Lursoft news

No pērn reģistrētajām SIA 44,56% bijuši ar samazinātu pamatkapitālu

2011. gada 6. janvāris

Pēc 2009.gadā reģistrētā krituma, kad jaundibināto uzņēmumu skaits bija zemākais pēdējo sešu gadu laikā, pērn novērota pozitīva tendence – jaunreģistrēto uzņēmumu skaits atgriezies iepriekšējo gadu līmenī.

Kā liecina Lursoft apkopotā informācija, pērn reģistrēti 12 677 jauni uzņēmumi, kas ir par 37,4% vairāk nekā 2009.gadā, tomēr pozitīvo ziņu aizēno fakts, ka jo īpaši strauji pērn palielinājies likvidēto uzņēmumu skaits (+51,27%), kas nozīmē, ka faktiski uzņēmumu skaitam pagājušajā gadā klāt nākuši vien 4032 jauni subjekti.

Jaunreģistrēto un likvidēto uzņēmumu dinamika

Gandrīz pusei no visām mazkapitāla SIA pamatkapitāls ir 1 lats

Kopš pagājušā gada maija sākuma Latvijā ir iespēja reģistrēt mazkapitāla SIA, tai skaitā arī ar 1 lata pamatkapitālu un, kā liecina Lursoft apkopotie dati, 2010.gada astoņos mēnešos šo iespēju steiguši izmantot ievērojams skaits uzņēmēju, jo no visām pērn reģistrētajām SIA 5179 jeb 43,53% bijušas ar samazinātu pamatkapitālu. Savukārt no visām reģistrētajām mazkapitāla SIA vislielāko īpatsvaru ieņem SIA, kuru pamatkapitāls ir tikai 1 lats (44,56%), bet SIA ar pamatkapitālu robežās no 2 līdz 10 latiem sastāda 26,85% no reģistrētajiem mazkapitāla SIA.

Mazkapitāla SIA sadalījums pēc pamatkapitāla lieluma

Kā apliecina apkopotie statistikas gadi, mazkapitāla SIA visbiežāk dibina viena vai divas fiziskas personas. Proti, pērn 85,71% gadījumu kā mazkapitāla SIA īpašnieks reģistrēta viena fiziska persona, savukārt divas fiziskas personas mazkapitāla SIA dibinājušas 11,97% gadījumu. Jāpiebilst, ka gandrīz katrs otrais, kurš pagājušajā gadā dibinājis mazkapitāla SIA iepriekš nav bijis neviena uzņēmuma līdzīpašnieks vai arī īpašnieks, kas nozīmē, ka iespēja reģistrēt SIA ar samazinātu pamatkapitālu ir veicinājusi uzņēmējdarbībā iesaistīties tās personas, kuras, iespējams, iepriekš savu nodomu kāda iemesla dēļ atlikušas.

Mazkapitāla SIA sadalījums atkarībā no īpašnieku skaita

Papildu informācija:

Komercreģistra statistikas: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Komercregistrs

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.