Blog

Esi lauksaimnieks un vēlies taupīt laiku un degvielu vēl vairāk? Nāc uz Lietu interneta konferenci un uzzini, kā!

2016. gada 30. septembris

Kā samazināt izmaksas un palielināt lauku ražību? Vai ir iespējams vēl vairāk ieekonomēt degvielu un laiku? Kā samazināt iepērkamās „ķīmijas” apjomus un izbēgt no platību apstrādes ar nevajadzīgu pārklāšanos? Izrādās – dārgo un jau tā prātīgi lietoto degvielu ir iespējams ieekonomēt vēl vairāk, nekā jums šķiet. Arī lauksaimniecībā izmantojamo ķīmiju ir iespējams samazināt, bet ražību – celt. Par to ir pārliecināts viens no pasaules vadošajiem lauksaimniecības nozares flagmaņiem – kompānija „John Deere”, kas ar IoT risinājumu palīdzību ir izstrādājis gudro lauksaimniecības vadības sistēmu (AMS).

Ar šo unikālo lauksaimniecības sistēmu lauksaimnieki, zemnieki un citi interesenti ir aicināti iepazīties 21. oktobrī „Lietu interneta” (Internet of Things) konferencē Ķīpsalā, kurā viens no lektoriem būs Aivis Zālītis, „DOJUS Latvija” („John Deere”) automatizēto sistēmu speciālists.

john-deer-dojus-bilde-programmai-4

AMS sistēma ietver tehnikas automātisko stūrēšanu un lauka sekciju kontroli, ražas kartes un ķīmiju mainīgo devu izmantošanu. Lietojot jaunākās AMS sistēmas, lauksaimnieks var ievērojami samazināt savas izmaksas un palielināt ražību, jo katrs tehnikas solis tiek pamanīts un dati analizēti. Tas palīdz precīzāk ieplānot lauka apstrādes principus nākamajam gadam un iegūt lielākas ražas. Turklāt AMS sistēma nodrošina, ka, veicot lauka apstrādes darbus – miglošanu, kulšanu, aršanu u. c., vairs neveidosies pārklājums. Piemēram, ja iepriekš lauka apstrādei bija nepieciešami 80 braucieni, tad tagad vairs aptuveni tikai 70! Tas nozīmē tūlītēju laika, degvielas un ķīmijas patēriņa ekonomiju!

Katra tehnikas vienība ir saslēgta tiešsaistē, un to var aplūkot vienotā “John Deere” sistēmā, kurā ir iespējams precīzi redzēt tehnikas atrašanās vietu, ātrumu, degvielas patēriņu u. c. Līdz ar to lauksaimniekam vairs nav jābūt uz lauka, lai sekotu līdzi tehnikas operatora gaitām. Turklāt pēc katras ražas novākšanas no kombaina ir iespējams iegūt ražas karti, kurā ir iespējams redzēt, cik tonnas ražas ir novāktas no katra lauka sektora. Šo informāciju var izmantot nākamajā gadā sēšanas un miglošanas procesā, lai varētu ievērojami palielināt lauka ražību.

Konference notiek vienlaikus ar izstādi „RIGA COMM 2016”, kurā, starp citu, varēs iepazīties ar vairākiem lauksaimniecībā ļoti noderīgiem risinājumiem, tostarp ukraiņu un latviešu sadarbības kopuzņēmuma „UAV Tools” īpaši aprīkotajiem droniem, kas pateicoties infrasarkano un multispektrālo kameru uzņēmumiem, palīdz ātrāk un pie zemākām relatīvajām izmaksām nodrošināt labāku un precīzāku lauku risku un ražības kontroli.

Vēl konferencē: „Bosch”, „Samsung”, „Deloitte”, „Siemens”, „ABB” un „Kaspersky” pārstāvji par IoT lietojumu dažādās nozarēs, tadās kā pilsētplānošana, medicīna, būvniecība, finanses, loģistika u. c. Konferences galvenais partneris – jauno tehnoloģiju eksperts „Knowledgeprice.com”.

Konferences apmeklējums ir bez maksas, iegādājoties izstādes „RIGA COMM 2016” ieejas biļeti.

Vairāk par konferenci
Par „RIGA COMM”. Ikgadējs IT un biznesa pasākums dažādās nozarēs strādājošajiem uzņēmējiem, valsts iestāžu vadītājiem un IT profesionāļiem, kur vienuviet iepazīt aktuālāko Baltijas un ārvalstu digitālo piedāvājumu, konsultēties ar ekspertiem un kopīgi izvēlēties piemērotākos risinājumus savam biznesam vai organizācijai. Šī gada jaunumi – Gadžetu zona un Baltijā pirmā „Lietu interneta” konference. Izstādes partneris – IT uzņēmums „Lursoft”.

Par izstādi: www.rigacomm.com

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*