Lursoft news

Līdz 16.martam pārbaudi personas esamību patieso labumu guvēju ķēdēs bez maksas

2021. gada 3. marts

Izvērtēt klientu riskus svarīgi ne tikai tāpēc, lai izpildītu likuma prasības un nepiedzīvotu soda sankcijas no uzraugošajām iestādēm, bet arī lai nodrošinātu savu biznesu pret riskiem, kuri paredzami jau iepriekš. Tas nozīmē, ka klientu riska izvērtēšana ir svarīga ikvienam uzņēmumam, neatkarīgi no nozares, kurā tas strādā.

Svarīgs uzdevums izpētes procesā ir klienta patieso labuma guvēju identificēšana, lai noskaidrotu, kuras personas patiesībā kontrolē uzņēmumu. Nereti šis uzdevums var būt gana sarežģīts, jo zināms, ka dažkārt uzņēmēji izveidojuši sarežģītas un sazarotas patieso labuma guvēju ķēdes, kas to informācijas pārbaudi var apgrūtināt.

Lai klienta un tā patieso labuma guvēju identificēšanas procesu padarītu ātrāku, vienkāršāku un ērtāku, Lursoft radījis vairākus risinājumus, kas ļauj pārskatāmā veidā iegūt visu šim nolūkam vajadzīgo informāciju, kā arī nepieciešamības gadījumā vēlāk  uzraugošajām iestādēm pierādīt veikto klientu pārbaudi.

Viens no šādiem risinājumiem, kuru klientu izpētes procesā jau izmanto daudzi uzņēmumi, ir pārbaude personas esamībai patieso labuma guvēju kontroles ķēdēs. Pakalpojums ļauj pārbaudīt ne tikai Latvijā vai ārvalstīs reģistrēto uzņēmumu esamību patieso labumu guvēju ķēdēs, bet arī sniedz informāciju, ja kontroles ķēdē ir fiziskas personas.

Lai palīdzētu iepazīt Lursoft radītos risinājumus klientu risku izvērtēšanai, no 3. līdz 16.martam Lursoft lietotājiem piedāvājam bez maksas veikt gan pārbaudi personas esamībai patieso labumu guvēju kontroles ķēdēs, gan arī apskatīt aktuālos un vēsturiskos datus par patieso labuma guvēju ķēdēm, kurās uzņēmums/ persona reģistrēta.

Pārbaude personas esamībai patieso labumu guvēju ķēdē ir noderīgs analītisks rīks NILLTPFN likuma subjektiem veicot likumā noteikto padziļināto klientu izpēti. Tāpat tas var palīdzēt identificēt iespējamas nelikumības un koruptīvos riskus publisko iepirkumu vai ES finansējuma apguves jomā, kā arī aizdomīgu darījumu noteikšanā, jo šis pakalpojums palīdz atklāt personas saistību ar lielāku skaitu uzņēmumu vai personām, kā tas ir bijis iespējams ar citiem līdz šim pieejamajiem analītiskajiem rīkiem, piemēram, saistību grafu. Piedevām, pakalpojums ļauj atklāt ne tikai saistības, kas izriet no amatiem vai dalībām, bet arī no cita veida saistībām, caur kurām kāda persona realizē patiesā labuma guvēja statusu, piemēram, balstiesības, pilnvarojumi, darījumu attiecības, u.c.

Izmēģini pakalpojumu un pārliecinies pats, cik ātra var būt klientu izpēte, ja visa tam nepieciešamā informācija pieejama vienuviet!

Lai veiktu pārbaudi:

  • Lursoft.lv meklētājā atrodi interesējošo uzņēmumu vai personu;
  • Izziņas labās puses izvēlnē izvēlies pakalpojumu pārbaudes esamībai patieso labuma guvēju kontroles ķēdēs;
  • Iegūsti gan aktuālo informāciju, gan arī datus par patieso labuma guvēju ķēdēm, kurās uzņēmums/ persona reģistrēti iepriekš.

Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā Lursoft pakalpojumi var vienkāršot un padarīt ērtāku klientu risku izvērtēšanu, sazinies ar Lursoft, rakstot uz info@lursoft.lv vai arī savam klientu konsultantam.

Visu marta mēnesi Lursoft aicina uz apmācībām par risinājumiem klientu izpētes veikšanai. Apmācības būs noderīgas tiem, kuri  vēlas uzzināt vairāk par Lursoft pieejamo informāciju un analītiskajiem pakalpojumiem. To laikā tiks apskatīti risinājumi klientu izpētes veikšanai, kas īpaši noderīgi NILLTPFN likuma subjektiem, –  AML izziņa, Sankciju katalogs, Politiski nozīmīgas personas statusa pārbaude, Personu pārbaude patieso labumu guvēju ķēdē u.c. 

Pieteikšanās apmācībām

Apmācības latviešu valodā

18.martā plkst. 10.00

26.martā plkst. 14.00

Apmācības krievu valodā

18. martā plkst. 11.00

26.martā plkst. 13.00