Blog

Februārī reģistrēti 873 jauni uzņēmumi

2024. gada 5. marts

Aizvadītajā mēnesī reģistrēti 873 jauni uzņēmumi, liecina Lursoft apkopotie dati. Tas ir par 127 uzņēmumiem vairāk nekā š.g. janvārī un par 40 vairāk nekā pērnā gada februārī.

Visi trīs lielākie uzņēmumi februārī ir ar vietējo pamatkapitālu un reģistrēti Rīgā. Starp februārī reģistrētajiem uzņēmumiem vienīgais, kura pamatkapitāls pārsniedz 1 milj. EUR, ir SIA “Senču iela 2”, ko dibinājis SIA “LASI”, kurā 96,47% kapitāldaļu pieder Jānim Graudiņam. Viņš arī iecelts par jaunreģistrētā SIA “Senču iela 2” vienīgo valdes amatpersonu. Uzņēmuma apmaksāto pamatkapitālu veido 1,39 milj. EUR.

Otrs lielākais uzņēmums februārī bijis SIA “Duck Slokas” ar 554 tūkst. EUR pamatkapitālu. Uzņēmumu reģistrējis Irinai Patrašanu pastarpināti piederošais SIA “S51”. Savukārt trešais lielākais apmaksātais pamatkapitāls februārī bijis vēl vienam Rīgas uzņēmumam – SIA “Namīpašums 2024”. Uzņēmuma vienīgā dalībniece un reizē arī valdes amatpersona ir Jeļena Kičikova.

Rīgā aizvadītajā mēnesī reģistrēti 378 jauni uzņēmumi, liecina Lursoft pētījuma dati, savukārt otrs liekākais jauno uzņēmumu skaits februārī bijis Ogres novadā. Lursoft dati rāda, ka šīs pašvaldības teritorijā pagājušajā mēnesī reģistrēti 30 jauni uzņēmumi. Tie pārsvarā bijuši ar vietējo kapitālu. Izņēmums bijis vien SIA “Cleanflame”, kuru dibinājis Norvēģijas valstspiederīgais. No visiem februārī reģistrētajiem uzņēmumiem ārvalstu kapitāls ir 101 jeb nedaudz vairāk nekā 11% no visiem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem. Visbiežāk jaunreģistrēto uzņēmumu kapitāldaļu turētāju vidū februārī atrodamas personas no Ukrainas (24 personas).

Ārpus galvaspilsētas lielākie uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti Talsu novadā. Gan SIA “MB Vadiba”, gan SIA “HB Vadiba” kapitāldaļu turētāji ir Nīderlandē reģistrētas kompānijas. Abu Talsu novada Ģibuļu pagastā reģistrēto uzņēmumu apmaksātais pamatkapitāls – 150 tūkst. EUR.

TOP lielākie uzņēmumi februārī pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “Senču iela 2”: 1390 tūkst. EUR;
 2. SIA “Duck Slokas”: 554 tūkst. EUR;
 3. SIA “Namīpašums 2024”: 480 tūkst. EUR;
 4. SIA “MB Vadiba”: 150 tūkst. EUR;
 5. SIA “HB Vadiba”: 150 tūkst. EUR;
 6. SIA “Strēlnieku 16”: 63 tūkst. EUR;
 7. SIA “ANGERN BAU”: 50 tūkst. EUR;
 8. AS “GPP 3D”: 25 tūkst. EUR;
 9. SIA “AVOTUPJI”: 20 tūkst. EUR;
 10. SIA “Karl & Fric”: 15 tūkst. EUR;
 11. SIA “Rude Town”: 15 tūkst. EUR.

Kopējais februārī reģistrēto jauno uzņēmumu apmaksātais pamatkapitāls sasniedz 3,79 milj. EUR. Lursoft pētījuma dati rāda, ka no visiem jaunajiem uzņēmumiem pagājušajā mēnesī 87,29% bijušas sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet vēl 11,34% – individuālie komersanti. Tāpat arī februārī reģistrētas piecas ārvalsts komersanta filiāles, četras zemnieku saimniecības un pa vienai akciju sabiedrībai, pilnsabiedrībai un kooperatīvam.

Jāpiebilst, ka vienīgā akciju sabiedrība – AS “GPP 3D” – februāri reģistrēta Talsu novadā. Lursoft izziņā redzams, ka AS “GPP 3D” vienīgais akcionārs ir Mārtiņš Bunka, kurš ieņems arī uzņēmuma padomes priekšsēdētāja amatu. Par padomes priekšsēdētāja vietnieci iecelta Sandra Bunka, padomes locekli – Jānis Bartmanis, savukārt vienīgo valdes amatpersonu – Helmuts Kleins. Lursoft izpētījis, ka Mārtiņam Bunkam patiesā labuma guvēja statuss bez AS “GPP 3D” reģistrēts vēl divos uzņēmumos – SIA “Seastar agency” un SIA “Seastar Baltic”. Finanšu rādītāju ziņā 2022. gads sekmīgāks bijis SIA “Seastar Baltic”, kas aizpērn apgrozīja 72,24 tūkst. EUR un guva 83,8 tūkst. EUR peļņu. Pirms sešiem gadiem reģistrētais uzņēmums saistīts ar pārējo transporta palīgdarbību veikšanu.

Talsu novadā februārī reģistrēti 16 jauni uzņēmumi.

Pašvaldības, kurās februārī reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 378 uzņēmumi;
 2. Ogres novads: 30 uzņēmumi;
 3. Liepāja: 29 uzņēmumi;
 4. Siguldas novads: 25 uzņēmumi;
 5. Cēsu novads: 23 uzņēmumi;
 6. Jelgava: 22 uzņēmumi;
 7. Jūrmala: 22 uzņēmumi;
 8. Mārupes novads: 22 uzņēmumi;
 9. Daugavpils: 21 uzņēmums;
 10. Olaines novads: 18 uzņēmumi.

Pētījumā izmantoti LR Uzņēmumu reģistra publiskotā vispārpieejamā informācija, dati uz 01.03.2024.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*