Blog

Izdots jaunākais TOP 100 miljonāru saraksts

2021. gada 30. novembris

Jau 25.gadu tiek publicēts Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau trešo gadu pēc kārtas vienā izdevumā atrodami veseli pieci Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki.

Arī šogad visos piecos sarakstos ir pa simt vārdiem un uzvārdiem, kopumā uzskatāmi demonstrējot, kuras ir tās nozares, kurām epidēmijas pirmajā gadā ir klājies vislabāk, un kurās nozarēs krīze ir piezagusies vēl pirms koronavīrusa.

Ir jāatgādina tas, ko šie saraksti demonstrē un ko tomēr ne. 100 lielāko pelnītāju saraksts neuzrāda to, cik naudas nokļuvis kāda uzņēmēja personiskajā makā, un tieši tāpat 100 lielāko zaudētāju saraksts neatklāj, cik no šī maka ir izzudis. Tas, ko šie saraksti rāda, ir – kāda ir uzņēmējiem piederošo uzņēmumu peļņas vai zaudējumu daļa, kas atbilst viņu līdzdalībai konkrētajos uzņēmumos.

Daudzi uzņēmumi līdz novembra vidum joprojām nebija iesnieguši 2020. gada pārskatus. Leonīds Esterkins, Lipmanu ģimenes pārstāvji, Uldis Pīlēns, AB City īpašnieki, – šie ir tikai daži jaunajos sarakstos šo iemeslu dēļ neiekļuvušie pazīstamie uzņēmēji.

Taču vēl joprojām katrā no sarakstiem ir atrodami simt vārdi un uzvārdi, sniedzot vispilnīgāko iespējamo pārskatu par Latvijas nacionālās uzņēmējdarbības lielāko panākumu guvējiem un arī neveiksminiekiem.

“Kopumā vērtējot miljonāru TOPā iekļuvušos, jāuzsver, ka viena no veiksmes atslēgām straujākam peļņas pieaugumam cieši saistīta ar tiem uzņēmumiem, kuri darbojas eksporta tirgos – šeit redzam vairākus piemērus, kas ir kā apliecinājums tam, ka eksports ir būtisks tautsaimniecības un arī labklājības virzītājspēks,” vērtē Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Dienas Biznesa žurnāls Miljonārs lasāms elektroniski vai no 2.decembra nopērkams lielākajās tirdzniecības vietās!

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*