Lursoft news

Noskaidroti “Ideju kauss 2011” uzvarētāji

2011. gada 21. novembris

Pirms svētkiem, 17.novembrī, svinīgā ceremonijā tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkursa “Ideju kauss 2011” uzvarētāji.

Šogad konkursam tika iesniegtas 485 inovatīvas biznesa idejas, no kurām 189 iekļuva 2.kārtā un sacentās par iespēju nokļūt finālā.

Pirmo vietu un 5 000 latu lielu naudas balvu saņēma Bruno Mellis ar ideju “HugLock”. Par bezgalīgo savienojumu dēvētais “HugLock” ļauj bezgalīgi ātri, bezgalīgu reižu skaitu, bezgalīgi izturīgi un vienkārši savienot dažādas detaļas, izveidojot gan izstāžu konstrukcijas, galdus, grāmatplauktus, kā arī citus savienojumus.

2. vietu un 3 000 latu naudas balvu saņēma autoru komanda Guntis Šmaukstelis, Māris Bunkovskis, Aleksandrs Ščavlevs un Toms Binde ar ideju “Mightu Engine”. Ideja paredz interneta pārlūkā bāzētu platformu, uz kuras var izstrādāt spēles, kuras darbosies uz neskaitāmām ar modernu pārlūkprogrammu aprīkotām ierīcēm – datoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem un “gudrajiem” televizoriem.

Godalgoto 3.vietu un 1 000 latu naudas balvu ieguva Inga Priedīte ar ideju “Adītu atstarotāju zīmols”. Ideja dod iespēju pievienot cepuru, cimdu vai pat parastu T-kreklu trikotāžai atstarojošas šķiedras pavedienu.

Konkursa speciālbalvu nominācijā “Inovatīva eko-inovācijas ideja” un 1 000 latu naudas balvu ieguva Daina Anspoka ar ideju “Veģetārās uzkodas”.

Lursoft speciālbalvas saņēma Gints Strume, Agnese Irbe un Līga Brasliņa ar ideju “Transformējamas bērnu ragavas” un Inese Vītoliņa un Liene Kaminska ar ideju “Kosmētiskie ledus kubiņi”.

Vairāk par konkursu:

Biznesa ideju konkurss „Ideju Kauss 2011” tika atklāts š.g. 28.jūnijā. Kopā konkursam tika iesniegtas 485 inovatīvas biznesa idejas, no kurām 2.kārtā iekļuva 189 labākās un perspektīvākās idejas. No šīm idejām tika sagatavoti un iesniegti 93 biznesa plāni, tai skaitā 37 idejas kvalificējas nominācijai „Inovatīva eko-inovācijas ideja”. Visvairāk – 24 idejas – saistītas ar informāciju komunikāciju tehnoloģiju izmantošanu (IKT) – produkti un pakalpojumi, kas saistīti ar inovatīviem IT risinājumiem.

Konkurss “Ideju kauss 2011” tiek rīkots darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātes “Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros, nodrošinot Eiropas Savienības fondu projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” īstenošanu.

Papildu informācija:

Ideju kauss: www.idejukauss.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*