Lursoft news

V. Dombrovska augstā publicitāte veicina skolēnu vēlmi ēnot tieši ministru prezidentu

2010. gada 19. februāris

Trešdien, 17. februārī, jau desmito gadu pēc kārtas norisinājās Ēnu diena. Kopskaitā vairāk kā 10 000 skolēnu no visas Latvijas šīs dienas ietvaros iepazinās ar dažādu profesiju pārstāvju ikdienu.

Skolēni vēlas iepazīties ar ministru darbu

Ēnu dienā vairāki skolēni bija izrādījuši interesi iepazīties ar ministru un ministru prezidenta ikdienu. Pēc Laikrakstu bibliotēkā www.news.lv pieejamās informācijas, visvairāk ēnu bijis vides ministram Raimondam Vējonim – kopskaitā 9. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar savu ikdienu iepazīstinājis 5 skolēnus, bet iekšlietu ministre Linda Mūrniece – 4. Pārējie ministri, kuri bija iesaistījušies Ēnu dienas projektā, ar savām darba gaitām iepazīstināja mazāku skolēnu skaitu kā augstāk minētās amatpersonas.

Pēc Ēnu dienas mājas lapā pieejamās informācijas, lielākais konkurss bijis uz ministru prezidenta Valda Dombrovska ēnu vietām – 20 skolēni, uz vides ministra ēnu vietām bija pieteikušies 13 jaunieši.

Lai noskaidrotu, vai skolēni savus “ēnu devējus” izvēlējušies pēc tā, cik bieži personas vārds pieminēts laikrakstos, SIA “Lursoft IT” (Lursoft), pamatojoties uz Laikrakstu bibliotēkas www.news.lv Personu publicitātes indeksa datiem, sagatavojis apskatu par ministru publicitāti presē laika posmā no 2009. gada augusta līdz 2010. gada februārim.

Prese visbiežāk raksta par V. Dombrovski, visretāk – par R. Vējoni

Pēdējo sešu mēnešu laikā laikrakstos visbiežāk pieminēts ministru prezidents Valdis Dombrovskis – 5981 reizi, savukārt, visretāk publikācijās piemintēts vides ministrs Raimonds Vējonis – tikai 421 reizi.

Lursoft Publicitātes indeksa statistika liecina, ka visbiežāk presē tiek pieminēti tie Ministru kabineta pārstāvji, kuri vistiešākajā veidā ir saistīti ar finanšu jautājumiem un ekonomikas veicināšanu mūsu valstī, proti, finanšu ministrs Einars Repše un ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Einars Repše pēdējā pusgada laikā presē pieminēts 2238 reizes. Visvairāk publikāciju, kurās pieminēts finanšu ministrs, bijis 2009. gada oktobrī (457 raksti). Visbiežāk šajā mēnesī E. Repše pieminēts saistībā ar tādiem jautājumiem, kā izmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta vadībā, valsts nodokļu sistēma un pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem. Ekonomikas ministrs Artis Kampars pēdējo sešu mēnešu laikā presē pieminēts 1491 reizi, kas ir par 747 publikācijām mazāk kā finanšu ministram Einaram Repšem.

Lai arī Ēnu dienā vides ministram sekoja lielākais skolēnu skaits, pēdējo sešu mēnešu laikā Raimonds Vējonis presē pieminēts vien 421 reizi. Vismazākais publikāciju skaits bijis aizvadītā gada augustā – 34, bet lielākais – oktobrī (110 raksti). Pērnā gada augusta publikācijās R. Vējonis pieminēts saistībā ar atkritumu apsaimniekošanas objektu atklāšanu un izmaiņām dažādos normatīvajos aktos.

Pēc apkopotās statistikas var secināt, ka skolēni lielākoties izvēlējušies ēnot tos Ministru kabineta pārstāvjus, kuri visbiežāk tiek pieminēti presē (Valdis Dombrovskis) vai arī ministrus, kuri visilgāk ieņem savu amatu (Raimonds Vējonis vides ministra amatu ieņem kopš 2003. gada 16. janvāra). Šie divi faktori arī galvenokārt veido Ministra kabineta pārstāvju atpazīstamību skolēnu vidū.

Papildu informācija:

“Lursoft” laikrakstu bibliotēka: http://www.news.lv

“Lursoft” Publicitātes indekss: http://news.lv/publicity

Ēnu dienas mājas lapa: http://www.enudiena.lv

Informāciju sagatavoja:

Indra Jansone,

SIA Lursoft IT web redaktore

tālr. 67844293, e-pasts: indra@lursoft.lv

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.