Lursoft news

Tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš

2019. gada 23. aprīlis

Līdz gada pārskatu iesniegšanas termiņa beigām atlikusi nedēļa.

Atbilstoši Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma 97.pantam, uzņēmumi ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam sagatavotu gada pārskatu. Izņēmums ir vidējie, lielie un koncerna mātes uzņēmumi, kuri gatavo konsolidētos gada pārskatus. Šiem uzņēmumiem pārskati Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka līdz š.g. 23.aprīlim iesniegti  58 tūkstoši pārskati par aizvadīto gadu, tai skaitā gan Komercreģistrā, gan Uzņēmumu reģistrā un Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēto subjektu pārskati.

To 36 tūkstošu uzņēmumu, kuri savus pārskatus iesnieguši pirmie, kopējais apgrozījums 2018.gadā sasniedzis 9,88 miljardus eiro, bet to peļņa pēc nodokļu nomaksas – 820,51 milj.EUR.

Jānorāda, ka pārskatus par 2017.gadu iesnieguši 108 tūkstoši uzņēmumu, kas nozīmē, ka lielākā gada pārskatu iesniegšanas aktivitāte vēl tikai sekos. Tāpēc, lai ērti sekotu līdzi, vai konkurenti un sadarbības partneri jau iesnieguši savus jaunākos gada pārskatus, ir pēdējais laiks pieteikties Klientu Portfeļa Gada pārskatu monitoringam.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*