Lursoft news

60% iepirkumu par veselības apdrošināšanu iegādi pērn valsts, pašvaldību iestādēs un kapitālsabiedrībās uzvarējušas divas lielākās apdrošināšanas kompānijas

2021. gada 2. marts

Apdrošināšanas nozarē šobrīd reģistrēti 38 uzņēmumi, liecina Lursoft apkopotā informācija. Tiesa, vismaz attiecībā uz veselības apdrošināšanas nodrošināšanu valsts un pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem, vairāk nekā pusē no visiem iepirkumiem uzvarējušas divas lielākās apdrošināšanas kompānijas.

Lursoft izpētījis, ka 2020.gadā lielākos ieņēmumus no uzvarām publisko iepirkumu konkursos par veselības apdrošināšanas polišu nodrošināšanu, guvusi “ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle”. Lursoft aprēķinājis, ka pērn apdrošināšanas kompānija uzvarējusi konkursos par veselības polišu nodrošināšanu kopumā par 8,72 milj. EUR. Analizējot publisko iepirkumu rezultātus, kas publicēti Lursoft uzņēmumu izziņās, redzams, ka “ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle” aizvadītajā gadā arī uzvarējusi apjomīgākajā iepirkumā par veselības apdrošināšanas nodrošināšanu – 2,32 milj. EUR vērtajā konkursā par Labklājības ministrijas, tās padotībā esošo iestāžu un kapitālsabierību, kurā ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja, nodarbināto veselības apdrošināšanu. Gadu iepriekš šajā konkursā uzvarējusi AAS “BTA Baltic Insurance Company” (2,32 milj. EUR līgumcena). 

Otri lielākie ieņēmumi no uzvarām iepirkumu konkursos par veselības apdrošināšanu dažādu pašvaldības un valsts iestāžu, struktūrvienību, kā arī uzņēmumu darbiniekiem, pērn bijuši “BTA Baltic Insurance Company”. “ERGO” un “BTA” noslēgtie līgumi par veselības apdrošināšanas iepirkumiem 2020.gadā veido vairāk nekā pusi no kopējās summas, kuru par veselības apdrošināšanām saviem darbiniekiem un amatpersonām pērn iepirkumos tērējušas valsts un pašvaldību iestādes un kapitālsabierības.

Jānorāda, ka 2020.gadā reģistrēti septiņi iepirkumi par veselības apdrošināšanu nodrošināšanu, kuru vērtība pārsniedz 1 milj. EUR. Četros no tiem uzvarējusi “ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle”.

Skaita ziņā visvairāk iepirkumos par veselības apdrošināšanas polisēm uzvarējusi “BTA” – pērn kopskaitā 53, kamēr “ERGO” – 28. Tas nozīmē, ka vidējā līgumcena konkursos, kuros 2020.gadā uzvarējis “ERGO”, bijusi ievērojami augstāka nekā “BTA” gadījumā. Lursoft aprēķinājis – kamēr “BTA” uzvarēto iepirkumu par veselības apdrošināšanu vidējā līgumcena pagājušajā gadā bijusi 41,4 tūkst. EUR, “ERGO” tie bijuši 74,5 tūkst. EUR. Jānorāda, otra augstākā iepirkumu vidējā līgumcena pagājušajā gadā bijusi “Compensa” – 56 tūkst. EUR.

Apdrošināšanas nozares spēlētāju vidū pērn reģistrētas izmaiņas dalībnieku vidū, jo pabeigta “Compensa Vienna Insurance Group” un “Seesam Insurance” apvienošanās process, līdz ar to no 2020.gada 1.jūlija abas apdrošināšanas kompānijas turpināja strādāt kā vienots uzņēmums – “Compensa Vienna Insurance Group”. Pēc apvienošanās Lietuvā un Latvijā uzņēmums darbojas ar zīmolu “Compensa Vienna Insurance Group”, bet Igaunijā – ar zīmolu “Seesam Insurance”.

Lielākie publiskie iepirkuma konkursi par veselības apdrošināšanas pakalpojumu nodrošināšanu

Nr. p.k.PasūtītājsKonkursa uzvarētājsKuri darbinieki apdrošinātiLīgumcena, milj. EUR
1.Labklājības ministrijaERGO Life Insurance SE Latvijas filiāleLabklājības ministrijas, tās padotībā esošo iestāžu un kapitālsabiedrību, kurā ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja2,32
2.Valsts ieņēmumu dienestsERGO Life Insurance SE Latvijas filiāleValsts ieņēmumu dienesta ierēdņi un darbinieki1,91
3.Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļaBTA Baltic Insurance CompanyRīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu amatpersonas un darbinieki1,88
4.Liepājas pilsētas pašvaldībaCompensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāleLiepājas pilsētas pašvaldības iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību darbinieki1,55
5.Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļaGjensidige, Akcine draudimo bendrove Latvijas filiāleRīgas pilsētas pašvaldības amatpersonas un darbinieki1,14

Lielāko veselības apdrošināšanu iepirkumu galvgalī ierindojušās ministrijas, pašvaldības, tāpat arī jau pieminētais Valsts ieņēmumu dienests un Rīgas Stradiņa universitāte, kas pērn no AAS “BTA Baltic Insurance Company” saviem darbiniekiem iegādājusies veselības apdrošināšanu par 766,80 tūkst. EUR. 

Jāteic, ka AAS “BTA Baltic Insurance Company” uzvarējusi arī lielākajā valsts kapitālsabiedrību iepirkumā par veselības apdrošināšanu. VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” izsludinātajā konkursā par darbinieku veselības apdrošināšanu uz vienu gadu apdrošinātājs uzvarējis ar 550 tūkst. EUR līgumcenu. Lursoft izziņas informācija rāda, “BTA” konkursos par veselības apdrošināšanas nodrošināšanu lidostas darbiniekiem uzvarējis jau vairākus gadus pēc kārtas, tostarp, arī šogad (550 tūkst. EUR līgumcena). Jāpiebilst, ka, piemēram, 2019.gadā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” bija darba devējs 1315 darbiniekiem. 

Salīdzinot ar iepirkumu konkursiem, kuros 2020.gadā uzvarējis “ERGO” un “BTA”, apdrošināšanas kompāniju “Balta”, “Gjensidige” un “Compensa” kopējās līgumcenas iepirkumos par veselības apdrošināšanām ir ievērojami mazākas. “Balta” gadījumā tie pērn bijuši 3,42 milj. EUR, savukārt “Gjensidige” un “Compensa” – 2,41 milj. EUR un 2,62 milj. EUR. Tikmēr “Baltijas Apdrošināšanas Nams” uzvarējis tikai vienā konkursā – par Salaspils novada pašvaldības darbinieku veselības apdrošināšanu (600 tūkst. EUR līgumcena) –, savukārt apdrošināšanas kompānija “If”, balstoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā pieejamajiem datiem, pērn nav uzvarējusi nevienā valsts, pašvaldību iestāžu un uzņēmumu konkursā par veselības apdrošināšanu iegādi. 

*Vidējo rādītāju aprēķinos izmantota mediāna.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.