Lursoft news

Uzņēmēji aktīvi piesakās Latvijas kvalitātes zīmēm

2015. gada 21. augusts

Strauji pieaugusi uzņēmumu interese par programmas “Latvijas zīmoli” ietvaros izstrādāto kvalitātes zīmju “Dabīgs Produkts”, “Latvijas Produkts” un “Quality Product of Latvia” piešķiršanu. Tā ir lieliska iespēja izcelt savu produktu dabiskumu, kvalitāti vai Latvijas izcelsmi un piešķirt tiem papildus vērtību.

latvijas zimoli 2015

Programma “Latvijas zīmoli” apvieno kvalitātes zīmes “Dabīgs Produkts”, “Latvijas Produkts” un “Quality Product of Latvia”. 

Kvalitātes zīme “Dabīgs Produkts” veidota ar mērķi veicināt dabīgu produktu patēriņu Latvijā, informēt sabiedrību par iespējām un nepieciešamību uzturā lietot dabīgus Latvijas produktus, kas nesatur kaitīgas vielas un kuru ražošana nenodara ļaunumu organismam un dabai.
Programmas veidotāji uzskata – lai atbildētu uz iedzīvotāju arvien pieaugošo interesi par veselīga uztura un dzīvesveida iespējām, jārada skaidri saprotami noteikumi un viegli uztverama informācija par produktu atbilstību noteiktiem kritērijiem. Dabīgie produkti jāpadara iedzīvotājiem atpazīstami un ērti pieejami. Tāpēc preču zīmes “Dabīgs Produkts” piešķiršanas kritēriji izstrādāti tā, lai pircējs varētu būt pārliecināts par produkta un ražošanas procesa dabiskumu.

“Latvijas Produkts” ir kvalitātes zīme, kas norāda uz divām galvenajām preces vai pakalpojuma iezīmēm – izcelsmes vietu (Latviju) un kvalitāti. “Šobrīd Latvijas ražotājiem kļūst arvien grūtāk ne vien savu produkciju eksportēt, bet arī veiksmīgi pastāvēt un attīstīties iekšējā tirgū. Iedzīvotāji labprāt atbalstītu uzņēmumus, izvēloties vietējo preci, jo tā nereti ir kvalitatīvāka un Latvijas iedzīvotājiem pieņemamāka, taču vienkāršam patērētājam nav tik viegli noteikt preces vai pakalpojuma kvalitāti, vai tās izcelsmi. Preču zīme atvieglos šo izvēli un izcels Latvijas uzņēmumu produkciju,” norāda projektu vadītājs Kaspars Vītoliņš.

Savukārt, kvalitātes zīme “Quality Product of Latvia” veidota ar mērķi Latvijas produkciju popularizēt un izcelt ārvalstu tirgos. “Lai veicinātu Latvijas ražotāju eksportu, būtiski radīt savu piederības zīmi. Tas palīdz produktus atpazīt un veidot pozitīvu tēlu. Ja preču zīme tiktu pareizi starptautiski pozicionēta, tas būtu labs veids, kā piešķirt Latvijas produktiem ārvalstu tirgos pievienoto vērtību un garantēt kvalitāti,” komentē Latvijas Eksportpadomes projektu direktors Jānis Āboliņš.

Jau tagad kvalitātes zīmes saņēmuši vairāki uzņēmumi, to skaitā “Druvas saldējums”, “Blankenfeldes muiža”, “Vidzemes Maiznīca”, “Mans Piens”, “Dimdiņu kāposti”, “Skrīveru Gotiņa” un daudzi citi. Šobrīd norit kritēriju atbilstības vērtēšana to uzņēmumu produktiem, kuri jau pieteikušies kvalitātes zīmes saņemšanai.
Uzņēmumi, kas arī vēlas saņemt vienkāršo licenci kvalitātes zīmju izmantošanai, aicināti pieteikties.

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*