Lursoft news

Pārbaudot savu klientu, īpašu vērību pievērs 3 svarīgām lietām, kuras kārtībā jātur ikvienam uzņēmumam!

2020. gada 11. jūnijs

Uzņēmumu reģistrs savā informatīvajā materiālā norādījis, ka turpina pieaugt to uzņēmumu skaits, kuri pakļauti vienkāršotās likvidācijas riskiem un iespējamiem reiderisma uzbrukumiem

“Ikviens uzņēmums ir juridiska fikcija, kurā lēmumus pieņem cilvēki. Lai uzņēmējdarbības vide būtu caurspīdīga un droša pašiem uzņēmējiem, darbiniekiem, klientiem un partneriem, ikvienam uzņēmumam jābūt valdei, atklātiem patiesajiem labuma guvējiem un aktuālai juridiskajai adresei vēstuļu saņemšanai,” teikts Uzņēmumu reģistra paziņojumā.

Gadījumā, ja uzņēmums šīs prasības nav izpildījis, Uzņēmumu reģistram ir pienākums uzsākt vienkāršotas likvidācijas procesu, tāpat arī šādās situācijās uzņēmums tiek pakļauts reiderisma riskam.

“Uzticies savam klientam, taču pārbaudi,” vienmēr bijis Lursoft ieteikums uzņēmumiem, un tas attiecināms arī uz šādām situācijām. Šī iemesla dēļ vienmēr pirms darījuma slēgšanas ieteicams pārbaudīt potenciālā sadarbības partnera, klienta informāciju Lursoft izziņā, kurā vienkopus apkopoti visi aktuālie dati par tā īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem, kā arī amatpersonām. Padziļinātākai izpētei pieejami gan vēsturiskie dati, kas palīdz izsekot līdzi uzņēmumā notikušajām izmaiņām, kā arī citi Lursoft pakalpojumi, tostarp arī ir iespēja pārbaudīt, kādi vēl uzņēmumi reģistrēti attiecīgajā adresē, kuru kā savējo norādījis tavs potenciālais klients.

Ja uzņēmuma izpēte veikta un tas atzīts par drošu uzņēmumu sadarbībai, ne mazāk būtiski ir turpināt sekot līdzi tā darbībai un izmaiņām, tā izslēdzot iespējamību, ka tavu klientu lokā ir uzņēmumi, kuri pakļauti likvidācijas, līdz ar to, arī reiderisma riskam.

Uzņēmumam jābūt aktuālai amatpersonai

Lursoft dati liecina, ka šobrīd reģistrētas kopskaitā 6246 SIA, kurām nav aktīvu amatpersonu, no tiem 4943 gadījumos aktīvas valdes uzņēmumiem nav jau ilgāk par trim mēnešiem.

Lai piefiksētu gadījumus, kad kādam no taviem klientiem ir atceltas visas amatpersonas, un varētu nekavējoties reaģēt, izmanto Lursoft Klientu Portfeļa Atcelto amatpersonu monitoringu. Tas informēs, ja uzņēmumam ir atceltas visas amatpersonas, uzņēmuma valde bez amatpersonām pastāv jau 2 nedēļas, kā arī tad, ja uzņēmuma valdē nav nevienas amatpersonas jau 1, 3, 6 vai 12 mēnešus.

Monitorings informēs, ja no uzņēmuma valdes atceltas visas amatpersonas

Informācija par to, ka uzņēmumam nav aktuālu amatpersonu, atspoguļota arī Lursoft uzņēmumu, kā arī AML izziņā

Informācija par to, ka uzņēmumam nav aktuālu amatpersonu tiek uzskatāmi norādīta gan Lursoft uzņēmuma izziņā, gan arī speciāli izveidotajā AML izziņā, uzsverot, ka tas ir viens no klienta riskiem.

Uzņēmumam ir jāreģistrē savus patiesos labuma guvējus

Uzņēmumiem ir pienākums reģistrēt savus patiesos labuma guvējus, taču vēl aizvien 3052  SIA un AS šo pienākumu nav veikušas.

Lursoft Klientu Portfeļa Patiesā labuma guvēju monitorings ir risinājums, kas palīdz ērtāk un vienkāršāk pārvaldīt informāciju par klientu faktiskajiem īpašniekiem un kontrolētājiem, lai izmaiņu gadījumā pieņemtu operatīvus lēmumus par turpmāko sadarbību. Pievienojot savu klientu sarakstiem Patiesā labuma guvēju monitoringu, tas ziņos gan par gadījumiem, kad uzņēmumiem reģistrēti jauni patiesie labuma guvēji, vai arī tie mainīti.

Monitorings informēs par gadījumiem, kad uzņēmumiem veiktas izmaiņas patiesajos labuma guvējos

Plašākai uzņēmumu patieso labuma guvēju datu analīzei pieejami arī Lursoft pakalpojumi Saistību grafs un Saistību grafs kartē, kas sniedz grafisku atainojumu par uzņēmumu saistībām ar dažādām personām, tā palīdzot atklāt kopsakarības, kuras, iespējams, citādāk nebūtu iespējams pamanīt. Piemēram, izmantojot pakalpojumu  Saistību grafs kartē, var analizēt klientu arī no ģeogrāfiskā aspekta, piemēram izvērtēt izvēlētās personas valsts risku.

Saistību grafa kartē paraugs

Kā norāda valsts uzraugošās institūcijas, piemēram, Valsts ieņēmumu dienests, īpaši svarīgi ir vērtēt savu klientu un sadarbības partneru patiesos labuma guvējus, kas ir nerezidenti, kā arī pārbaudīt vai patiesā labuma guvējs vai patiesā labumu guvēju ķēdē esošās personas nav sankciju sarakstos.

Uzņēmumam jābūt reģistrētai aktuālai juridiskai adresei, lai saņemtu pasta korespondenci

Lursoft izziņās tiek nodrošināta iespēja pārbaudīt uzņēmuma aktuālo juridisko adresi, iepazīties ar vēsturiskajām adresēm, kā arī noskaidrot, kādi vēl uzņēmumi un organizācijas reģistrēti konkrētajā adresē.

Lursoft izziņā iegūstama informācija par uzņēmumiem, kuri arī reģistrēti konkrētajā adresē, kā arī ir iespēja apskatīt uzņēmuma iepriekšējās adreses

Iespējams, bieža juridiskās adreses maiņa vai arī apstāklis, kad juridiskā adresē, kas ir, piemēram, daudzdzīvokļu mājas dzīvoklis, reģistrēti vēl daudzi uzņēmumi, kuriem apturēta saimnieciskā darbība vai uzsākts maksātnespējas process, var būt signāls, lai veiktu padziļinātu konkrētā uzņēmuma izpēti. Līdztekus informācijai par uzņēmuma juridisko adresi, svarīgi būtu vērtēt arī uzņēmuma biežu struktūrvienību, kurās tiek veikta saimnieciskā darbība, maiņu, kā arī biežu darbības jomu maiņu. Šim nolūkam Lursoft piedāvā pakalpojumus, kuros uzskatāmi redzams par katru uzņēmumu tā reģistrēto struktūrvienību saraksts, kā arī uzņēmuma nozares izmaiņu vēsture.

Lursoft izziņā apskati uzņēmuma struktūrvienības

Savukārt, lai veiktu klientu portfelī esošo uzņēmumu analīzi un aktualizētu informāciju, lietderīgi izmantot Lursoft Datu atlases pakalpojumus. Šis pakalpojums ne tikai palīdz atlasīt potenciālos klientus un analizēt tirgus situāciju, bet arī veikt esošo klientu sarakstu inventarizāciju, atjaunojot to informāciju, piemēram, aktualizēt juridisko adresi, arī noskaidrot, kuri no uzņēmumiem nav reģistrējuši patiesos labuma guvējus vai arī zināmu laiku pastāv bez aktuālām amatpersonām.

 

Lai saņemtu plašāku informāciju par Lursoft pakalpojumiem un pieteiktos bezmaksas konsultācijai vai arī pakalpojumu izmēģinājumam, aicinām sazināties ar Lursoft Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@lursoft.lv , zvanot pa tālruni 67844300 vai arī sazinoties ar savu klientu konsultantu.

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*