Lursoft news

Latvijas Avīze: Ātri dibināti, lēni likvidēti

2013. gada 28. decembris

Pēdējos trijos gados Latvijā uzņemts samērā ātrs jaunreģistrēto uzņēmumu dibināšanas temps. Savukārt uzņēmumu likvidēšanas dinamika salīdzinājumā ar krīzes laikiem bijusi līdzsvarotāka un vienmērīgāka. Par to liecina apkopotie statistikas dati par periodu no 2003. līdz 2013. gadam, secina SIA “Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa.

Uzņēmumu dibināšanas augstie tempi ir izskaidrojami ar labvēlīgu tiesisko regulējumu. Proti, kopš 2010. gada vasaras SIA minimālais pamatkapitāls var būt 1 lats, ieviests mikrouzņēmuma nodoklis uzņēmumiem, kuru apgrozījums nepārsniedz 70 000 latu gadā. Šādi nosacījumi veicinājuši strauju jaunreģistrēto uzņēmumu skaita pieaugumu.

Šogad reģistrēto komercķīlu skaits sarūk, bet kopējais maksimālā prasījuma summas apjoms ievērojami pieaug, liecina “Lursoft” apkopotā informācija. 2013. gadā reģistrēto komercķīlu skaits krities par 12%, t. i., reģistrētas 4706 komercķīlas (tas ir zemākais rādītājs pēdējo 14 gadu laikā!).

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2013/12/28/atri-dibinati-leni-likvideti

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.