Lursoft news

Latvijas Avīze: Sitas kā pliki pa nātrēm

2014. gada 28. maijs

Gan valsts, gan privātām augstskolām neizdosies izbēgt no konsolidācijas, jo tirgus samazinās. Vislielākajā riska zonā ir mazās privātās augstskolas ar sociālo zinātņu ievirzi, liecina laikrakstā Latvijas Avīze publicētais Lursoft pētījums.

Privāto augstskolu finanšu rādītāji tieši korelē ar valsts sociālekonomiskajiem rādītājiem (studentu skaitu, iedzīvotāju maksātspēju, imigrāciju utt.), t. i., pēdējos gados rūk gan to apgrozījums, gan peļņa, jo lielākai daļai privāto augstskolu finansējumu veido ieņēmumi no studiju maksas. Privāto augstskolu prognozes liecina, ka pozitīva scenārija gadījumā apgrozījumus un peļņu izdosies saglabāt vai samazinājums būs pāris procentu robežās. Nozīmīga loma ir iedzīvotāju pirktspējai, kas, pēc statistikas oficiālajiem datiem, palielinās, tomēr realitātē nav daudz cilvēku, kas var lepoties ar algas palielinājumu. Lai arī valsts augstskolas saņem finansējumu no valsts budžeta, tām jārēķinās arī ar ierobežojumiem, piemēram, piedāvāt studijas krievu valodā, tādējādi sašaurinot to konkurenci vietējā tirgū.

Pētījuma ietvaros apkopotas Latvijas lielākās augstskolas pēc neto apgrozījuma/ finansējuma  2012. – 2013.gadā.

Lasīt visu ziņu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/05/28/sitas-ka-pliki-pa-natrem

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.