Lursoft news

Lursoft Publicitātes indekss par 2014.gada maiju

2014. gada 3. jūnijs

Pēc SIA “Lursoft IT” (“Lursoft”) datiem, kas iegūti, izvērtējot publikācijas un veicot personu monitoringu “Lursoft” laikrakstu bibliotēkā www.news.lv, tiek veidots personu publicitātes indekss. Publicitātes indekss ļauj noskaidrot, kuras personas noteiktā laika periodā ir bijušas visbiežāk pieminētas publikācijās.

 

Fizisko personu maija Lursoft TOP 10

Vieta Persona Rakstu skaits
1.
Straujuma Laimdota 479
2.
Dombrovskis Valdis 247
3. Bērziņš Andris 211
4.
Ždanoka Tatjana 165
5. Grigule Iveta 135
6.
Rinkēvičs Edgars 130
7.
Vējonis Raimonds 120
8. Ušakovs Nils 118
9. Druviete Ina 115
10. Vilks Andris 108

 

Vēlēšanu uzvarētājas Grigules publicitāte maijā palielinājusies vairāk nekā 4 reizes

Viens no apspriestākajiem notikumiem maijā viennozīmīgi bija Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās šogad gan piedalījās vien 30,24% balstiesīgo vēlētāju. Vieni šo zemo aktivitāti skaidro ar labo laiku, kuru iedzīvotāji daudz labprātāk izvēlējās pavadīt pie dabas, citi ar to, ka ļaudis neredz ieguvumu no mūsu deputātu dalības Eiropas Parlamentā, savukārt vēl daļa iedzīvotāju uz vēlēšanām neieradās, jo balsot katrs varēja tikai noteiktā vēlēšanu iecirknī.

Lai arī kāda būtu aktivitāte un iemesli zemajai iedzīvotāju ieinteresētībai vēlēšanās, tie astoņi deputāti, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas Parlamentā, ir noskaidroti. Četras vietas parlamentā ieguva patlaban Latvijā pie varas esošā Vienotība, bet pa vienai vietai – Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Saskaņa, Latvijas Krievu savienība un Zaļo un Zemnieku savienība.

Viens no lielākajiem vēlēšanu rezultātu pārsteigumiem ir Zaļo un Zemnieku savienības Ivetas Grigules iekļūšana Eiropas Parlamentā. Jāteic, ka priekšvēlēšanu laikā I. Grigule nelabprāt kopā ar saviem politiskajiem konkurentiem iesaistījusies plašsaziņas līdzekļos organizētajās diskusijās, bet gan daudz labprātāk izmantojusi klasiskos reklāmas paņēmienus, izvietojot vides reklāmas ceļmalās, uz sabiedriskā transporta līdzeļiem un aktīvi reklamējoties masu medijos, uzsverot, ka cilvēks ir vissvarīgākais.

Aktīvā I. Grigules reklāmas kampaņa sabiedrībā radījusi jautājumu, kas gan ir politiķes vērienīgās kampaņas finansētājs? Izskanējis viedoklis, ka līdzekļus kampaņā varētu būt ieguldījis Aivars Lembergs, savukārt pēc vēlēšanām nācis atklātībā, ka dāsnus ziedojumus I. Grigules pārstāvētajai Zaļo un zemnieku savienībai atvēlējuši gan bijušās Parex bankas īpašnieka Valērija Kargina tuvinieki, gan arī uzņēmēji Jūlijs Krūmiņš un Valdis Kalnozols. Pati I. Grigule Latvijas Televīzijas raidījumam Izvēlies nākotni norādījusi, ka viņas priekšvēlēšanu kampaņa izmaksājusi vien aptuveni 150 tūkst.EUR.

Jāteic, ka līdz aktīvajam priekšvēlēšanu laikam Ivetas Grigules vārds plašsaziņas līdzekļos bijis samērā reti sastopams. To apliecina arī Lursoft Laikrakstu bibliotēkas News.lv apkopotie dati, kuri parāda, ka ik mēnesi jaunievēlētās eiroparlamentārietes vārds bijis reģistrēts vien aptuveni 20 publikācijās, savukārt maijā deputātes publicitātes indekss pieaudzis vairāk nekā 4 reizes, jo aizvadītajā mēnesī I. Grigule pieminēta 135 News.lv bibliotēkas rakstos.

Apkopotie dati rāda, ka pēdējo divpadsmit mēnešu periodā Ivetas Grigules vārds izskanējis kopumā 305 publikācijās, no kurām 44% publicētas tieši pagājušajā mēnesī.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka Saeimas deputātei, jaunievēlētajai Eiropas Parlamenta deputātei Ivetai Grigulei pieder 10% SIA RAI CONSULTING daļu (pārējie 90% pieder ASV esošajai MOORE PRODUCTIONS LLC), tiesa gan, 2005.gadā reģistrētais uzņēmums savu vienīgo gada pārskatu iesniedzis vien par pirmajiem sešiem darbības mēnešiem, līdz ar to jādomā, ka uzņēmums patlaban vairs saimniecisko darbību neveic.

Ivetas Grigules publicitāte

 

Politisko organizāciju maija Lursoft TOP 10

Vieta Persona Rakstu skaits
1.
Vienotība, partija 564
2.
NATO 426
3. Zaļo un zemnieku savienība 269
4.
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai”/ LNNK 251
5. Saskaņas Centrs 178
6.
Reformu partija 153
7.
Latvijas Krievu savienība 113
8. Latvijas attīstībai, politiskā partija
71
9. Saskaņa – Sociāldemokrātiskā partija 60
10. Latvijas sociāldemokrātiskā partija
21

 

Uzņēmējsabiedrību maija Lursoft TOP 10

Vieta Persona Rakstu skaits
1.
Latvijas Televīzija, VSIA
269
2.
Swedbank, AS 246
3.
SEB banka, AS 196
4.
Latvijas valsts meži, VAS 137
5.
DNB banka, AS 133
6.
Latvenergo, VAS 130
7.
Citadele banka
125
8. MAXIMA Latvija, SIA
120
9. Diena, AS
115
10. LURSOFT IT, SIA 100

 

Valsts iestāžu maija Lursoft TOP 10

Vieta Persona Rakstu skaits
1 Saeima
1066
2. Eiropas Parlaments
813
3.
Valsts kase
687
4.
Ministru kabinets 540
5.
Valsts policija
461
6.
Rīgas pilsētas dome 399
7.
Valsts ieņēmumu dienests
383
8. Latvijas Universitāte
293
9.
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests
257
10.
Centrālā vēlēšanu komisija
241

 

Biedrību un nodibinājumu maija Lursoft TOP 10

Vieta Persona Rakstu skaits
1.
Latvijas Pašvaldību savienība
73
2.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība 61
3. Latvijas Darba devēju konfederācija 46
4.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
39
5. Delna – Sabiedrība par atklātību
28
6. Rīgas Latviešu biedrība 23
7.
Latvijas Komercbanku asociācija 21
8. Zemnieku saeima
19
9. Iespējamā misija, nodibinājums
11
10. Latvijas ārstu biedrība 11

 

 

Papildu informācija:

“Lursoft” laikrakstu bibliotēka: http://www.news.lv

“Lursoft” Publicitātes indekss: http://news.lv/publicity

© Lursoft
Citējot vai atsaucoties uz sagatavoto materiālu, lūdzam norādīt tā iegūšanas avotu -” Lursoft” Laikrakstu bibliotēka news.lv.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.