Lursoft news

Lursoft pieejami jau teju 116 tūkstoši jauno gada pārskatu

2017. gada 3. jūnijs

Lursoft apkopotie statistikas dati liecina, ka gada pārskatus patlaban iesnieguši jau vairāk nekā 115,7 tūkstoši uzņēmumi un Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētie subjekti.

Visaktīvāk gada pārskati iesniegti aprīļa pēdējā un maija pirmajā nedēļā, kad iesniegta teju puse no visiem jau pieejamajiem pārskatiem par pagājušo gadu, savukārt trešā lielākā aktivitāte novērota marta pēdējā nedēļā, kas bijis termiņš biedrību un nodibinājumu pārskatu iesniegšanai.

Salīdzināšanai: Lursoft pieejamā statistika rāda, ka par 2015.gadu datu bāzē patlaban reģistrēti teju 128 tūkstoši gada pārskatu, kas norāda uz to, ka patlaban vairākums aktīvo uzņēmumu savus pārskatus par pagājušo gadu jau iesnieguši, un ir iespējams veikt pirmās aplēses par uzņēmumu finanšu rādītājiem pērnajā gadā.

No patlaban reģistrētajiem uzņēmumu iesniegtajiem gada pārskatiem redzams, ka 96,16 tūkstoši uzņēmumi, kuri savus pārskatus par 2016.gadu jau iesnieguši, aizvadītajā gadā kopumā apgrozījuši 32,30 miljardus eiro, kopā nopelnot 1,10 miljardus eiro. Salīdzināšanai – 2015.gadā 105 tūkstoši gada pārskatus iesniegušie uzņēmumi apgrozījuši 53,18 miljardus eiro un nopelnījuši 1,80 miljardus eiro.

Rēķinot vidējos rādītājus uz vienu uzņēmumu, redzams, ka, pēc pirmajiem rezultātiem, pērn vidējais viena uzņēmuma apgrozījums bijis 335,88 tūkst.EUR, bet peļņa – 11,44 tūkst.EUR uz vienu uzņēmumu.

Gada pārskatus vēl turpina iesniegt Latvijas lielie uzņēmumi, tāpēc gan kopējie, gan vidējie rādītāji vēl būtiski mainīsies.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.