Lursoft news

MVU Forums aicina izprast Latvijas uzņēmēju gēnu un atbalstīt mazo biznesu

2013. gada 29. oktobris

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums (turpmāk – MVU Forums) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (turpmāk – LTRK), Lursoft un stratēģisko konsultāciju uzņēmumu Academia Strategies aicina izprast Latvijas uzņēmēju gēnu un atbalstīt mazo biznesu. Saeimā, lemjot par uzņēmējdarbības vides pasliktināšanu mazajam biznesam, tiks arī neatgriezeniski grauta cilvēku motivācija veidot biznesu Latvijā.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: „Raugoties uz trim starptautiskajiem, uzņēmējdarbības vides pievilcību mērošajiem reitingiem, redzam, ka gan Globālās konkurētspējas indeksā, gan Pasaules Bankas Doing Business, gan Ekonomiskās brīvības indeksā kaimiņi Igaunija un Lietuva mūs apsteidz. Latvijai ir „jāpieliek”! „Jāpieliek”, katru lēmumu valdībā un Saeimā pieņemot, nebendējot labi strādājošo mikrouzņēmumu nodokli.”

Pēc Saeimas rosinātajām izmaiņām likumos, mikro un mazajiem uzņēmumiem tiek noteikts, ka par katru valdes locekli, kas bijis reģistrēts 2013.gadā, tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis 936 EUR un sociālais nodoklis 1329,60 EUR, kā arī katrā mikro un mazajā uzņēmumā būs jābūt vismaz vienam algotam darbiniekam.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa norādīja, ka 2012.gadā Latvijas vidējais uzņēmuma peļņas/zaudējumu rādītājs uz vienu mikro, mazo un vidējo uzņēmumu bijis 1 951 lats mīnusā. Vislielākos zaudējumus 2012.gadā cietuši tie mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, kuri darbojas jau 6 – 10 gadus, savukārt visveiksmīgākie bijuši uzņēmumi, kuri reģistrēti pirms vairāk nekā 20 gadiem. „Lursoft pētījuma rezultāti uzskatāmi parāda, ka, ieviešot jaunus administratīvus un nodokļu apgrūtinājumus, šo uzņēmumu izaugsme tiek apdraudēta,” skaidro Daiga Kiopa.

MVU Forums valdes priekšsēdētāja Elīna Egle: „Lai mazais bizness augtu, nepieciešama atbalstoša vide. Šobrīd Saeimas namā likumi tiek rakstīti pret mazo biznesu. MVU Forums redz zemu mazā biznesa apgrozījumu un negatīvus peļņas rādītājus, deputātiem šie fakti jāņem vērā. Deputāti šobrīd gremdē biznesa aktivitāti, izstumj biznesu uz kaimiņvalstīm. Kas tad atmaksās starptautisko aizdevumu? Biznesa attīstībai nepieciešama arī indivīda iekšējā motivācija. MVU Forums sadarbībā ar partneriem aicina izprast uzņēmēja gēnu, kas ir katrā no mums. Apzinoties to, mēs varam īstenot Latvijas tautsaimniecības potenciālu un katrs pats atbalstītu 16.novembrī mazo biznesu.”

Lai izprastu savas stiprās un vājās puses, kas palīdzēs attīstīt uzņēmumu un pārvarēt gan iekšējas, gan ārējas uzņēmumu krīzes, kā, piemēram, valdības un Saeimas deputātu nepārdomāti lēmumi, iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu” partneri Academia Strategies ir adaptējuši Latvijas biznesam Uzņēmēja gēna noteikšanas metodoloģiju.

Academia Strategies partneris Jānis Skrūzkalns: „Saskaņā ar svaigāko (2012. gada augusta) Eurobarometer Flash pētījumu, Latvijā katrs trešais, no tiem, kam ir uzņēmējdarbības pieredze, ir pārtraucis savu darbību biznesā. Viens no būtiskākajiem iemesliem ir biznesa veidošana ārpus savu “dabisko kompetenču” jomas. Precīzi noteikts uzņēmēja gēna profils palīdz pareizi izraudzīties katram atbilstošāko izaugsmes stratēģiju. Šai posmā kļūdoties, var nākties dārgi maksāt gan pašam uzņēmējam, gan viņa ģimenei, jo bez pazaudētajām investīcijām un laika, tiek iznīcināta arī ticība sev.”

MVU foruma un partneru uzsāktās iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu” mērķis ir sniegt uzņēmējiem praktisku atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, piedāvājot dažādus risinājumus.

Piemēram, pagājušajā nedēļā MVU Forums ar Latvijas Pasts atbalstu izsūtīja 33 000 vēstules mikro un mazajiem uzņēmumiem ar aicinājumu piedalīties ar īpašiem pasākumiem Mazajā biznesa dienā, kas notiks 16.novembrī. Šobrīd uz www.mazabiznesadiena.lv kartes nedēļas laikā reģistrējušies jau 442 komersanti – Rīgā 121, bet ārpus Rīgas 321 komersants. Šie uzņēmumi un daudzi citi 16. novembrī tiks pamanīti un īpaši sagaidīs klientus. Iniciatīvas laikā ikviens varēs bez maksas izgatavot plakātus, saņemt uzlīmes, iepazīstināt ar saviem produktiem un izmērīt savu „Uzņēmēja gēnu ”, lai pārliecinātos, kādas īpašības, partneri un kolēģi nepieciešami, lai pārvarētu biznesa vētras un vētriņas.

„Uzņēmēja gēna” rezultāti tiks skaidroti žurnālā IR Nauda decembra – janvāra numurā.

MVU Forums praktiski atbalsta mazā biznesa ceļu pie klienta un iestājas pret ikvienu, kas cenšas iznīdēt uzņēmējdarbības garu Latvijā. MVU Forums atbalsta LTRK parakstu vākšanu pret mikrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu, iedzīvotāju balsojumu portālā manabalss.lv pret ”valdes locekļu nodokli”, gan aicina uzņēmējus atklāt Dienas Biznesa aptaujā savus plānus par turpmāko rīcību par biznesa pārcelšanu uz kaimiņvalstīm, ja pasliktināsies uzņēmējdarbības vide (rezultātus plānots publicēt 14.11).

Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu” organizē MVU Forums sadarbībā ar LTRK, Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem Lursoft, Latvijas Pasts, banku Citadele un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru LETA, Dienas Bizness, Latvijas Televīziju, Latvijas Radio, Inbox.lv, Latvijas Avīze, IrNauda un Academia Strategies.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*