Lursoft news

Lursoft lietotājiem pieejams monitorings, kas ļauj sekot līdzi izmaiņām nodokļu maksātāju reitingā

2024. gada 12. maijs

Lursoft Klientu Portfeļa lietotājiem pieejamais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) notikumu monitorings papildināts ar jaunumu – iespēju sekot līdzi izmaiņām nodokļu maksātāju reitingā.

VID nodokļu maksātāja reitings ir papildu resurss, kas ļauj objektīvāk izvērtēt savu esošo un potenciālo klientu, piegādātāju un partneru saistību izpildes līmeni. Reitings tiek aprēķināts visām komercsabiedrībām, ārvalstu uzņēmumu filiālēm, ES dalībvalstu, Islandes, Norvēģijas un Lihtenšteinas kapitālsabiedrību filiālēm, kā arī zemnieku un zvejnieku saimniecībām un individuālajiem uzņēmumiem, ja tie iesniedz gada pārskatus.

Ikvienam nodokļu maksātājam reitings tiek pārskatīts vismaz četras reizes gadā, tāpēc jaunais monitorings būs noderīgs rīks, lai nepalaistu garām VID veiktās izmaiņas. Jānorāda, ka nodokļu maksātāja reitings tiek noteikts, VID izvērtējot sešas dažādas ar nodokļu saistību izpildi raksturojošas rādītāju kopas:

 1. Reģistrācijas dati. VID pārbauda, vai nav uzsākts maksātnespējas process, vai nav apturēta saimnieciskā darbība, vai uzņēmums nav izslēgts no PVN maksātāju reģistra. Reitingu ietekmē arī uzņēmuma amatpersonas vēsturiskā informācija nodokļu saistību izpildes jomā.
 2. Deklarāciju un pārskatu savlaicīga iesniegšana.
 3. Nodokļu samaksa.
 4. Sodi un VID aprēķinātie nodokļu maksājumi.
 5. Darba samaksas novērtējums. VID salīdzina bruto darba samaksu uzņēmumā ar vidējo bruto darba samaksas līmeni gan attiecīgajā nozarē un reģionā, gan valstī. Netipiski zemas algas liecina par aplokšņu algu riskiem un tāpēc samazina reitingu.
 6. Nodokļu deklarēšanas risku novērtējums. Reitingu var samazināt VID risku analīzē atklātie riski.

Gadījumā, ja VID būs mainījis kādam no tavā klientu sarakstā esošajiem uzņēmumiem nodokļu maksātāja reitingu, to paaugstinot vai arī pazeminot, saņemsi par to paziņojumu, lai informāciju nepalaistu garām un nepieciešamības gadījumā varētu reaģēt, pārskatot sadarbības nosacījumus ar konkrēto uzņēmumu.

Jaunais monitorings bez papildu maksas pieejams ikvienam Lursoft klientam, kurš jau izmanto Klientu Portfeļa Standarta monitoringa vai arī VID notikumu monitoringa pakalpojumus.

UZZINĀT VAIRĀK PAR LURSOFT MONITORINGU

Papildu nodokļu maksātāju reitinga izmaiņu monitoringam, Lursoft Klientu Portfeļa nodrošinātais VID notikumu monitorings ļauj sekot līdzi arī vairākiem citiem svarīgiem notikumiem, par kuriem ir būtiski būt informētiem, veicot klientu uzraudzību:

 • Klientam reģistrēti vai dzēsti nodokļu parādi, kas pārsniedz 150 eiro;
 • Palielinājusies vai samazinājusies nodokļu parāda summa;
 • Publicēti paziņojumi par VID pieņemtajiem lēmumiem;
 • Darba devēja maksātais darbinieku vidējais mēneša atalgojums ir valstī noteiktās minimālās algas apmērā vai mazāks;
 • Reģistrētas izmaiņas nodokļu maksātāja reitingā.

Lai iegūtu plašāku informāciju par VID notikumu monitoringa, kā arī citu Klientu Portfeļa piedāvāto monitoringa pakalpojumu iespējām un uzzinātu, kā to izmantošana var sekmēt tava uzņēmuma darba, aicinām sazināties ar savu Lursoft klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@lursoft.lv vai zvanot 67844292.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*