Lursoft news

Halloween noskaņa uzņēmumos visa gada garumā – SIA Melnais ūdens, IK Meža gars un tas vēl nav viss!

2013. gada 31. oktobris

Oktobra izskaņā, kad zemi pārņēmis vēsais rudens vējš un tumsa ik dienas iestājas aizvien agrāk, cilvēki drūmo laiku izdomājuši izkrāsot, svinot Halovīnu jeb Visu Svēto dienu. Pēdējos gados šo ārvalstu tradīciju aizvien aktīvāk pārņem arī latvieši, kuri par godu svētkiem rīko ballītes, dodas pie kaimiņiem diedelēt saldumus, piedraudot, ka pretējā gadījumā tos izjokos.

Lai arī Lursoft dati rāda, ka Latvijā nav nedz uzņēmumu, nedz nevalstisko organizāciju, kuru nosaukumā būtu ietverts vārds „Halloween”, jāteic, ka ir pietiekams skaits komersantu, kuri savu firmu vārdos apspēlējuši ar svētkiem saistīto tematiku.

Viennozīmīgi, viens no galvenajiem Visu Svēto dienas atribūtiem ir košs, oranžs ķirbis, kuru parādīšanās veikalos un tirgū liecina ne tikai par ražas novākšanu, bet arī par gada spocīgāko svētku tuvošanos. Tomēr, lai arī cik skanīgs būtu šīs lielās ogas vārds, to patlaban nenes neviens no Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem. Lursoft datu bāzēs atrodamā informācija liecina, ka patlaban Latvijā ir reģistrēts viens IK ĶIRBITIS, tā pamatnodarbošanās saistīta ar mazumtirdzniecību, un SIA KIRBĪTIS, kurš darbojas kopš pagājušā gada aprīļa.

Otrs biežākais tēls aiz izgrebta ķirbja, ar ko cilvēkiem lielākoties saistās Halovīni, ir spoki. Lursoft, izpētot Latvijā reģistrētos uzņēmumus, secinājis, ka patlaban mūsu valstī darbojas divi uzņēmumi, kuru nosaukumā ietverts šī tēla vārds. Viens no tiem ir Jaunpils novadā esošais Leimaņa individuālais uzņēmums SPOKS, bet otrs – 2012.gadā dibinātais SIA Spoku Lapsa.

Halovīnu svētkos ideāli iederas kapeņu stāstiņi, krusti, melnas drēbes un no viņpasaules atlidojuši gari. Lursoft esošā informācija liecina, ka patlaban Latvijā saimniecisko darbību veic trīspadsmit uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumā būtu ietverts vārds „kapi”, savukārt vēl pieci nes vārdu „kapsēta”. Ieejot kapos, acīm vienmēr paveras neskaitāmi simti ar krustiem, tiesa gan, uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tie sastopami ievērojami retāk. Lursoft dati rāda, ka pašreiz mūsu valstī darbojas 10 uzņēmumi un organizācijas ar šādu nosaukumu, kas visbiežāk tiek „atsvaidzināts” ar kādu krāsu, kā, piemēram, sabiedriskā organizācija LATVIJAS ZAĻAIS KRUSTS, fonds Zilais Krusts, bet vispopulārākais un cilvēkiem zināmākais noteikti ir Latvijas Sarkanais Krusts. Vienlīdz populārs vārds ir arī „krustiņi”, kas iegūlis deviņu zemnieku saimniecību nosaukumos.

Viens no populārākajiem ar Visu Svēto dienu tematiku saistītajiem vārdiem, kas iemantojis lielas uzņēmēju simpātijas, viennozīmīgi ir „gars”. Lursoft, veidot datu atlasi, konstatējis, ka Latvijā patlaban aktīvas ir 12 organizācijas un biedrības, kas ietver šo vārdu, tostarp 2012.gadā reģistrētie SIA Mājas Gars un SIA Komandas gars, gan IK Meža gars un Piedzīvojuma gars. Kādā krāsā tērpsieties Halovīniem veltītajā ballītē? Protams, ka melnā! Melnais otas triepiens trāpījis arī divdesmit vienam uzņēmumam, kuru nosaukumā ietverta šī krāsa, tai skaitā SIA Melns ūdens, SIA Melns un dzeltens, SIA Habibi Melnā Pantera, SIA Melnā ripa, SIA Melnā mamba un Melnā muša.

Acīmredzot, baidoties, ka sadarbības partneri un klienti nesapratīs uzņēmumu, kura nosaukums vārda vistiešākajā nozīmē ir ar joka pieskaņu, Latvijā patlaban reģistrēti vien pāris uzņēmumi, kuru nosaukums nes vārdu „joks”. Viens no šādiem drosmīgajiem uzņēmumiem ir Limbažos esošais I. Mortuļevas individuālais uzņēmums JOKI, kura pamatdarbība saistīta ar mazumtirdzniecību. Tiesa gan, atšķirībā no jokiem, kas pasauli pārņems Visu Svēto dienā, šī sagatavotā ziņa ir visīstākā patiesība un balstīta uz reāliem un precīziem Lursoft datiem, kuri pieejami ikvienam interesentam. Lai tai piekļūtu, atliek vien ienākt www.lursoft.lv.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*