Lursoft news

Šodien visā Latvijā atzīmē Mazā biznesa dienu

2015. gada 20. novembris

Mazo un mikro uzņēmumu kopējais skaits pēdējo gadu laikā audzis teju tikpat strauji kā Latvijā kopā reģistrēto uzņēmumu skaits.

Zināms, ka mikrouzņēmumi un mazie uzņēmēji nodarbina 67% no visiem Latvijas uzņēmumos strādājošajiem un šajos uzņēmumos nodarbināto skaits kopš 2012.gada audzis par 4%, kamēr kopējais Latvijā reģistrētajos uzņēmumos nodarbināto skaits palielinājies par nepilniem 5%.

Lai aicinātu iedzīvotājus atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, piektdien visā Latvijā iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu!”ietvaros norisināsies jau par tradīciju kļuvusī„Mazā biznesa diena”kurā piedalīsies vairāk nekā 4700 uzņēmumu.

Šīs dienas mērķis ir vismaz vienu reizi gadā pievērst uzmanību mikrouzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiemgan atbalstot tos ar uzslavu un padomu, gan iegādājoties mazo uzņēmumu produkciju.

Lai veicinātu arī dažādās Latvijas pašvaldībās esošo uzņēmēju atpazīstamību iedzīvotāju vidū, šīs dienas ietvaros tiks organizēti īpaši pasākumi, kuru laikā ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par saviem uzņēmējiem, arī uzņēmējiem šo pasākumu laikā tiks sniegta iespēja nodibināt jaunus kontaktus un prasmes.

Iedzīvotāji, iepazīstot mazos un vidējos uzņēmumus, mājas lapā www.mazabiznesadiena.lv aicināti aplūkot arī digitālo karti, kurā iespējams atrast sava reģiona mazā biznesa uzņēmumus, kuri piedalās iniciatīvā un sniegt savu atbalstu un novērtējumu.

Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis: „Mazais bizness ir nozīmīga Latvijas ekonomikas sastāvdaļa, tas veido Latvijas tautsaimniecības un nodarbinātības pamatu. Mazā biznesa veiksmīga attīstība veicina ekonomisko izaugsmi valstī, rada jaunas darbavietas un inovācijas. Mazais bizness ir mūsu bizness, jo to veido Latvijas cilvēki, tas izaug no ģimenēm vai to rada apņēmīgi cilvēki. ir mūsu nacionālā bagātība! Tieši mazie uzņēmēji ir spilgts apliecinājumska mēs protam un varam! Šajā mazā biznesa dienā mums ir jāsaka paldies tiem uzņēmīgajiem un drosmīgajiem cilvēkiem, kuriem izdevies savas radošās un inovatīvās idejas pārvēst pircējiem interesantos produktos un pakalpojumos!”

„Mazais bizness veido Latvijas tautsaimniecības struktūras un nodarbinātības pamatu. Savukārt aktīvākie un dinamiskākie uzņēmumi ir iesaistījušies mūsu kustībā. Patīkami atzīmēt, ka pagājušajā gadā gandrīz pusei iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu” dalībnieku ir audzis apgrozījums, 56 procenti palielinājuši peļņu, 14 procentiem uzņēmumu audzis darbinieku skaits. Šiem dinamiskajiem uzņēmumiem mēs cenšamiesradīt jaunus atbalsta instrumentus, lai veicinātu to izaugsmi, arī ar šo uzņēmumu starpniecību – visas valsts un pašvaldību izaugsmi,” skaidro Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs.

„Mazā biznesa diena” pirmo reizi norisinājās 2013. gada novembrī. To rīko Latvijas Biznesa savienība. Šogad Latvijas Biznesa savienībā apvienojās Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu konfederācija(dibināta 1996. gadā, pārstāvot 7 darbadevēju organizācijas) un Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums (dibināts 2012. gadā, pārstāvot vairāk nekā 200 uzņēmumu un uzņēmēju biedrību). Savienība ir vienīgā Latvijas MVU interešu pārstāve Eiropas SavienībāEiropasAmatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas (UEAPME) biedrs un nodrošina pastāvīgu dialogu ar Eiropas Komisiju MVU jomā.

Savukārt iniciatīva „Atbalsti mazo biznesu!”, kuras ietvaros notiek „Mazā biznesa diena”, 2014. gadā ieguva Eiropas Komisijas nacionālo godalgu „Uzņēmējdarbības veicināšana” un Ekonomikas ministrijas atzinības rakstu.

Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu!” stiprina AS „SEB banka”, bet atbalstītāji ir „Lursoft IT”, ASV vēstniecība Latvijā, VAS „Latvijas Pasts”,  Rīgas dome, SIA „Veselības centrs 4”, SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Latvijas Avīze”, Delfi,„OtkritijGorod”.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.