Blog

Oktobrī reģistrēti 750 jauni uzņēmumi

2023. gada 2. novembris

Aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrēti 750 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 6,68 milj. EUR, liecina Lursoft apkopotie dati.

Lielākā daļa, t.i., 90,4%, no visiem oktobrī reģistrētajiem uzņēmumiem, bijuši sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Vairāk nekā puse no tām (412) bijušas mazkapitāla SIA, kas nozīmē, ka to pamatkapitāls bijis mazāks par 2800 eiro. Vēl bez sabiedrībām ar ierobežotu atbildību oktobrī jauno uzņēmumu pulkam pievienojušies arī 58 individuālie komersanti, 6 ārvalsts komersantu filiāles, 3 pilnsabiedrības, 2 kooperatīvās sabiedrības un pa vienai zemnieku saimniecībai, zvejnieku saimniecībai un individuālajam uzņēmumam.

Teju puse no visiem oktobra jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, bet vēl 16,13% Pierīgā. Starp pārējiem reģioniem lielākais jauno uzņēmumu skaits pagājušajā mēnesī reģistrēts Vidzemē, liecina Lursoft pētījuma dati. Tie rāda, ka oktobrī Vidzemē reģistrēti 90 jauni uzņēmumi. No tiem lielākais ir Cēsu novadā reģistrētais SIA “ND Koks” ar 4,5 tūkst. EUR pamatkapitālu. Uzņēmuma kapitāldaļu turētāji ir Nauris un Baiba Palši, kuri SIA “ND Koks” kapitāldaļas savā starpā sadala vienādās daļās. Lursoft izziņā redzams, ka gan Baibai, gan Naurim Palšiem šis ir pirmais uzņēmums. Jānorāda, ka SIA “ND Koks” kapitāldaļu turētāji nav vienīgie, kuri aizvadītajā mēnesī reģistrējuši savu pirmo uzņēmumu. Lursoft izpētījis, ka no visiem 750 jaunajiem uzņēmumiem, kas reģistrēti oktobrī, 50,4% gadījumos to dalībniekam šis ir pirmais uzņēmums.

Pamatkapitāla apjoma ziņā lielākais jaunais uzņēmums oktobrī ir SIA “Avenue Property 3”, ko dibinājis vien š.g. augustā reģistrētais SIA “Avenue Property 2”. Jaunais uzņēmums izveidots, atdalot daļu no SIA “Jaunā Teika AUSMA”. Lursoft dati rāda, ka SIA “Avenue Property 3” patiesais labuma guvējs ir Arvydas Avulis no Lietuvas. Uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts septiņos Latvijas uzņēmumos, tostarp SIA “Teikums”, SIA “Alfa Construction”.

Otrs uzņēmums oktobrī, kura pamatkapitāls pārsniedz 1 milj. EUR, ir nekustamo īpašumu jomā strādājošā SIA “Cinevilla” dibinātais SIA “Dzintaru prospekts 19”. Jaunā uzņēmuma juridiskā adrese reģistrēta Pērses ielā 2A, Rīgā, kur šobrīd mājvietu raduši seši uzņēmumi. Lursoft izpētījis, ka jaunreģistrētā SIA “Dzintaru prospekts 19” patiesie labuma guvēji ir Krievijas valstspiederīgais Pavel Revenko un Inese Alberte. Kamēr Pavel Revenko šobrīd kā patiesais labuma guvējs reģistrēts 14 uzņēmumos, Inese Alberte ir patiesā labuma guvēja 30 uzņēmumos. To vidū ir SIA “VEF KVARTĀLS”, SIA “STATS Energo” un daudzi citi uzņēmumi.

Oktobrī lielākais uzņēmums ārpus galvaspilsētas ir Dienvidkurzemes novadā reģistrētais SIA “Zivju sēta” ar 51,50 tūkst. EUR pamatkapitālu, liecina Lursoft apkopotie dati. Jaunajam uzņēmumam ir trīs dalībnieki – Velta Maiga Iesalniece (20%), SIA “Konsultatīvā sabiedrība “Conventus”” (20%) un SIA “ECLO” (60%). Lursoft izpētījis, ka SIA “Zivju sēta” patiesajam labuma guvējam Aivaram Blūmiņam (patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts piecos uzņēmumos) pastarpināti caur SIA “ECLO” pieder arī SIA “Zivjaudzētava Gavieze”. Atšķirībā no SIA “Zivju sēta”, kuras juridiskā adrese atrodas Dienvidkurzemes novada Gaviezes pagasta “Zivjaudzētava Gavieze”, vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Zivjaudzētava Gavieze” atrodas Rīgā, Šķūņu ielā 19.

Dienvidkurzemes novadā oktobrī kopumā reģistrēti 12 jauni uzņēmumi, kas no visām pašvaldībām pagājušajā mēnesī ir 14. augstākais rādītājs.

TOP lielākie uzņēmumi oktobrī pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “Avenue Property 3”: 2641,90 tūkst. EUR;
 2. SIA “Dzintaru prospekts 19”: 2400,00 tūkst. EUR;
 3. SIA “B2Y Holding”: 650,00 tūkst. EUR;
 4. SIA “Zivju sēta”: 51,50 tūkst. EUR;
 5. SIA “Health Global Science Technologies”: 50,00 tūkst. EUR;
 6. SIA “Unimars Anchors & Chains”: 30,00 tūkst. EUR;
 7. SIA “Eliza Trans”: 20,00 tūkst. EUR;
 8. SIA “LAVR Holding”: 10,00 tūkst. EUR;
 9. SIA “Baltic Trust”: 10,00 tūkst. EUR;
 10. SIA “Kaamos SPV 2”: 10,00 tūkst. EUR;
 11. SIA “DKNB group”: 10,00 tūkst. EUR;
 12. SIA “SOFT STREAM”: 10,00 tūkst. EUR.

Otrs lielākais jauno uzņēmumu skaits aiz Rīgas pagājušajā mēnesī reģistrēts Mārupes novadā. Lursoft pētījuma dati atklāj, ka šajā Pierīgas teritorijā oktobrī reģistrēti 30 uzņēmumi, no tiem vien 4 ir ar ārvalstu kapitālu. Divi lielākie Mārupes novada jaunreģistrētie uzņēmumi oktobrī ir SIA “SMART-CR” un SIA “RIDA Invest”. Abiem pamatkapitāls ir 3 tūkst. EUR.

Pašvaldības, kurās oktobrī reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 345 uzņēmumi;
 2. Mārupes novads: 30 uzņēmumi;
 3. Daugavpils: 25 uzņēmumi;
 4. Ogres novads: 22 uzņēmumi;
 5. Tukuma novads: 21 uzņēmums;
 6. Cēsu novads: 20 uzņēmumi;
 7. Ķekavas novads: 20 uzņēmumi;
 8. Ropažu novads: 19 uzņēmumi;
 9. Liepāja: 19 uzņēmumi;
 10. Jūrmala: 17 uzņēmumi;
 11. Jelgava: 17 uzņēmumi.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*