Lursoft news

No ZZS politiķiem augstākā publicitāte T. Koķei

2010. gada 22. septembris

Turpinot iepriekš aizsākto rakstu sēriju, kuras ietvaros Lursoft pētījis 10.Saeimas kandidātu publicitāti, šoreiz Laikrakstu bibliotēkā www.news.lv apkopoti dati par Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) publicitāti.

Pagājušā gada vēlēšanu veiksmes un neveiksmes

Kopš 2006.gada novembra ZZS pieminēta 14 645 publikācijās un ziņu aģentūras BNS jaunumos, savukārt augstākais publicitātes punkts, līdzīgi kā pārējiem politiskajiem spēkiem, sasniegts pagājušajā gadā, kad politisko partiju apvienības vārds minēts 4 418 rakstos. Pagājušā gada augstā publicitāte izskaidrojama ar pērn notikušajām pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Lai arī Eiropas parlamenta vēlēšanās ZZS neguva cerēto atbalstu, no 17.sarakstiem ar 29 463 balsīm ierindojoties vien 10.vietā, pašvaldību vēlēšanu rezultāti politiskajam spēkam bijuši daudz labvēlīgāki, ļaujot vairākās pašvaldībās ieņemt vadītāju krēslus.

ZZS publicitāte 9. Saeimas laikā

Pēdējā gada laikā augstāko publicitāti ZZS piedzīvojis augustā, kad politiskais spēks minēts 480 rakstos, savukārt otrs augstākais rādītājs fiksēts martā. Jāpiebilst, ka šomēnes ZZS minēta jau 341 publikācijā, tādēļ ir pamats domāt, ka pirmsvēlēšanu mēnesī partijas publicitāte sasniegs augusta līmeni vai pat to pārsniegs.

ZZS vēlēšanu sarakstus veido, balstoties uz vēlētāju simpātijām

Laikrakstu bibliotēkas www.news.lv informācija liecina, ka vēlēšanu sarakstus ZZS veidojusi, balstoties uz vēlētāju simpātijām, tādēļ arī Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā ar 2. kārtas numuru izvirzīts raidījuma “Degpunktā” vadītājs Kārlis Seržants, savukārt Zemgalē ar augsto 3.numuru startēs Viola Lāzo. Starp ZZS sarakstu kandidātiem rodami gan politiskajam spēkam ilgstoši uzticīgie biedri un pārbēdzēji no citām partijām, gan personas, kuras līdz šim bijušas bezpartejiskas.

Jāpiebilst, ka ZZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis savai vadītajai partijai 10.Saeimas vēlēšanās savulaik prognozējis pat 20% vēlētāju atbalstu, bilstot, ka 20 vietas Saeimā būtu optimālais vēlēšanu rezultāts.

Pašreizējie partiju reitingi gan liecina, ka uz doto brīdi ZZS iegūtu 9,1%*** vēlētāju atbalstu.

ZZS publicitāte

Pēdējā gada laikā ZZS izrādījusi stingru nostāju par vairākiem būtiskiem jautājumiem. Tā, piemēram, ZZS savulaik strikti iestājusies par ideju samazināt IIN likmi zemkopības nozarei, kā arī politisko partiju apvienība uzstājusi uz valsts budžeta iesniegšanu līdz 1.oktobrim un rosinājusi noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas liegumu mēnesi pirms vēlēšanām.

Tomēr jāpiebilst, ka ne vienmēr ZZS biedriem izdevies veidot veiksmīgu politiskā spēka tēlu. Tā Saeimas komisijai nācies lemt par Andra Bērziņa izdošanu administratīvai sodīšanai par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, savukārt Jelgavā pilsētas ielīgošana izmantota ZZS reklamēšanai.

Lai arī ministru pienākumus patlaban pilda pieci ZZS pārstāvji, apkopojot politiķu publicitāti par pēdējiem divpadsmit mēnešiem, redzams, ka TOP 10 iekļuvusi tikai izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (1 722 raksti), savukārt 10. vietā ar 1 635 rakstiem ierindojies Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

Papildu informācija:

Lursoft Laikrakstu bibliotēka: http://www.news.lv

ZZS publicitāte: http://news.lv/publicity/Zalo-un-zemnieku-savieniba

ZZS mājas lapa: http://www.zzs.lv

 

* ZZS publicitāte apkopota par laika posmu no 01.11.2006. – 31.12.2006.

** ZZS publicitāte apkopota par laika posmu no 01.01.2010. – 21.09.2010.

*** Gfk dati uz 19.septembri

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*