Lursoft news

Apmaiņā pret uzturēšanās atļaujām ārzemnieki 2011.gadā Latvijā ieguldījuši 123 miljonus latu

2012. gada 3. janvāris

Imigrācijas likumā noteikto iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju apmaiņā pret investīcijām Latvijas tautsaimniecībā 2011.gadā izmantojuši kopskaitā 1956 ārzemnieki, veicot ieguldījumus gandrīz 123 miljonu latu apmērā, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika par 2011. gadu.

Līdzīgi kā 2010. gadā arī pērn vislielākā ārzemnieku interese ir bijusi par iespēju saņemt uzturēšanās atļauju, iegādājoties Latvijā nekustamo īpašumu – kopumā 1549 ārzemnieki uzturēšanās atļauju pieprasīja, pamatojoties uz faktu, ka viņi paši vai viņu ģimenes locekļi ir iegādājušies nekustamo īpašumu Latvijā vismaz 100 000 vai 50 000 latu vērtībā. Ārzemnieku interesi visbiežāk piesaistījuši dzīvokļi Rīgā un Jūrmalā, kur nopirkti attiecīgi 325 un 225 īpašumu. Tāpat īpašumi pirkti arī Rīgas apkārtnē – Babītes novadā (27), Mārupē (12) un Garkalnes novadā (8).

Kā rāda PMLP apkopotā statistika, ārzemnieki kopumā pagājušajā gadā Latvijā nekustamā īpašuma iegādē ir ieguldījuši 95,8 miljonus latu.

Krietni mazāka summa jeb 24,4 miljoni latu 2011.gadā ieguldīti banku subordinētajā kapitālā, kas arī dod tiesības ārzemniekam pieprasīt uzturēšanās atļauju Latvijā. Šo iespēju 2011.gadā izmantojuši 293 investori un viņu ģimenes locekļi.

PMLP statistika rāda, ka iespēja iegūt uzturēšanās atļaujas nav īpaši veicinājusi ārvalstnieku interesi ieguldīt uzņēmumu pamatkapitālā, jo gada laikā investīcijas 2,7 miljonu latu apmērā veiktas tikai 53 uzņēmumu pamatkapitālā un uz tā pamata uzturēšanās atļaujas lūgts piešķirt 114 personām.

Jau vēstīts, ka 2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā. Kopumā pusotra gada laikā kopš ir stājušies spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, uzturēšanās atļaujas Latvijā pieprasījuši 2257 investori un viņu ģimenes locekļi, kas Latvijas tautsaimniecībā ieguldījuši 142,5 miljonus latu.

Informāciju sagatavoja:Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*