Lursoft news

Tekstilizstrādājumu un apģērbu nozarē strādājošo skaits pēdējo gadu laikā audzis

2015. gada 25. maijs

Lai arī, kā iepriekš vēstīja Lursoft, mazākie tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotāji pēdējos gados piedzīvojuši apgrozījuma kritumu un nācies strādāt ar zaudējumiem, nozarē strādājošo darbinieku skaits audzis visu lielumu uzņēmumu grupās.

Analizējot tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotāju nozarē nodarbināto skaitu, redzams, ka lielākā daļa jeb 68% no nozarē strādājošajiem darbiniekiem ir nodarbināti TOP 2 -25% lielākajos uzņēmumos, vēl 16% strādā TOP 1% lielākajos tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas uzņēmumos, kamēr atlikušajos nozares uzņēmumos strādā vien 16% no sfērā nodarbinātajiem cilvēkiem. Ievērojamo atšķirību būtiski vairojis fakts, ka nozares līderi nodarbina katrs vidēji 200 strādājošos, kamēr mazākajās tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas firmās strādā vien vidēji 2 darbinieki.

Vērtējot, kā piecu gadu periodā mainījies nozarē nodarbināto skaits, jānorāda, ka to pieaugums bijis vērojams visu lielumu grupu uzņēmumos. Lursoft apkopotā informācija rāda, ka, piemēram, TOP 1% lielākajos uzņēmumos kopējais strādājošo skaits kopš 2009.gada audzis par teju 49%, savukārt pārējos uzņēmumos šis pieaugums veido aptuveni 21%

Starp lielākajiem darba devējiem nozarē ierindojušies divi Liepājas uzņēmumi – LSEZ SIA LAUMA FABRICS (2013.gadā uzņēmumā strādājis 551 darbinieks) un apakšveļas ražotājs SIA V.O.V.A., kas nodrošinājis 313 darba vietas. Lielāko darba devēju saraksta otrajā vietā ierindojies apģērbu ražotājs SIA SRC BRASA, kurā 2013.gadā strādājuši 340 darbinieki, bet pērn nodarbināto skaits audzis līdz 350. Aizvadītajā gadā SIA SRC BRASA turpinājusi kaujas apģērba Suited Systems kolekcijas produktu pilnveidošanu, kā arī izpildījusi Nacionālo Bruņoto spēku pasūtījumu.

Tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas nozarē strādājošo skaits

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*