Lursoft news

Tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš

2017. gada 11. aprīlis

Līdz gada pārskatu iesniegšanas termiņa beigām atlikušas vairs nedaudz mazāk nekā trīs nedēļas.

Atbilstoši Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma 97.pantam, uzņēmumi ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam sagatavotu gada pārskatu. Izņēmums ir vidējie, lielie un koncerna mātes uzņēmumi, kuri gatavo konsolidētos gada pārskatus. Šiem uzņēmumiem pārskati Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka līdz š.g. 11.aprīlim reģistrēti 39 174 iesniegti pārskati par aizvadīto gadu, tai skaitā gan Komercreģistrā, gan Uzņēmumu reģistrā un Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēto subjektu pārskati. Līdz šim vislielākā aktivitāte bijusi vērojama marta pēdējā nedēļā, kad reģistrēti 11 593 jauni gada pārskati, kas lielā mērā izskaidrojams ar to, ka biedrībām un nodibinājumiem pārskati par 2016.gadu bija jāiesniedz līdz 31.martam.

Pirmie iesniegtie rezultāti liecina, ka 2016.gads uzņēmumiem nesis peļņu. Lursoft datu bāzē pieejamie pirmie gada pārskati rāda, ka 23,4 tūkstoši uzņēmumi, kuri savus pārskatus iesnieguši pirmie, 2016.gadā apgrozījuši 4,83 miljardus eiro un to peļņa pēc nodokļu nomaksas bijusi 200,26 milj.EUR. Tas nozīmē, ka pērn katrs uzņēmums apgrozījis vidēji 206,29 tūkst.EUR un nopelnījis 8,55 tūkst.EUR.

Jānorāda, ka pārskatus par 2015.gadu iesnieguši 104,75 tūkstoši uzņēmumu, kas nozīmē, ka lielākā gada pārskatu iesniegšanas aktivitāte vēl tikai sekos. Tāpēc, lai ērti sekotu līdzi, vai konkurenti un sadarbības partneri jau iesnieguši savus jaunākos gada pārskatus, ir pēdējais laiks pieteikties Klientu Portfeļa Gada pārskatu monitoringam.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.