Lursoft news

Latvijas nozaru asociācijas atzīst, ka digitalizācija ļoti ietekmēs Latvijas uzņēmumus

2019. gada 25. aprīlis

Latvijas uzņēmumi ir tikai digitalizācijas ceļa sākumposmā, secināts Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) veiktajā Latvijas nozaru asociāciju aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā 50 dažādu Latvijas nozaru asociāciju vadītāji.

Puse no aptaujāto asociāciju pārstāvjiem atzīst, ka lielākā daļa uzņēmumu ieviesuši dažus pamata IT risinājumus, bet par modernāko IT tehnoloģiju apgūšanu vēl tikai tiek domāts. Kā galvenie šķēršļi tiek minēti finanšu un zināšanu trūkums.

“Beidzot tas brīdis ir klāt! Vairums Latvijas nozaru uzņēmumu saprot, ka digitālo transformāciju vairs nedrīkst atlikt, jo digitalizācija tuvākajā laikā ļoti ietekmēs Latvijas uzņēmējdarbību. Tomēr reāla moderno tehnoloģiju ieviešana vēl ir pārāk lēna. Uzņēmumu digitalizācijai ir jākļūst par ikviena vadītāja prioritāti.  Apzināmies, ka zināšanu līmenis uzņēmumu vadītājiem ir ļoti dažāds, tāpēc LIKTA un tās biedri ir gatavi palīdzēt uzsākt digitālās pārmaiņas,” norāda Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Lai izglītotu uzņēmumus, LIKTA kopā ar IKT nozares uzņēmumiem Edisoft, Microsoft Latvia, Lursoft, VISMA un ELVA uzsāk izglītojošu kampaņu “Gudrā Latvija” ar mērķi mudināt Latvijas vidējo un mazo uzņēmumu vadītājus sākt ieviest savos uzņēmumos IT risinājumus.

LIKTA nozaru asociāciju vadītāju aptaujā 92% atzīst, ka sabiedrībā notiekošie digitalizācijas procesi ļoti vai daļēji ietekmēs to pārstāvētos uzņēmumus, vienlaikus tikai 8% no asociāciju vadītājiem atzīst, ka to nozaru uzņēmumi ir veikuši pilnu digitālo transformāciju. 20% asociāciju norāda, ka ir ieviesti pamatrisinājumi, lēnām tiek apgūti jaunākie risinājumi, taču pārliecinoši lielākā daļa jeb puse ir ieviesuši tikai dažus pamatrisinājumus. Kritiskā situācijā ir tie 10% Latvijas nozaru asociāciju, kas atzīst, ka vēl tikai domā par IT risinājumu ieviešanu uzņēmumos.

Mākoņdati un IT drošība ir saprotama, bet lielie dati un blokķēdes – neskaidri jautājumi

Aptaujā secināts, ka starp modernākajiem un pazīstamākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kam asociāciju vadītāji saredz pielietojumu savās nozarēs, ir datu vizualizācija, mākoņdati un rūpes par datu drošību. Saprotamas tēmas, kurām gan patlaban tiek saredzēts mazs pielietojums, ir lietu internets, droni un robotizācijas risinājumi, bet lielie dati un blokķēdes ir visnesaprotamākie koncepti.

“Informācijas tehnoloģijas veicina inovācijas, savukārt inovācijas rada jaunas uzņēmējdarbības iespējas. Microsoft mērķis šīs kampaņas ietvaros ir izglītot citās nozarēs strādājošos par jaunāko tehnoloģiju izmantošanas scenārijiem ikvienā uzņēmumā neatkarīgi no tā lieluma un pārstāvētās nozares un veicināt to, ka uzņēmumos tehnoloģiju izmantošana kļūst par ikdienas sastāvdaļu,” skaidro Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa.

Nozaru asociāciju vadītāji atzīst, ka finanšu trūkums uzņēmumos, kā arī informācijas un  zināšanu trūkums par pieejamajiem IT risinājumiem ir galvenie šķēršļi aktīvākai uzņēmumu digitālajai transformācijai. Uzņēmumi norāda, ka tiem visvairāk palīdzētu atbalsts informācijas iegūšanā gan par modernākajiem, gan pamata IT risinājumiem, kā arī apkārtējās sabiedrības, klientu, darbinieku un valsts iestāžu amatpersonu izglītošana par digitālo transformāciju.

Kampaņa “Gudrā Latvija” tiek rīkota ar mērķi izglītot Latvijas vidējo un mazo uzņēmumu vadītājus par jaunākajiem IT risinājumiem, mudināt tos ieviest savos uzņēmumos, kā arī sniegt tam nepieciešamo informatīvo atbalstu.

Uzzini vairāk par kampaņu “Gudrā Latvija”

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.