Blog

Konferences “Bankas mainīgajā pasaulē” ietvaros SKDS veic pētījumu par finanšu sektoru

2020. gada 8. janvāris

Konferences “Bankas mainīgajā pasaulē” ietvaros pētījumu centrs SKDS veic socioloģisko pētījumu par šobrīd notiekošo finanšu sektorā, portālu Diena.lv informē Tiesību zinātņu pētniecības institūtā (TZPI).

Finanšu sektors pēdējos gados piedzīvo radikālas pārmaiņas – parādās virkne jaunu pienākumu un funkciju. Detalizētāka kļūst klientu finanšu plūsmas izpēte, bankām darba apjoms pieaug. Savukārt klientiem jārēķinās ar jauniem banku jautājumiem par savu labklājības izcelsmi un darījumiem.  Lai saprastu, kāda ir sektora dzīvotspēja nākotnē, ir nepieciešamas pētnieku un ekspertu diskusijas, apvienojot tiesību zinātnieku, finansistu, ekonomistu un digitālo tehnoloģiju pārzinātāju kompetenču jomas, uzsver TZPI, kas kopā ar Banku augstskolu un sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un informatīvajiem atbalstītājiemDienas Bizness, Jurista Vārds un Lursoft rīko zinātnisku konferenci Bankas mainīgajā pasaulē.

Lai padziļināti izpētītu sabiedrības viedokli par šobrīd notiekošo finanšu sektorā, konferences vajadzībām pētījumu centrā SKDS ir pasūtīts pētījums. Aptaujas ietvaros tiek aptaujāti gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji. Kā teic SKDS direktors Arnis Kaktiņš: “Šis pētījums iezīmēs sabiedrības izpratni par valstsvīru identificētajām problēmām finanšu sektorā, kā arī tās vērtējumu par padarīto, lai šīs problēmas risinātu. Manuprāt, tas būs labs pamats ekspertu tālākām diskusijām!”

Konferencē, kas notiks 2020.gada 22.aprīlī, ar referātiem uzstāsies zinātnieki, lietpratēji un arī amatpersonas no Banku augstskolas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra u.c.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*