Blog

OFAC sankciju sarakstā iekļautas vairāk nekā 50 personas no Krievijas

2022. gada 23. februāris

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, gan Eiropas Savienība, gan arī Apvienotā Karaliste, ASV un citas pasaules valstis paziņojušas par sankciju ieviešanu pret Krievijas prezidentu, viņam pietuvinātām personām, Krievijas eliti un valstiski nozīmīgiem uzņēmumiem.

Atbildot uz Krievijas lēmumu neatvilkt savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas, ASV prezidents Dž. Baidens paziņojis par vairāku Krievijas elites personu, banku un uzņēmumu iekļaušanu  ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstā.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka OFAC sankciju sarakstā vakar, 22.februārī, iekļautas vairāk nekā 50 personas, tostarp, Eximbank, Belveb Bank un citas finanšu iestādes un to filiāles, tāpat arī futbola klubs CSKA, Elitnye Doma OOO, Alkes Treid OOO u.c. uzņēmumi, kā arī vairākas personas – Vladimirs Kirijenko, Pjotrs Fradkovs, Denis Bortnikovs.

Jānorāda, ka šobrīd sankciju sarakstos atrodamas 1220 personas no Krievijas, tostarp 846 iekļautas OFAC sarakstā. 

Pienākums veikt klientu izpētes procesu un pārliecināties, vai pret sadarbības partneri un ar to saistītajām personām nav vērstas sankcijas, attiecināms uz ikvienu darījumu. Lai šo procesu padarītu ērtāku un ātrāku, Lursoft vienkopus nodrošina piekļuvi sankciju sarakstam, apvienojot tajā aktuālo informāciju par Latvijas, ANO, ES, Apvienotās karalistes OFAC sankciju sarakstos iekļautajām personām, organizācijām, uzņēmumiem un transportlīdzekļiem. 

UZ SANKCIJU SARAKSTU

Lai atvieglotu klientu izpētes procesu un informācijas pārbaudi sankciju sarakstos padarītu vēl vienkāršāku, Lursoft nodrošina arī iespēju veikt Personu pārbaudi sankciju sarakstos, augšupielādējot datni. Izmantojot šo pakalpojumu, iespējams augšupielādēt .xlsx vai .xls formātā apkopotu savu klientu sarakstu un automatizēti veikt visu sarakstā esošo juridisko personu, kā arī saistīto personu pārbaudi sankciju sarakstos.

Regulārai klientu uzraudzībai Lursoft nodrošina arī Sankciju monitoringu, kas ļauj operatīvi saņemt informāciju par izmaiņām klientu statusā un nepieciešamības gadījumā attiecīgi reaģēt.

Lai iegūtu plašāku informāciju par Lursoft pakalpojumiem, kas atvieglo pārbaužu veikšanu sankciju sarakstos, aicinām sazināties ar savu Lursoft klientu konsultantu.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*