušas kapitāldaļas citās kompānijās.

TOP 100 lielākie vietējā kapitāla uzņēmumi

Nr.p.k.UzņēmumsPilsēta/ novadsApgrozījums 2022. gadā, milj. EURPeļņa/ zaudējumi 2022. gadā, milj. EURDarbinieku skaits 2022. gadāNozare
1SIA “DEPO DIY”Ropažu novads336.2016.652000Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
2SIA “Mikrotīkls”Rīga334.3085.79354Datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana
3SIA “PATA”Siguldas novads334.0433.49264Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
4SIA “TOLMETS”Liepāja309.587.03104Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
5SIA “Bio-Venta”Ventspils259.340.6768Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana
6SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”Rīga221.53-1.294954Veselības aizsardzība
7SIA “Kreiss”Mārupes novads211.0625.562532Sauszemes transports un cauruļvadu transports
8SIA “Elagro Trade”Jelgavas novads210.014.4182Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
9LENOKA SIARīga193.411.862436Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
10“FIRMA MADARA 89” SIASmiltenes novads188.9412.311862Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
11SIA “AVRORA BALTIC”Ropažu novads179.785.546Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
12VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”Rīga176.86-1.763341Veselības aizsardzība
13SIA “PROKS”Rīga174.381.1960Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
14RP SIA “Rīgas satiksme”Rīga168.701.253390Sauszemes transports un cauruļvadu transports
15SIA “LDZ CARGO”Rīga148.445.101156Sauszemes transports un cauruļvadu transports
16SIA Baltic Freight Forwarding ServicesRīga145.551.444Ūdens transports
17SIA “EAST-WEST TRANSIT”Rīga128.79-0.70191Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
18SIA “Gaujas Koks”Ropažu novads127.9224.59484Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
19SIA “JUPAKS”Rīga127.48-4.557Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
20SIA “Booking Group Corporation”Mārupes novads117.023.3254Ceļojumu biroju, tūrisma operatoru rezervēšanas pakalpojumi un ar tiem saistīti pasākumi
21SIA”Tirdzniecības nams “Kurši””Ropažu novads116.744.44610Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
22SIA “VITA mārkets”Siguldas novads110.613.25807Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
23SIA”LATVIJAS PROPĀNA GĀZE”Rīga101.413.01388Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
24SIA “AKZ”Rīga101.2519.61272Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
25SIA “BONO”Valmieras novads100.944.4481Mežsaimniecība un mežizstrāde
26SIA “KUREKSS”Ventspils novads89.432.01171Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
27Ceļu būves firma SIA “BINDERS”Rīga86.97-2.82454Inženierbūvniecība
28SIA”OŠUKALNS”Jēkabpils novads83.745.76380Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
29VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”Rīga77.660.182053Veselības aizsardzība
30SIA “IBIZA”Rīga76.914.2342Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
31SIA “Pro Vape”Rīga76.296.4549Biroju administratīvās darbības un citas uzņēmumu palīgdarbības
32SIA AVOTIGulbenes novads75.646.10396Mēbeļu ražošana
33SIA “REATON”Rīga74.112.80502Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
34SIA “ASTARTE-NAFTA”Dobeles novads72.560.33333Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
35SIA “KARAVELA”Rīga72.064.96188Pārtikas produktu ražošana
36SIA “Stiga RM”Kuldīgas novads69.1620.16304Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
37SIA “VELVE”Rīga69.15-3.18126Ēku būvniecība
38SIA “Fresh Food Logistics”Rīga66.580.1679Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
39SIA “Rīgas ūdens”Rīga65.735.16751Ūdens ieguve, attīrīšana un apgāde
40SIA “toplogistic”Mārupes novads64.050.0282Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
41SIA “LVAGROO”Liepāja63.646.7981Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana
42SIA “METALEKSPO”Rīga63.291.2137Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
43SIA “RĒZEKNES GAĻAS KOMBINĀTS”Rēzekne62.671.21546Pārtikas produktu ražošana
44SIA “R GRUPA”Mārupes novads62.464.89113Mežsaimniecība un mežizstrāde
45SIA “E.GULBJA LABORATORIJA”Rīga62.098.01418Veselības aizsardzība
46SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”Rīga61.974.542046Operācijas ar nekustamo īpašumu
47SIA “FOREVERS”Rīga61.772.57761Pārtikas produktu ražošana
48SIA “ARIS BALTIJA”Rīga59.85-0.0112Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
49SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”Rīga59.56-0.33815Iekārtu un ierīču remonts un uzstādīšana
50SIA “Ranvus”Rīga59.212.24810Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
51SIA “GABRIĒLA”Talsu novads58.143.60623Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
52SIA “STRAUJUPĪTE”Siguldas novads57.680.5311Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
53LSEZ SIA V.Biļuka komercfirma “EVIJA”Liepāja52.470.8524Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
54SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”Daugavpils50.97-3.501670Veselības aizsardzība
55SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks”Dienvidkurzemes novads50.890.94505Pārtikas produktu ražošana
56SIA “Getliņi EKO”Ropažu novads50.832.70135Atkritumu savākšana, apstrāde un izvietošana; materiālu pārstrāde
57SIA “ELPIS”Rīga50.433.51100Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
58“VEREMS” RSEZ SIARēzeknes novads49.834.51354Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
59SIA “BALTSTOR”Rīga49.240.3585Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
60SIA “ACBR”Rēzekne49.18-0.86383Inženierbūvniecība
61SIA “Clean R”Rīga48.684.83610Atkritumu savākšana, apstrāde un izvietošana; materiālu pārstrāde
62SIA “EVA-SAT”Rīga48.142.20219Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
63SIA “ENAMINE”Rīga46.655.5221Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
64SIA “Piena Partneri”Jelgava46.300.162Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
65SIA “MĀRKSMENS”Dobeles novads45.212.78380Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
66SIA “AIMASA”Valmieras novads45.181.46103Ēku būvniecība
67SIA “Lat Chem”Rīga44.981.044Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
68SIA “Baltic Block”Madonas novads44.2410.64112Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
69SIA “TILTS”Rīga44.021.93416Inženierbūvniecība
70SIA “Greenterra”Rīga43.354.3713Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
71GETIC SIALiepāja43.033.4141Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
72SIA “L. J. LINEN”Rīga42.864.2631Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
73SIA “BANALAT”Rīga42.320.9718Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
74SIA “DGR solutions”Mārupes novads41.801.28147Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
75SIA Stiga RM DistributionKuldīgas novads41.310.995Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
76SIA “AJ Power”Rīga41.200.7319Elektroenerģija, gāzes apgāde, siltumapgāde un gaisa kondicionēšana
77SIA “SKONTO PREFAB”Salaspils novads40.49-3.50301Ēku būvniecība
78SIA “SANEKSS METĀLS”Rīga40.290.438Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
79SIA “LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”Liepāja38.710.44973Veselības aizsardzība
80SIA “TIMBEREX GROUP”Tukuma novads38.691.9647Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
81SIA “TRIALTO LATVIA”Ķekavas novads38.550.47264Uzglabāšanas un transporta palīgdarbības
82SIA “CrossChem”Olaines novads38.323.3162Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana
83SIA “GEMOSS”Rīga38.102.82222Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
84SIA “MONUM”Rīga37.373.5477Ēku būvniecība
85SIA “PATA JĒKABPILS”Jēkabpils novads37.090.1349Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles; salmu un pīto izstrādājumu ražošana
86CW Technics SIARīga36.942.79108Gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas
87SIA “Voltage”Rīga36.700.411Inženierbūvniecība
88SIA “Energokomplekss”Ķekavas novads35.800.8240Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
89SIA “Valtek”Jelgavas novads35.161.4063Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
90SIA “LN Degviela”Rīga35.00-0.0381Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
91SIA LSEZ “LIEPAJA BULK TERMINAL LTD”Liepāja34.920.54294Uzglabāšanas un transporta palīgdarbības
92SIA “DEVONA”Jēkabpils novads34.661.01181Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
93SIA “Green Motors”Rīga33.661.2071Automobiļu un motociklu vairumtirdzniecība, mazumtirdzniecība un remonts
94SIA “RĪGAS BŪVSERVISS”Rīga33.541.7171Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
95SIA “KRAUZERS”Talsu novads33.423.31205Mežsaimniecība un mežizstrāde
96SIA “SNG group”Rīga32.850.145Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
97SIA “NORDE”Rīga32.480.24104Automobiļu un motociklu vairumtirdzniecība, mazumtirdzniecība un remonts
98SIA “POLIURS”Jelgavas novads32.404.2291Gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas
99SIA”AUGSTCELTNE”Rīga32.192.95147Mazumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus
100CCLM SIAJelgavas novads32.160.616Vairumtirdzniecība, izņemot automobiļus un motociklus

Pētījumā, balstoties uz LR Uzņēmumu reģistra publiskotajiem datiem, apskatīti 100% vietējā kapitāla uzņēmumi – sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Dati par akciju sabiedrībām pētījumā nav iekļauti, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem  akcionāru publiskošanai komercreģistrā ir noteikts pārejas periods līdz 2024.gada 30.jūnijam.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*