Lursoft news

Tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas nozares mazākie uzņēmumi jau ilgstoši strādā ar zaudējumiem

2015. gada 22. maijs

Pēdējos gados ievērojami pieaudzis jaunreģistrēto tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas uzņēmumu skaits, tomēr, kā rāda Lursoft dati, mazo uzņēmumu peļņa nespēj uzrādīt tikpat straujus kāpumus kā nozares lielāko spēlētāju rādītāji.

Lursoft jau vēstīja, ka mazāko tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotāju kopējais apgrozījums pēdējos gados ir sarucis. Līdzīgas tendences vērojamas, analizējot arī nozares peļņas rādītājus.

Kamēr nozares lielākie uzņēmumi kopš 2010.gada var lepoties ar peļņu, kas kopumā mērāma vairākos miljonos eiro, pretēja situācija vērojama starp mazākajiem tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotājiem, kuri aplūkotajā periodā kopš 2009.gada strādājuši tikai ar zaudējumiem. Ja vēl 2012.gads bijis ar pozitīvu iezīmi, kopējiem zaudējumiem ievērojami samazinoties, tad 2013.gads atkal nesis negatīvas tendences. Pēc pašreizējām aplēsēm, būtiskas izmaiņas kopējā peļņas rādītājā nav reģistrētas arī pērn, jo pirmie rezultāti liecina, ka arī 2014.gadā mazākie nozares dalībnieki strādājuši ar zaudējumiem, kas kopā veido aptuveni 1 milj.EUR.

Būtiskas atšķirības redzamas, analizējot arī vidējo peļņu uz vienu uzņēmumu. Pēc Lursoft aplēsēm, vidēji viens nozares līderis 2013.gadā pēc nodokļu nomaksas nopelnījis 310,26 tūkst.EUR, kamēr TOP 2 – 25% lielāko uzņēmumu vidējā peļņa bijusi ievērojami mazāka – vien 5,52 tūkst.EUR. Jānorāda, ka pārējie nozares dalībnieki pēdējo gadu laikā strādājuši ar zaudējumiem, kas svārstījušies robežās no 1,369 tūkst.EUR 2009.gadā līdz 140 EUR uz vienu uzņēmumu 2011.gadā. Pēdējos gados nozares mazāko spēlētāju zaudējumiem bijusi tendence pieaugt.

Jānorāda gan, ka ar zaudējumiem 2013.gadā strādājuši 48% no visiem tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotājiem, to vidū atrodami arī desmit uzņēmumi, kuru zaudējumi pārsnieguši 100 tūkst.EUR, tostarp arī tādi zināmi uzņēmumi, kā AS Rita, kuras zaudējumi pērn gan sarukuši līdz 74,029 tūkst.EUR, un SIA Aurora Baltika.

Tekstilizstrādājumu un apģērbu ražotāju peļņa

Lielākie nozares pelnītāji 2013.gadā bijuši LSEZ SIA LAUMA FABRICS (3,929 milj.EUR), AS LAUMA LINGERIE (0,997 milj.EUR), kas pērn peļņu palielinājusi par 36,60%, un virsdrēbju ražotājs SIA Solutions (0,530 milj.EUR). Jāpiebilst, ka visu trīs lielāko pelnītāju dalībnieku sarakstos atrodami ārvalstnieku vārdi.

Komentāri

*