Lursoft news

Ziņo, ja atklāj neatbilstošu informāciju par patiesajiem labuma guvējiem!

2020. gada 11. jūnijs

No 1.jūlija stājas spēkā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma grozījumi, kas paredz speciālu kārtību informācijas apmaiņai starp valsts iestādēm un likuma subjektiem, piemēram, ārpakalpojumu grāmatvežiem, zvērinātiem advokātiem, maksātnespējas administratoriem, bankām u.c.

Grozījumi likumā paredz pienākumu ziņot Uzņēmumu reģistram, ja tiek konstatēts, ka informācija par noskaidroto patieso labuma guvēju nesakrīt ar informāciju par reģistrēto patieso labuma guvēju.

Lai informācijas nosūtīšanu atbildīgajai iestādei Uzņēmumu reģistram vienkāršotu, Lursoft jau 2019.gada nogalē par saviem līdzekļiem izveidoja sistēmā ziņojumu servisu, kas autorizētiem lietotājiem ļauj nosūtīt paziņojumu gadījumos, kad tie konstatējuši kļūdainu informāciju.

Šajā periodā Lursoft veidoto ziņojumu servisu izmantojuši jau teju 100 klienti, kuru paziņojumi automātiski nosūtīti LR Uzņēmumu reģistram.

Ziņojumu servisa darbības princips ir vienkāršs – ja, apskatot uzņēmuma izziņu un veicot pārbaudi, esat konstatējis nepareizu informāciju uzņēmuma reģistrētajiem patiesā labuma guvējiem, klikšķiniet uz saites “Ziņot Uzņēmumu reģistram” un nepieciešamības gadījumā norādiet sīkāku skaidrojumu.

Saskaņā ar Uzņēmuma reģistra izstrādātajām vadlīnijām, paziņojums par kļūdaino informāciju tiek nosūtīts uz elektronisko pasta adresi kluda@ur.gov.lv.

Ziņojumu serviss ikvienam lietotājam tiek nodrošināts bez maksas, tas ir lietotājiem ērts, jo neprasa papildu laiku un līdzekļus, lai sagatavotu paziņojumu. Jāuzsver, ka risinājums arī nodrošina iespēju uzraugošajām iestādēm pierādīt, ka izpildītas likumā noteiktās prasības ziņot par konstatētajām neatbilstībām.

SIA Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa:  “Lursoft ir svarīgi, lai Latvijā būtu droša uzņēmējdarbības vide. Tāpēc lielu uzmanību pievēršam tam, lai:

  • ikvienam būtu pieejami aktuāli un uzticami dati;
  • kļūdainu datu kontatēšanas gadījumā atbildīgās valsts insitūcijas operatīvi šīs neatbilstības labotu.”

Lursoft nodrošina iespēju pārbaudīt arī datus par sevi – autorizēts lietotājs var noskaidrot, kuros uzņēmumos tas reģistrēts kā patiesā labuma guvējs, un kļūdainas informācijas gadījumā par to var nosūtīt automātisku paziņojumu Uzņēmumu reģistram.

 

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.