Lursoft news

Pērn reģistrēts rekordliels uzņēmumu skaits

2012. gada 2. janvāris

Pēc Lursoft datiem, pērn Latvijā reģistrēts 18 041 jauns uzņēmums, kas ir augstākais rādītājs kopš 1994.gada.

Salīdzinot ar 2010.gadu, pērn jaunreģistrēto uzņēmumu skaits palielinājies par 34,42%, savukārt likvidēto uzņēmumu skaits sarucis par 55,69%.

2011.gadā reģistrēto un likvidēto uzņēmumu skaits

Ievērojamo pieaugumu devusi iespēja reģistrēt mazkapitāla SIA, kas nozīmē, ka uzņēmumu var reģistrēt arī ar 1Ls lielu pamatkapitālu. Pagājušajā gadā šī iespēja izmantota jo īpaši aktīvi, jo, kā liecina Lursoft pieejamā informācija, no visiem reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem mazkapitāla SIA sastādījušas 64,59%. Visbiežāk mazkapitāla SIA īpašnieki reģistrējuši SIA ar pamatkapitālu robežās no 1 līdz 10 latiem.

Kā skaidro Lursoft pārstāvis Ainars Brūvelis, iemesli ievērojamam uzņēmumu dibināšanas skaita pieaugumam ir dažādi, taču, spriežot pēc valsts makroekonomiskajiem rādītājiem, kā arī jaundibināto uzņēmumu dalībnieku struktūras, vairākums no tiem nav tieši saistīti ar ekonomiskās vides aktivitātes pieaugumu. Viņaprāt, iemesls uzņēmumu skaita pieaugumam ir iespējas, kuras nodrošina mazkapitāla SIA statuss – atvieglota nodokļu uzskaite uzņēmumiem ar nelielu apgrozījumu, iespēja lielākiem uzņēmumiem optimizēt nodokļus saviem darba ņēmējiem, tiem kļūstot par uzņēmējiem, iespēja reģistrēt uzņēmumu praktiski bez minimālā starta kapitāla u.c. priekšrocības.

2011.gadā reģistrētās mazkapitāla SIA

Tomēr, par spīti mazkapitāla SIA popularitātei, aizvien tiek reģistrēti komersanti, kuru pamatkapitāls mērāms vairākos tūkstošos.

2011.gadā reģistrētās SIA ar lielāko pamatkapitālu:

  1. SIA “Kaivas Residential” – pamatkapitāls 10948800 LVL;
  2. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Pumpura Investment” – pamatkapitāls 4344000 LVL;
  3. SIA “BDP nams” – pamatkapitāls 3700000 LVL;
  4. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “KORBELA” – pamatkapitāls 3113000 LVL;
  5. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vangažu Nekustamie Īpašumi” – pamatkapitāls 3091000 LVL.

Pateicoties tam, ka pagājušajā gadā samazinājies likvidēto uzņēmumu skaits, uzņēmumu kopējam skaitam 2011.gadā nākuši klāt 14 127 jauni komersanti, līdz ar to patlaban ir sasniegts rekords – valstī reģistrēti 184 459 nelikvidēti uzņēmumi.

Papildu informācija:

LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēto subjektu reģistrēšanas un likvidēšanas statistika

Komercreģistra statistikas

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.