Lursoft news

Žurnāls «Business Riga»: Latvijas pārtikas rūpniekiem ceļš vaļā uz Ķīnas tirgu. Bet vai ir ko eksportēt?

2014. gada 17. oktobris

Lursoft žurnālā «Business Riga» iepazīstina arī ar Latvijas TOP 100 uzņēmumiem.

The autumn issue of «Business Riga» presents TOP 100 companies in Latvia.

Новый номер журнала «Business Riga» представляет ТОП 100 компаний в Латвии.

Kā jebkurā ekonomikā, ir labi, ja lielāko uzņēmumu saraksta galvgalī atrodas ražošanas uzņēmumi, un attiecībā uz Latvijas pārtikas rūpniecības uzņēmumiem gribētos, lai tie ir daudzskaitlīgāk pārstāvēti TOP 100. Šobrīd tie ir tikai četri – Rīgas Piena kombināts un Latvijas balzams, kā arī miltu izstrādājumu ražotājs Dobeles dzirnavnieks un saldumu ražošanas koncerns NP Foods.

«Aizvien vairāk uzņēmēju, ekonomistu un politiķu runā par pārmaiņu neizbēgamību, par risku diversifikāciju un pārorientēšanās nepieciešamību. Tas vienlīdz attiecināms un jūtams visos līmeņos – sākot ar starptautisko un iekšpolitisko līmeni, ņemot vērā ģeopolitiskos notikumus, un beidzot ar uzņēmumiem, kas steidz pārskatīt savas stratēģijas un attīstības virzienus. Pārmaiņas ekonomikā un politikā vienlaikus nes sev līdzi nestabilitāti, neprognozējamību un sabiedrības satraukumu par nākotni, līdz ar to esam spiesti domāt neordināri un rast alternatīvus risinājumus. Tomēr pārmaiņas ir arī lielo iespēju laiks, kad jāraugās, kā maksimāli ātri pielāgoties jaunajiem spēles noteikumiem. Lielas iespējas vienlaikus nozīmē arī paaugstinātu risku, tādēļ tas ir jāuztver kā izaicinājums, kurā nepazaudēt balansu starp izvirzītiem mērķiem, metodēm un līdzekļiem, ar kādiem tos sasniegt,» teic SIA Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

«Privātajam sektoram ir vissvarīgākā loma nodarbinātības rādītāju uzlabošanā, kā arī cīņā pret nabadzību un nevienlīdzību. Ņemot to vērā, Latvija ne tikai velta savu enerģiju ekonomisko attiecībai uzlabošanai ar jaunattīstības valstīm, bet paralēli palīdz arī attīstīt privāto sektoru mūsu darījumu partneru valstīs (Baltkrievijā, Gruzijā, Kirgizstānā, Moldovā u.c.). Tā ir neatņemama Latvijas starptautiskās sadarbības politikas attīstība. Cieša sadarbība ar valdībām un privāto sektoru ir veids, kā padarīt valsti labāku,» uzskata Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

For more information in English visit: www.businessriga.lv

Дополнительная информация на русском: www.businessriga.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*