Lursoft news

Sievietes visbiežāk izvēlas veidot biznesu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas sfērās

2015. gada 9. marts

Vērtējot, kurās uzņēmējdarbības nozarēs sievietes vislabprātāk izvēlas darboties, redzams, ka daiļais dzimums visbiežāk izdara izvēli par labu dažādu pakalpojumu sniegšanai, kā arī tirdzniecības uzņēmumu veidošanai un vadīšanai. Tas vislabāk redzams Lursoft apkopotajos datos,kur no visiem sievietēm piederošajiem uzņēmumiem 2 722 darbojas uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumu, kā arī nodokļu konsultēšanas jomā, savukārt 2 668 uzņēmumos sievietes ieņem arī amatus valdēs un padomēs. Jāpiebilst, ka, salīdzinot ar 2014.gadu, sievietēm piederošo uzņēmumu skaits minētajā nozarē audzis par nepilniem 7%.

Kā sieviešu dalībnieču, tā arī amatpersonu vidū vienlīdz populāri ir darboties arī sabiedriskās ēdināšanas, frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumu jomās, savukārt popularitātes ziņā 4.vietā ierindojusies mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos. No nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, pēc Lursoft aprēķiniem, sievietēm pieder 1 651 komersants, savukārt 1 543 uzņēmumos, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību nespecializētajos veikalos, sievietes ieņem amatus valdēs un padomēs. To, ka tirdzniecības sfēra, tāpat kā valstī kopumā, dominē arī starp sievietēm – uzņēmējām, vislabāk apliecina fakts, ka starp TOP 10 populārākajām nozarēm gan dalībnieču, gan amatpersonu vidū ierindojusies ne tikai mazumtirdzniecība nespecializētajos un specializētajos veikalos, bet arī tekstilizstrādājumu, apģērbu un apavu mazumtirdzniecība stendos un tirgos un arī lietotu preču mazumtirdzniecība.

Salīdzinot ar 2014.gada rādītājiem, arī šogad starp TOP 10 populārākajām darbības jomām 5.vietā ierindojusies sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana, un jāpiebilst, ka minētajā nozarē strādājošo uzņēmumu skaits, kuri pieder sievietēm, kopš pagājušā gada sākuma audzis par 8%, kas ir vērā ņemams pieaugums. Tiesa gan, pretēja tendence vērojama ar uzņēmumiem, kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa autoceļiem, jo to skaits gada laikā nedaudz, tomēr samazinājies, kas lielā mērā skaidrojams ar vispārējām tendencēm nozarē, sarūkot uzņēmumu skaitam, kas pirmskrīzes periodā bija būtiski pieaudzis.

TOP 10 populārāko nozaru sarakstu noslēdz konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās. Pēc Lursoft aprēķiniem nozarē patlaban reģistrēti 858 uzņēmumi, kuru dalībnieku vidū ir arī daiļā dzimuma pārstāves, piedevām 854 uzņēmumos sievietes ieņem arī amatus valdēs un padomēs.

TOP 10 populārākās uzņēmējdarbības sfēras starp sievietēm

Uzņēmumi, kuriem vismaz viens no dalībniekiem ir sieviete Vieta Uzņēmumi, kuriem vismaz viena no amatpersonām ir sieviete
Uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumi; konsultēšana nodokļu jautājumos (2 722) 1. Uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumi; konsultēšana nodokļu jautājums (2 668)
Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi (1 843) 2. Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi (1 704)
Frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumi (1 739) 3. Frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumi (1 682)
Mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos (1 651) 4. Mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos (1 543)
Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana (1 271) 5. Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana (1 340)
Apģērbu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos (1 208) 6. Apģērbu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos (1 151)
Kravu pārvadājumi pa autoceļiem (1 019) 7. Tekstilizstrādājumu, apģērbu un apavu mazumtirdzniecība stendos un tirgos (943)
Tekstilizstrādājumu, apģērbu un apavu mazumtirdzniecība stendos un tirgos (988) 8. Kravu pārvadājumi pa autoceļiem (915)
Lietotu preču mazumtirdzniecība veikalos (871) 9. Lietotu preču mazumtirdzniecība veikalos (859)
Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās (858) 10. Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās (854)
Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.