Blog

Jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās

2024. gada 8. maijs

Aprīlī reģistrēti 840 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 4,76 milj. EUR, liecina Lursoft pētījuma dati.

Salīdzinot ar mēnesi iepriekš, aprīlī bijis par 53 jauniem uzņēmumiem vairāk, vienlaikus jānorāda, ka to kopējais pamatkapitāls ir ievērojami mazāks nekā mēnesi iepriekš reģistrētajiem uzņēmumiem. Lursoft izpētījis, ka š.g. martā bija reģistrēti pat astoņi uzņēmumi ar pamatkapitālu virs 1 milj. EUR, kamēr pagājušajā mēnesī tāds bijis tikai viens uzņēmums.

Kopumā šī gada pirmajos četros mēnešos reģistrēti 3246 jauni uzņēmumi, par 65 mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

Lielākais pamatkapitāls starp aprīlī reģistrētajiem uzņēmumiem ir SIA “Tērbatas dārzs”. Uzņēmums, kura apmaksātais pamatkapitāls ir 2,5 milj. EUR, izveidots, atdalot daļu no SIA “Estera Sporta Pils”. Tāpat kā SIA “Estera Sporta Pils”, arī jaunreģistrētā uzņēmuma vienīgā amatpersona ir Ulo Adamson. Abi uzņēmumi pieder igauņu holdingkompānijai Estera Sporta Pils OU, liecina Lursoft izziņas informācija.

Lursoft pieejamā informācija atklāj, ka pagājušajā gadā īpašumu investīciju un nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums SIA “Estera Sporta Pils” apgrozīja 322,03 tūkst. EUR, gadu noslēdzot ar 365,87 tūkst. EUR zaudējumiem. 2023. gads bijis uzņēmuma otrais darbības gads pēc īpašuma iegādes. Pagājušā gada otrajā ceturksnī SIA “Estera Sporta Pils” saņēma būvatļauju zemes gabalam Tērbatas ielā 78A daudzdzīvokļu mājas būvniecībai uz minimālās kompozīcijas projekta pamata un uzsāka šī īpašuma pilnas būvprojektēšanas darbus.

Aizvadītajā mēnesī reģistrēti vēl trīs uzņēmumi, kuru pamatkapitāla apjoms pārsniedz 100 tūkst. EUR, liecina pētījuma dati. Lielākais no tiem ir Siguldas novadā reģistrētais SIA “Kaķīškalns” ar 512 tūkst. EUR pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir izklaides un atpūtas nozarē strādājošais SIA “Kaķītis”, kas 2022. gadā, lai optimizētu finansiālo situāciju uzņēmumā un nodrošinātu tā ilgtspēju, likvidēja vienu no saimnieciskās darbības virzieniem – slēpošanas trases apsaimniekošanu un ekspluatēšanu. Tā rezultātā SIA “Kaķītis” ieguva izteikti sezonālu raksturu un 2023. gadā darbojās vien piecus mēnešus, bet pārējā gada laikā saglabājot vien nekustamo īpašumu uzturošu funkciju ar būtiski samazinātu darbinieku skaitu. Lursoft Multi atskaites dati rāda, ka ar zaudējumiem SIA “Kaķītis” strādā jau kopš 2017. gada. Pērn to apjoms sasniedza 27,74 tūkst. EUR (apgrozījums 2023. gadā – 175,97 tūkst. EUR).

Atšķirībā no iepriekšējiem mēnešiem, kad TOP 10 lielāko jaunreģistrēto uzņēmumu sarakstā lielākoties dominēja Rīgā reģistrētie uzņēmumi, aprīlī starp 10 lielākajiem jaunajiem uzņēmumiem vien trīs ir no galvaspilsētas. Lursoft dati rāda, ka trešais lielākais pamatkapitāls pagājušajā mēnesī reģistrētas SIA “7P” no Mārupes novada. Jaunreģistrētā uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir mežu apsaimniekošanas jomā strādājošais SIA “ZLM”, kam vēl bez SIA “7P” pieder arī pagājušā gada izskaņā dibinātais SIA “Harmonize”. Kristapam Grietiņam, Kristapam Jēkabsonam un Kristapam Punculim piederošais SIA “ZLM”, kura nosaukums līdz š.g. 10. aprīlim bija SIA “Ziemeļlatvijas meži”, 2022. gadā apgrozīja 15,8 milj. EUR, nopelnot 2,38 milj. EUR.

Mārupes novadā pagājušajā mēnesī reģistrēti kopumā 39 jauni uzņēmumi. To vidū arī AS “Wandoo Invest” un SIA “Unilogistic”, kas tāpat kā SIA “7P” ierindojas starp TOP 10 lielākajiem aprīlī reģistrētajiem uzņēmumiem. Jānorāda, ka AS “Wandoo Invest” ir vienīgā akciju sabiedrība, kas reģistrēta š.g. aprīlī. Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma vienīgais akcionārs ir SIA “MC SOLUTIONS”, kam pieder arī daļa SIA “Wandoo Finance” kapitāldaļu. Par jaunreģistrētā AS “Wandoo Invest” vienīgo valdes amatpersonu iecelta uzņēmuma patiesā labuma guvēja Iveta Brūvele, savukārt padomē amatus ieņems Edmunds Badūns, Jānis Blaževičs un Krišjānis Znotiņš.

87% no visiem aprīlī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 11% – individuālie komersanti. Tāpat arī pagājušajā mēnesī reģistrētas 8 zemnieku saimniecības, 3 pilnsabiedrības un ārvalsts komersantu filiāles, kā arī pa vienai akciju sabiedrībai un komandītsabiedrībai.

Jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās.

TOP 10 lielākie uzņēmumi aprīlī pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “Tērbatas dārzs”: 2500 tūkst. EUR;
 2. SIA “Kaķīškalns”: 512 tūkst. EUR;
 3. SIA “7P”: 436,80 tūkst. EUR;
 4. SIA “RG 7”: 268 tūkst. EUR;
 5. SIA “EDENTER”: 30 tūkst. EUR;
 6. SIA “Amberway Tours”: 28,45 tūkst. EUR;
 7. AS “Wandoo Invest”: 25 tūkst. EUR;
 8. SIA “Westminster Baltic”: 25 tūkst. EUR;
 9. SIA “Unilogistic”: 20 tūkst. EUR;
 10. SIA “CASH & CARRY ikvienam”: 20 tūkst. EUR.

Pašvaldības, kurās aprīlī reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 335 uzņēmumi;
 2. Mārupes novads: 39 uzņēmumi;
 3. Liepāja: 30 uzņēmumi;
 4. Cēsu novads: 24 uzņēmumi;
 5. Jūrmala: 23 uzņēmumi;
 6. Salaspils novads: 22 uzņēmumi;
 7. Jelgava: 21 uzņēmums;
 8. Valmieras novads: 20 uzņēmumi;
 9. Ropažu novads: 18 uzņēmumi;
 10. Ogres novads: 18 uzņēmumi.

Pētījumā izmantoti LR Uzņēmumu reģistra publiskotā vispārpieejamā informācija, dati uz 07.05.2024.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*