Lursoft news

Žurnāls Kapitāls sadarbībā ar Lursoft jau otro gadu publicē Efektīvāko Latvijas uzņēmumu vadītāju tops

2017. gada 7. augusts

Prasmīgu uzņēmuma vadīšanu varētu pielīdzināt sava veida mākslai, kurā nepieciešams profesionāli prast sabalansēt visas komponentes, lai panāktu vēlamo rezultātu, proti, rentabli strādājošu uzņēmumu. Ne vienmēr tas ir viegli, taču, ja vadītājam piemīt nepieciešamās rakstura īpašības un prasmes, lai spētu sajust pareizāko uzņēmuma attīstības ceļu, rezultāti neizpaliek.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: “Jāatzīst, ka katrai uzņēmumu grupai ir savas iezīmes. Proti, vissīvākā konkurence kā parasti valda mazo uzņēmumu kategorijā, kur, ņemot vērā, ka uzņēmumiem ir mazāki darbības apjomi, tiem ir arī iespēja uzrādīt straujāku apgrozījuma, peļņas un arī rentabilitātes pieaugumu. Savukārt vidējo un lielo uzņēmumu grupā noturēt izaugsmi un augšupejošu tendenci vairāku gadu garumā pēc kārtas ir īpaši sarežģīti.  Tādēļ jāpiekrīt, ka tieši šo uzņēmumu vadītājiem ir jābūt gan profesionāliem, gan pieredzējušiem, lai uzņēmuma izaugsmes tempu prasmīgi virzītu, jo tikai nejaušība vai nepārtraukta uzņēmuma veiksme šajās uzņēmuma grupās ir maz iespējama.”

Vada vairākus uzņēmumus

Kamēr daļa vadītāju izlēmuši visu savu enerģiju veltīt viena uzņēmuma attīstīšanai un virzīšanai pretī sekmīgai izaugsmei, liela daļa no sarakstā iekļuvušajiem vadītājiem vienlaikus ieņem amatus vairāku uzņēmumu valdēs.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka no visām Efektīvāko Latvijas uzņēmumu vadītāju sarakstā iekļuvušajām personām 60% vienlaikus ieņem amatu vairāk nekā vienā uzņēmumā, savukārt desmitā daļa vadītāju spējuši apvienot vairāk nekā piecus amatus vienlaicīgi.

Sarakstos pārstāvēti uzņēmumi no visiem reģioniem

Lursoft apkopotie dati rāda, ka gada laikā sarucis Rīgā reģistrēto uzņēmumu skaits, kuru vadītāji pārstāvēti Efektīvāko Latvijas uzņēmumu vadītāju topā. Ja vēl gadu iepriekš no visiem sarakstā iekļuvušo vadītāju uzņēmumiem Rīgā reģistrēti 70,0%, tad pērn to skaits sarucis jau līdz 56,3%. Tā vietā pieaudzis pārējos reģionos reģistrēto uzņēmumu skaits.

Visvairāk galvaspilsētā reģistrētie uzņēmumi pārstāvēti vidējo uzņēmumu kategorijā, kur tie veido 69,2% no kopējā uzņēmumu skaita. Arī mazo uzņēmumu grupā vairāk nekā pusi jeb 56,0% veido tieši Rīgā reģistrētie uzņēmumi, kamēr lielo uzņēmumu kategorijā tie bijuši vien 40%.

IMG_3931

Trešdaļa vadītāju pārstāv tirdzniecības un pakalpojumu jomu

Teju trešdaļa no visiem sarakstā iekļuvušajiem vadītājiem vada uzņēmumus, kuru pamatdarbība saistīta ar tirdzniecību vai pakalpojumu sniegšanu.  Lursoft dati rāda, ka vislielākais šo uzņēmumu īpatsvars ir vidējo uzņēmumu grupā, kur 55,00% no visiem sarakstā iekļuvušajiem vadītājiem vada tieši tirdzniecībā vai pakalpojumu nozarē strādājošas firmas. Mazo uzņēmumu grupā šīs nozares īpatsvars veido 23,33%, savukārt lielo uzņēmumu kategorijā – 15,00%.

Visvairāk sieviešu – starp lielo uzņēmumu vadītājiem

Atšķirībā no iepriekšējā gada, kad no Efektīvāko Latvijas uzņēmumu vadītāju sarakstā iekļuvušajām personām 26,25% bija sievietes, šogad daiļā dzimuma īpatsvars topā sarucis. Lursoft apkoptie dati rāda, ka 17 no 70 personām, kuras iekļuvušas sarakstā, ir sievietes, kas veido 24,28% no kopējā skaita.

Jaunākajam vadītājam šogad aprit 31, vecākajam – 78

Lursoft aprēķini rāda, ka Efektīvāko Latvijas uzņēmumu vadītāju sarakstā iekļuvušo vadītāju vidējais vecums ir 52 gadi. Analizējot vadītāju vidējo vecumu pa uzņēmumu grupām, redzams, ka viszemākais vidējais vecums ir mazo uzņēmumu kategorijā iekļuvušajiem vadītājiem, proti, 49 gadi, kamēr gan vidējo, gan lielo uzņēmumu grupās vidējais rādītājs pārsniedz 50 gadu atzīmi.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*