Lursoft news

Paziņoti TOP 500 lielākie uzņēmumi

2018. gada 30. novembris

Latvijas 500 lielākie uzņēmumi pagājušajā gadā kopā apgrozījuši 31,2 miljardus eiro, kas ir jauns apgrozījuma rekords TOP 500 vēsturē. Jauns TOP 500 rekords sasniegts arī kopējos peļņas rādītājos – 1,9 miljardi eiro –, liecina Dienas Biznesa un Lursoft kopīgi veidotā lielāko uzņēmumu saraksta rezultāti.

Godinot 2017. gada lielākos un veiksmīgākos uzņēmumus, šogad balvas tika pasniegtas 12 nominācijās un piecās apakšnominācijās. Kopā laureātu sarakstā iekļuvuši 16 uzņēmumi, no tiem starp uzvarētājiem visbiežāk pārstāvēts AS Latvenergo, kas pērn bijis lielākais EBITDA pelnītājs, lielākais pelnītājs, lielākais valsts uzņēmums un arī vērtīgākais uzņēmums – šajā nominācijā uzvarētāju nosaka īpašs uzņēmumu novērtēšanas algoritms, kuru izstrādājusi AS Capitalia sadarbībā ar Lursoft. Latvijas vērtīgāko uzņēmumu pirmajā pieciniekā secīgi ir arī kokapstrādes uzņēmums SIA Kronospan Riga, mežu apsaimniekotājs AS Latvijas valsts meži, IT uzņēmumus SIA Mikrotīkls un telekomunikāciju uzņēmums SIA Lattelecom.

Top 500 līderu pirmais piecinieks palicis gandrīz nemainīgs – tie ir SIA Uralkali Trading, SIA Uralchem Trading, SIA Rimi Latvia, SIA Maxima Latvija un AS Latvenergo. Vienīgā izmaiņa pieciniekā ir tā, ka mazumtirgotājs Rimi no 2. vietas ir noslīdējis vienu pozīciju uz leju, apmainoties vietām ar 2016. gada 3.vietas ieguvēju Uralchem Trading.

2017.gada TOP 500 laureāti

TOP 500 ražotājs – SIA Mikrotīkls

TOP 500 pelnošākais ražotājs – SIA Kronospan Riga

TOP 500 eksportētājs – SIA Mikrotīkls

TOP 500 eksportētājs ar lielāko eksporta pieaugumu – AS Air Baltic Corporation

TOP 500 pelnītājs, TOP 500 EBITDA pelnītājs, TOP 500 valsts uzņēmums, TOP 500 vērtīgākais uzņēmums – AS Latvenergo

TOP 500 privātais vietējā kapitāla uzņēmums – AS Latvijas finieris

TOP 500 privātais vietējā kapitāla uzņēmums ar lielāko apgrozījuma pieaugumu – SIA Arčers

TOP 500 reģionu uzņēmumi:

TOP 500 koncerns – AS Elko grupa

TOP 500 darba devējs – SIA Maxima Latvija

TOP 500 darba devējs ar lielāko darbinieku skaita pieaugumu – Accenture Latvijas filiāle

TOP 500 Cerība – SIA Tenachem

TOP 500 līderis – SIA Uralkali Trading

TOP 500 līderis ar darbinieku skaitu virs 100 cilvēkiem – SIA Rimi Latvia

Ik gadu TOP 500 lielāko uzņēmumu ceremonijā savu speciālbalvu pasniedz arī Lursoft. Šogad uzņēmums to pasniedza AS Dobeles dzirnavnieks, kas ir Uzņēmumu reģistrā vissenāk reģistrētā akciju sabiedrība, kas šo gadu laikā uzrādījusi ievērojamus izaugsmes panākumus, pamatoti kļūstot par Latvijas lielāko pārtikas rūpniecības uzņēmumu. Pērn AS Dobeles dzirnavnieks apgrozīja 113,72 milj.EUR  un nopelnīja 4,17 milj.EUR.

Lasīt visu rakstu

Foto: Zane Bitere/LETA (Dienas bizness)

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*