Lursoft news

Sankciju sarakstos iekļautās personas apvienotas vienā katalogā

2020. gada 12. februāris

Klientu izpētes procesā jāveic apjomīgas informācijas analīze, lai izvērtētu klienta potenciālos riskus, un pirmajā momentā tas var šķist sarežģīti, dārgi un arī laikietilpīgi. Lursoft pakalpojumu izmantošana šo procesu ievērojami atvieglo un efektivizē.

Lai palīdzētu uzņēmējiem optimizēt savu darbu, Lursoft izstrādājis pakalpojumus, kas ļauj ietaupīt gan finanšu, gan arī laika resursus, vienlaikus nodrošinot likuma prasību izpildi.

Sankciju katalogā jau vairāk nekā 10 tūkstoši personu

Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums nosaka pienākumu veikt sankciju riska novērtējumu pirms darījuma slēgšanas. Lai likuma prasību izpildi uzņēmējiem atvieglotu, reaģējot uz klientu vajadzībām, Lursoft izstrādājis un ieviesis Sankciju katalogu.

Sankciju katalogā apkopotas personas, uzņēmumi, organizācijas, kā arī transportlīdzekļi, kuriem, atbilstoši starptautiskām organizācijām un valstīm, piemērotas sankcijas, nosakot ierobežojošus pasākumus vai arī liegumus. Jānorāda, ka janvāra beigās Sankciju katalogā bija iekļautas 4225 juridiskas personas, 6515 fiziskas personas, kā arī 237 lidaparāti un 388 kuģi.

Katalogā pieejama arī izvērstā meklēšana, ļaujot meklēt sankciju sarakstos iekļautās personas un transportlīdzekļus pēc:

  • Vārda;
  • Adreses;
  • Valsts;
  • Pilsonības;
  • Veida;
  • Sankciju saraksta;
  • Programmas vai to grupas;
  • Dokumenta veida, valsts, numura;
  • Laika posma.

Visiem katalogā iekļautajiem sankciju subjektiem pieejamas pārskatāmas izziņas, ietverot tajās informāciju par sarakstu, kurā attiecīgā persona, organizācija vai arī transportlīdzeklis iekļauts, identifikācijas dokumentiem, adresi u.c. ziņām, kas ir svarīgas klientu izpētes procesā.

Kāpēc ir svarīgi pārbaudīt, vai potenciālais klients vai sadarbības partneris nav atrodams sankciju sarakstos?

Tieša vai netieša sadarbība ar sankcionētām personām var radīt negatīvas sekas, jo pret fiziskajām vai juridiskajām personām var tikt noteiktas Eiropas Savienības vai OFAC sankcijas, tajā skaitā, var tikt noteikts liegums ieceļot kādā valstī, atteikti finanšu pārskaitījumi, darījumi EUR/ USD un citi finanšu pakalpojumi.

Autorizētiem Lursoft lietotājiem tiek nodrošināta meklēšanas pieprasījumu protokolēšana. Tas nozīmē, ka lietotāji to var izmantot kā pierādījumu tam, ka ievērota likumā noteikto prasību izpilde.

Sankciju katalogā iekļauti Latvijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas,  Eiropas Savienības,  Amerikas Savienoto Valstu Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstos iekļautie subjekti. Lietotājiem pieejami gan aktuālie, gan vēsturiskie (no 30.12.2019.) ieraksti. Dati tiek nepārtraukti sinhronizēti ar pirmavotiem.

 

UZ SANKCIJU KATALOGU

Sankciju ierobežojumi skāruši arī ne vienu vien Latvijā reģistrētu uzņēmumu, apgrūtinot to attīstības plānus un darbību. Piemēram, pēc tam, kad pērn ASV sankciju sarakstā tika iekļauts Krievijas ražotājs PAO “Zvezda”, AS “Pasažieru vilciens” no šī uzņēmuma vairs nevar iegādāties rezerves daļas dīzeļdzinēja vilcienu remontam. AS “Pasažieru vilciens” pārvadājumiem šobrīd izmanto divdesmit divus dīzeļvilcienu sastāvus, no kuriem septiņi ir ar PAO “Zvezda” motoriem. Šis ierobežojums licis uzņēmumam meklēt operatīvus risinājumus, lai turpinātu nodrošināt pasažieru pārvadājumus līdzšinējos apjomos līdz brīdim, kad tiks atrasti alternatīvi piegādātāji.

Plašsaziņas līdzekļi arī aizvadītajā nedēļā vēstīja par Valsts Drošības dienesta sākto kriminālprocesu par starptautisko sankciju pārkāpšanu, kur viens no aizdomās turētajiem ir mediju grupas “Baltijas mediju alianse” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs. Baltijas mediju aliansē ietilpst “Pirmais Baltijas kanāls”, “Pirmais Baltijas muzikālais kanāls”, izdevniecības nams “Print Media”, laikraksti “MK Latvija”, “MK Estoņija” un citi mediju resursi.

Kā liecina Valsts Drošības dienesta izplatītais paziņojums, izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar kurām tiek grauda Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

UZ SANKCIJU KATALOGU

 

Lursoft turpina attīstīt savu pakalpojumu klāstu, pilnveidojot esošos pakalpojumus un izstrādājot arī jaunus, ļaujot uzņēmējiem uzlabot savus ikdienas darba procesus un tos efektivizēt.

Ja arī Jums ir radušies ierosinājumi, kā Lursoft pakalpojumu pilnveidošana varētu padarīt vēl ērtāku Jūsu ikdienas darbu, lūdzu, sazinieties ar savu Lursoft klientu menedžeri vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas daļu, rakstot uz info@lursoft.lv .

 

Mums ir svarīgi, lai Latvijā būtu droša uzņēmējdarbības vide!

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*