Blog

Jūnijā reģistrēts mazākais jauno uzņēmumu skaits šogad

2024. gada 4. jūlijs

Salīdzinot ar maiju, kad reģistrēti 782 jauni uzņēmumi, aizvadītajā mēnesī sarucis gan jaunreģistrēto uzņēmumu skaits, gan arī to kopējais pamatkapitāls, liecina “Lursoft IT” pētījuma dati.

Dati rāda, ka š.g. jūnijā Latvijā reģistrēti 647 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam veidojot 7,66 milj. EUR. Analizējot informāciju par uzņēmumu reģistrēšanu 2024. gadā, redzams, ka jūnijā reģistrēts mazākais jauno uzņēmumu skaits šogad.

“Lursoft IT” izpētījis, ka 87,33% no visiem jūnijā reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet vēl 11,90% veido individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī arī reģistrētas divas jaunas zemnieku saimniecības un pa vienai pilnsabiedrībai, individuālajam uzņēmumam un ārvalsts komersanta filiālei.

Vienīgo ārvalsts uzņēmuma filiāli pagājušajā mēnesī Latvijā reģistrējis somu “Energynet Finland” OY. Tiesa, uzņēmuma patiesais labuma guvējs pastarpināti caur somu uzņēmumu un Latvijā reģistrēto SIA “ENERGYNET” ir Andris Didrihsons. “Energynet Finland” Latvijas filiāle jūnijā bijis vienīgais jaunais uzņēmums ar somu kapitāla piederību. Visvairāk jaunus uzņēmumus pagājušajā mēnesī Latvijā reģistrējuši Ukrainas valstspiederīgie (15 uzņēmumi), liecina “Lursoft IT” dati. Lai gan lielākoties visi Ukrainas kapitāla uzņēmumi jūnijā reģistrēti Rīgā, pa vienam uzņēmumam ir arī Daugavpilī, kā arī Mārupes un Dienvidkurzemes novados. Jāpiebilst, ka jauni uzņēmumi jūnijā reģistrēti teju visās Latvijas pašvaldībās. Izņēmums bijuši vien Krāslavas un Valkas novadi, kuros pagājušajā mēnesī nav bijis neviens jauns uzņēmums. Šī gada laikā Krāslavas novadā līdz šim reģistrēti 20 (likvidēti 116), savukārt Valkas novadā 9 jauni uzņēmumi (likvidēti 10).

“Lursoft IT” apkopotie dati rāda, ka aizvadītajā mēnesī reģistrēti trīs uzņēmumi, kuru pamatkapitāls pārsniedz 1 milj. EUR. Līderis to vidū ir SIA “RF9” ar 4,38 milj. EUR lielu pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir 2016. gadā dibinātais SIA “Baltic Sport Group”, kam pieder astoņas aktīvas struktūrvienības – sporta laukumi Rīgā, kā arī sporta komplekss “Ķeizarmežs”. SIA “Baltic Sport Group”, kura patiesais labuma guvējs ir Sergei Lomakin, finanšu pārskats par 2023. gadu vēl nav pieejams, taču “Lursoft IT” Multi atskaites dati liecina, ka visus gadus kopš dibināšanas uzņēmums līdz šim strādājis ar zaudējumiem. 2022. gadā to apmērs sasniedza 736,14 tūkst. EUR.

Vairāk nekā 1 milj. EUR liels pamatkapitāls jūnijā bijis vēl diviem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem – “YIT Latvija” grupā ietilpstošajiem SIA “YR Holding Latvia” un SIA “YIT Mārpagalmi 2”. “Lursoft IT” izziņā redzams, ka 5. jūnijā reģistrētā SIA “YR Holding Latvia” kapitāldaļu turētāji ir čehu RSJ Investments SICAV a.s. un SIA “YIT LATVIJA”, savukārt mēneša izskaņā SIA “YR Holding Latvia” nodibinājis SIA “YIT Mārpagalmi 2”.

Abos jaunreģistrētajos uzņēmumos par valdes locekļiem iecelti Andris Božē, Lukaš Musil, Tomaš Tajer un Kārlis Vasiļeviskis.

Pārējās TOP 10 lielāko jaunreģistrēto uzņēmumu sarakstā iekļuvušās kapitālsabiedrības reģistrētas ārpus galvaspilsētas, liecina “Lursoft IT” dati. Lielākais jaunais uzņēmums, kas jūnijā reģistrēts ārpus Rīgas, ir SIA “LF&Co”, kas izveidots, atdalot daļu no SIA “Vidzemes mežs”. Salaspilī reģistrētā uzņēmuma pamatkapitālu veido 289,69 tūkst. EUR un tā kapitāldaļas vienādās daļās sadala Lauris Fišers un Almants Lediņš. “Lursoft IT” izziņā redzams, ka jau š.g. 1. jūlijā aizvadītajā mēnesī reģistrētais SIA “LF&Co” kļuvis par jaundibinātā SIA “ZC Holding” līdzīpašnieku. Otrs uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir Jurim Birzniekam piederošais SIA “Buiness Up”.

TOP 10 lielākie uzņēmumi jūnijā pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “RF9”: 4381 tūkst. EUR;
 2. SIA “YR Holding Latvia”: 1200 tūkst. EUR;
 3. SIA “YIT Mārpagalmi 2”: 1100 tūkst. EUR;
 4. SIA “LF&Co”: 289,69 tūkst. EUR;
 5. SIA “WEST INVESTING”: 25 tūkst. EUR;
 6. SIA “mToilet”: 20 tūkst. EUR;
 7. SIA “ZRSK”: 14 tūkst. EUR;
 8. SIA “AB Transfers”: 12 tūkst. EUR;
 9. SIA “Mežgaiļi LA”: 10 tūkst. EUR;
 10. SIA “LJUR”: 9 tūkst. EUR;
 11. SIA “ExpressWings”: 9 tūkst. EUR.

Pašvaldības, kurās jūnijā reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 296 uzņēmumi;
 2. Jūrmala: 27 uzņēmumi;
 3. Mārupes novads: 25 uzņēmumi;
 4. Cēsu novads: 21 uzņēmums;
 5. Ogres novads: 17 uzņēmumi;
 6. Valmieras novads: 17 uzņēmumi;
 7. Jelgava: 16 uzņēmumi;
 8. Liepāja: 16 uzņēmumi;
 9. Daugavpils: 16 uzņēmumi;
 10. Ropažu novads: 14 uzņēmumi.

Pētījumā izmantoti LR Uzņēmumu reģistra publiskotā vispārpieejamā informācija, dati uz 01.07.2024.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*