Lursoft news

Patriotisms uzņēmumu nosaukumos: „Tūrisma aģentūra tēvzeme”, „Latviešu sapnis”, „Ausekļa nami”

2011. gada 17. novembris

18.novembra priekšvakarā Lursoft apkopojis datus par to, cik patriotiski ir Latvijas uzņēmēji, izvēloties savu uzņēmumu nosaukumus.

Jāteic, ka vārds „Latvija” uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tiek izvēlēts itin bieži, par ko arī liecina apkopotie dati. Proti, kopumā Lursoft datu bāzēs atrodami 675 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumos būtu minēts šis vārds. Savukārt nosaukumos vēl populārāks ir mūsu valsts starptautiskais nosaukums „Latvia” – kopumā reģistrēti 1062 uzņēmumi un organizācijas.

Vārds „Latviešu” minēts 79 nosaukumos, savukārt „Latvietis” – 2. Biedrība „Latvietis” dibināta ar mērķi aizstāvēt latviešu sociālās intereses un politiskās tiesības, kā arī izkopt, padziļināt un nostiprināt biedrības dalībniekos patriotismu un latviešu nacionālo kultūru, savukārt biedrība „Eiropas latvietis” kā savas darbības mērķi izvirzījusi Latvijas integrācijas Eiropas Savienībā veicināšanu.

Lursoft arī apskatījis, cik bieži vārds „tēvzeme” minēts nosaukumos. Kopumā datu bāzēs atrodami 7 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumos iekļauts vārds „tēvzeme”, starp tiem – SIA „Tūrisma aģentūra tēvzeme”, SIA „Tēvzeme grupa” u.c.

Patriotiskākie iedzīvotāji savu atbalstu valstij pauž, organizācijas vai uzņēmumam izvēloties vārdu „patriots”. Tā patlaban Latvijā darbojas 15 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumos iekļauts šis vārds – SIA „Patrioti”, „Meklēšanas organizācija PATRIOTI”, hokeja klubs „Patriots” u.c.

Nereti uzņēmumu nosaukumos tiek ietverts arī viena no latviešiem svarīgākā simbola – Ausekļa – vārds. Proti, kopumā datu bāzēs atrodami 88 uzņēmumi un organizācijas, kuros būtu pieminēts šis simbols. Jāpiemin, ka gana bieži uzņēmējdarbībā iesaistās arī personas, kuru uzvārds ir Auseklis. Patlaban Latvijā reģistrēts 41 dalībnieks un 10 dalībnieces ar šādu uzvārdu.

Pēc Lursoft datiem, patlaban Latvijā reģistrēta viena sabiedriskā organizācija, kuras vienam no prezidija locekļiem uzvārds ir Latvietis. Latvijas Lauksaimniecības kamera, kurā J. Latvietis ieņem priekšsēdētāja vietnieka amatu, reģistrēta 1994. gadā un pārstāv lauksaimniecības vajadzības, kā arī izstrādā ierosinājumus un priekšlikumus lauksaimniecības veicināšanai.

Lursoft savus klientus un sadarbības partnerus sirsnīgi sveic valsts svētkos!

Papildu informācija:

Lursoft datu bāzes: www.lursoft.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*