Lursoft news

Lietišķā diena: Par ziemeļu valodu centru izvēlas Rīgu

2011. gada 15. novembris

Rūpīgi glabājami uzņēmumu komercnoslēpumi, konfidenciāli Eiropas Komisijas dokumenti un ik pa laikam kāda oriģināla izgudrojuma, piemēram, ar pulti vadāma automatizēta biedē lietošanas instrukcija. Tie ir daži no argumentiem «pret», ja domājat, ka tulkošana ir garlaicīgs darbs.

Rīgā atrodas tulkošanas birojs, kas apkalpo klientus teju visā pasaulē (visā Eiropā jau nu noteikti) pat, ja Latvijas tirgū tā vārds nav pirmais, kas nāk prātā, domājot par tulkošanas pakalpojumiem.

Euroscript ir starptautiska uzņēmumu grupa, Latvijā tā pagaidām piedāvā tikai tulkošanu un ar to saistītus (piemēram, rediģēšanas) pakalpojumus, tomēr nākotnē produktu portfeli paredzēts ievērojami paplašināt. Viens no kompānijas pamatprincipiem augstākās iespējamās kvalitātes nodrošināšanai ir tas, ka, piemēram, tulkojumu angļu valodā veic cilvēks, kuram angļu valoda ir dzimtā valoda. Pat ja tādas iespējas nav – jo ne vienmēr izdodas atrast speciālistu, kas ideāli pārvalda valodu, no kuras ir jātulko, un kuram dzimtā valoda ir tā, kurā ir jātulko –, tad tulkojumus rediģē cilvēks, kurš runā nepieciešamajā valodā no bērna kājas. Tomēr Rīgā esošais uzņēmums euroscript grupā atbild ne tikai par latviešu valodu, bet vēl par piecām – lietuviešu, igauņu, krievu, somu, zviedru – valodām. Šeit atrodas reģionālais centrs un strādā sešas tulkotāju komandas.

Daiga Kiopa, SIA Lursoft IT valdes locekle:

SIA euroscript Baltic dibināts 2003. gadā, un ir euroscript Luxembourg meitas uzņēmums, kas  savukārt ietilpst euroscript International grupā un ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Eiropā, kurš piedāvā satura pārvaldības risinājumus un valodu pakalpojumus. Latvijā uzņēmums darbojas tulkošanas pakalpojumu jomā.

euroscript Baltic 2010. gadā ir uzrādījis teicamus finanšu rezultātus, un tā darbība vērtējama atzinīgi, ko apstiprina arī gada pārskata dati. Uzņēmums nostabilizējis savas līderpozīcijas tulkošanas pakalpojumu nozarē; salīdzinot ar 2009. gadu, spējis par 21% palielināt neto apgrozījumu, bet peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi pat 3,2 reizes, pārsniedzot 460 tūkst. Ls.

 

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Lietiska_Diena/2011/11/15/Par-ziemelu-valodu-centru-izvelas-Rigu

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*