Lursoft news

Visbiežāk investīcijas mazkapitāla SIA iegulda Krievijas pārstāvji

2012. gada 27. jūnijs

Ņemot vērā, ka vairāk nekā divus gadus ikvienam interesentam ir iespēja reģistrēt SIA ar samazinātu pamatkapitālu, Lursoft apkopojis datus, lai noskaidrotu, cik vilinoša šī iespēja šķiet ārvalstu investoriem.

Kopumā Latvijā uz šā gada 1.jūniju bija reģistrētas 21 639 SIA, kurām pamatkapitāls ir robežās no 1 līdz 1999 latiem. No visām reģistrētajām mazkapitāla SIA 1 361 pilnībā pieder ārvalstu pārstāvjiem.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka kopumā kopš 2010.gada maija līdz šā gada jūnijam investīcijas Latvijas mazkapitāla SIA ieguldījuši 1 714 ārvalstnieki. Visvairāk investoru, t.i., 447, bijuši no Krievijas, savukārt otrajā vietā ierindojusies kaimiņvalsts Lietuva ar 323 investoriem.

TOP 10 valstis

Apkopotie dati rāda, ka savas investīcijas mazkapitāla SIA ieguldījušas ne tikai Latvijas tuvākās kaimiņvalstis un lielākās Eiropas valstis, bet arī tādu attālāku zemju, kā Dienvidāfrika, Jaunzēlande, Namībija, Maurīcija, pārstāvji.

Informācijai:

Patlaban uzkrātās ārvalstu investīcijas Latvijā sastāda 4,365 miljardus latu. Skaitliski visvairāk investīcijas ieguldījuši Krievijas pārstāvji, proti, kopš 1991.gada Krievijas pilsoņi ieguldījuši līdzekļus 3 563 Latvijas uzņēmumos. Otrajā vietā ierindojas Lietuva ar investīcijām 2 036 Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos.

Visapjomīgākās uzkrātās tiešās investīcijas uzrāda Igaunija. Kaimiņzemes akumulētās investīcijas Latvijas uzņēmumos pārsniedz 803 milj.latu.

Papildus informācija:

Statistika par ārvalstu tiešajām investīcijām: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Arvalstu-investicijas

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.