Lursoft news

Sieviešu pārstāvēto uzņēmumu vidējais apgrozījums zemāks nekā valstī

2015. gada 9. marts

Pētījuma ietvaros Lursoft veicis analīzi par sieviešu vadīto un daiļā dzimuma pārstāvēm piederošo uzņēmumu finanšu datiem, salīdzinot tos ar valsts vidējo un vīriešu vadīto/piederošo uzņēmumu rādītājiem.

Atšķirībā no vīriešu pārstāvētajiem uzņēmumiem, sieviešu firmu vidējie finanšu rādītāji uzrāda zemākus rezultātus, liecina Lursoft apkopotā informācija. Tā, piemēram, 2013.gadā viens sievietēm piederošs uzņēmums apgrozījis vidēji 18 035 EUR, kamēr valsts vidējais rādītājs bijis par aptuveni 10% augstāks, bet vīriešiem piederošo komersantu apgrozījums bijis pat par 18% augstāks. Salīdzinot sieviešu un vīriešu pārstāvēto uzņēmumu finanšu rādītāju tendencies, gan jāņem vērā, ka vīriešu vadītie uzņēmumi biežāk pārstāv tādas peļņu nesošākas nozares, kā enerģētika, telekomunikācijas, kā ietekmē arī stiprā dzimuma vadīto un piederošo uzņēmumu kopējais statistiskais rādītājs ir augstāks.

Tiesa gan, jāpiebilst, ka starpībai starp sieviešu vadīto/piederošo uzņēmumu rādītājiem, salīdzinot ar valsts vidējiem rezultātiem, pēdējos gados ir tendence izlīdzināties. Par to liecina kaut vai fakts, ka vēl 2011.gadā sieviešu vadīto uzņēmumu vidējais apgrozījums bija par 24,40% mazāks nekā valstī vidēji, bet jau 2013.gadā starpība samazinājusies līdz 10%.

Atšķirībā no vidējā apgrozījuma, kas sieviešu vadītajiem un daiļā dzimuma pārstāvēm piederošajiem uzņēmumiem ir zemāks nekā valstī vidēji, pretēja situācija vērojama, aplūkojot vidējo peļņas rādītāju.

Lursoft aprēķini liecina, ka 2013.gadā vidējā peļņa/zaudējumi, neatkarīgi no īpašnieka vai vadītāja dzimuma, bijusi līdzvērtīga un, tāpat kā valstī vidēji, arī sieviešu pārstāvētie uzņēmumi noslēguši gadu ar 0 EUR peļņu.

Uzņēmumu vidējais apgrozījums

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*