Lursoft news

Sarucis uzņēmumu vadītāju īpatsvars vecumā līdz 50 gadiem

2015. gada 9. marts

Līdz ar sieviešu īpatsvara samazināšanos uzņēmumu amatpersonu vidū, vērojama tendence pieaugt sieviešu-vadītāju skaitam vecumā pēc 50 gadiem, liecina Lursoft apkopotā informācija. Pētījuma dati parāda, ka no visām sievietēm-amatpersonām teju 40% ir sasniegušas 50 gadu atzīmi, piedevām, salīdzinot ar 2014.gadu, dāmu īpatsvars šajā vecuma grupā gada laikā audzis par vairāk nekā 1%, kamēr pārējās vecuma grupās bijis vērojams kritums. Lielākais samazinājums, proti, par 0,8%, gada laikā bijis vērojams starp sievietēm-amatpersonām vecumā līdz 30 gadiem, un jāteic, ka šajā vecuma grupā novērots arī lielākais sieviešu-uzņēmumu dalībnieču skaita samazinājums.

Ņemot vērā tendenci samazināties sieviešu-uzņēmēju īpatsvaram vecuma grupā līdz 30 gadiem, likumsakarīgi būtu, ja līdz ar šo kritumu pieaugtu dalībnieču īpatsvars vecuma grupā no 30 līdz 40 gadiem, taču apskatītajā periodā šāda tendence nav novērota, kas liek domāt, ka daļa jauno uzņēmēju, iespējams, sastapušās ar pirmajām problēmām uzņēmuma darbībā, nolēmušas par labu aiziešanai no biznesa vadīšanas.

Jānorāda, ka puse no visām sievietēm-amatpersonām ir vecumā no 30 līdz 50 gadiem, kas ir likumsakarīgi, ņemot vērā, ka pēc 30 gadiem jau ir uzkrāta pietiekama pieredze un iegūtas nepieciešamās zināšanas mācību iestādēs, lai spētu organizēt un vadīt uzņēmuma darbu.

Sieviešu pētījums

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.