Lursoft news

Latvijas Avīze: Trekno “cūkas” gadu nomaina liesais

2014. gada 9. oktobris

Lauksaimniecībā 2013. gadu var saukt par lopkopju peļņas gadu.

Jau ierasti augkopjiem un lopkopjiem panākumi nesakrīt vienā laikā, jo augstas augkopības kultūru cenas negatīvi ietekmē lopkopību, cūkkopību, piena lopkopību, kur lielu izmaksu daļu veido spēkbarība. Lauksaimniecības produktu tirgus ir svārstīgs, ko nosaka situācija globālajā tirgū, un to ietekmē laika apstākļi pasaules valstīs, kuras ir lauksaimniecības produktu ražotājas.

Latvijas tirgus ir mazs, tāpēc tas ir pilnībā pakļauts pasaules tirgus svārstībām, atgādina Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore Irina Pilvere. Lauksaimnieki pēc izciliem 2011. – 2012. gadiem pērn atkāpās no rekordiem, piemēram, “TOP 100” lauksaimniecības uzņēmumu peļņas bilance (no peļņas atņemot zaudējumus) pērn bijusi 41,3 miljoni eiro, un tas ir par septiņiem miljoniem eiro mazāk nekā 2012. gadā, kad peļņas rādītājus uzlaboja graudu cenas, liecina “Lursoft” pētījums pēc uzņēmumu iesniegtajiem gada pārskatiem.

Tāpat jāatzīmē, ka katra uzņēmuma veiksme nav saistīta vienīgi ar to pamatdarbību – lauksaimniecību, pārsvarā uzņēmumus balstījušas papildu nozares – pārstrāde, biogāzes ražošana, transporta pakalpojumu sniegšana utt., kā arī atrodami atsevišķi “grāmatvediski” veiksmes stāsti. Tomēr kopumā Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra ilggadējā vadītāja Ingūna Gulbe secina, ka pagājušais gads bijis labs, jo samērā labas bija graudu un cūkgaļas iepirkuma cenas, ļoti labas piena cenas, turklāt nepieauga lopbarības izmaksas.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/10/09/trekno-cukas-gadu-nomaina-liesais

 

Papildu informācija:

100 lielākie lauksaimnieki: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/10/09/100-lielakie-lauksaimnieki

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*